Wraca liga, powraca Lech

W najbliższy piątek po dwutygodniowej i wrześniowej przerwie na kadrę wrócą rozgrywki LOTTO Ekstraklasy. Polska liga jest nieprzewidywalna, zatem trudno przewidzieć w jakiej formie do drugiego etapu tej rundy przystąpią poszczególne drużyny. Dyspozycja Lecha Poznań także jest wielką zagadką i zupełnie nie wiadomo czego można spodziewać się po Kolejorzu w najbliższy weekend.


Przed 8. kolejką wiadomo dwie rzeczy. Punkty straci któraś z dwóch prowadzących ekip, a być może nawet oba zespoły z racji bezpośredniego starcia Wisły z Lechią. Liderem po najbliższym weekendzie nie będzie też Lech Poznań, który po 3 ligowych meczach bez zwycięstwa traci do lechistów 4 oczka. W ostatnim czasie Kolejorz nie wywoził punktów z Warszawy nawet po spotkaniach w których grał dobrze, dlatego znów trzeba być przygotowanym na najgorsze. Ewentualny remis lechitom nic nie da, natomiast zwycięstwo pozwoliłoby odskoczyć legionistom na 5 punktów co również niewiele by znaczyło. Rok temu po wygranej jesienią lechici też odskoczyli warszawiakom na 5 oczek, aby później koncertowo roztrwonić całą przewagę nie mogąc zwyciężyć w żadnym z 5 kolejnych meczów.

Patrząc na pary 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy, które są bardzo wyrównane w każdym ze spotkań może paść każdy wynik. Mimo wszystko faworytami we wszystkich 8 starciach wydają się być gospodarze. Oprócz klasyku ligi, czyli potyczki Legii z Lechem, konfrontacji wicelidera z liderem, a więc meczu Wisły z Lechią interesująco zapowiadają się także derby Dolnego Śląska pomiędzy Zagłębiem a Śląskiem. Ewentualna porażka WKS-u może zachwiać pozycją trenera wrocławian. Emocji nie zabraknie też w Szczecinie czy w Sosnowcu. Kto wygra w boju Zagłębia z Górnikiem ten oddali się od strefy spadkowej.


Nasze obiektywne typy na mecze 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy 2018/2019:

Jagiellonia Białystok – Cracovia Kraków x
Legia Warszawa – Lech Poznań x
Piast Gliwice – Arka Gdynia 1
Pogoń Szczecin – Korona Kielce 1
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1
Wisła Płock – Miedź Legnica 1
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław x
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 1

Tabela po 7. kolejce LOTTO Ekstraklasy 2018/2019:

1. Lechia Gdańsk 17 pkt.
2. Wisła Kraków 14
3. Lech Poznań 13
4. Jagiellonia Białystok 13
5. Piast Gliwice 13
6. Zagłębie Lubin 12
7. Korona Kielce 11
8. Legia Warszawa 11
9. Miedź Legnica 10
10. Arka Gdynia 7
11. Górnik Zabrze 7
12. Wisła Płock 6
13. Śląsk Wrocław 6
14. Zagłębie Sosnowiec 5
15. Pogoń Szczecin 3
16. Cracovia Kraków 3

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 7

 1. J22 pisze:

  Dlaczego odskoczenie na 5 pkt tirówce niewiele by znaczyło? Bo w zeszłym sezonie roztrwoniliśmy taką przewagę? Właśnie da i to bardzo dużo. Pogrążylibyśmy w jeszcze głębszym szambie legie i w końcu może przestaniemy być frajerami którzy nie potrafią wykorzystać słabej formy przeciwnika. A tak myśląc to po co zajmować 1 miejsce po 30 kolejkach jak w zeszłym sezonie przegraliśmy walkę o MP. Trochę więcej optymizmu i patrzmy bardziej w przyszłość a nie w przeszłość. A poza tym każde zwycięstwo nad tirówką to powód do radości :)

 2. Tadeo pisze:

  Dokładnie, trzeba dodać że na ich terenie ,co jeszcze bardziej by smakowało.Oby nasze prognozy się sprawdziły, a Lech tym meczem pokazał że jest na fali wynoszącej.

 3. Michu87 pisze:

  Wraca liga, a z nią nowe nadzieje. W każdym w nas pojawiła się obojętność i żeby nas znowu pobudzić do większej euforii potrzeba pasma sukcesu, a przede wszystkim oczekujemy dobrej gry. Podpartej walecznością i chęcią osiągnięcia czegoś za wszelką cenę. Jak na razie nie widzę zespołu, zobaczymy jak Djuka wykorzystał tą przerwę.

 4. ryszbar pisze:

  Zwycięstwo wiele znaczy i to nie tylko nad ległą. I nie trzeba zawsze patrzeć na ostatni sezon.
  Wygląda to tak: Mam zły humor to porównuję wszystko do tego co było złe. I odwrotnie.

Dodaj komentarz