Lechici zakończyli wrześniowe obowiązki w kadrach

Piłkarze Lecha Poznań zarówno ci z pierwszej drużyny, z zespołów młodzieżowych jak i gracze obecnie wypożyczeni do innych klubów zakończyli już wrześniowe obowiązki reprezentacyjne. W ostatnich paru dniach szansę gry w swoich kadrach otrzymało łącznie czterech piłkarzy trenujących na co dzień pod okiem Ivana Djurdjevicia.

Jedynym lechitą, który we wrześniu nie wystąpił w reprezentacji, a dostał powołanie był Maciej Makuszewski. 29-latek tydzień temu w środę doznał urazu mięśnia, który dokuczał mu już wcześniej. „Maki” opuścił więc obóz reprezentacji i udał się na leczenie. Polacy bez niego zremisowali w Lidze Narodów z Włochami na wyjeździe wynikiem 1:1, a wczoraj we Wrocławiu ponownie zremisowali w meczu towarzyskim z Irlandią 1:1.

Średnie 2 spotkania zanotowała kadra Polski do lat 21. „Biało-czerwoni” 2 raz w eliminacjach MME zremisowali z Wyspami Owczymi. Tym razem w Lubinie padł rezultat 1:1. Z kolei wczoraj podopieczni Czesława Michniewicza wygrali na wyjeździe z Finlandią 3:1. Polacy na 2 mecze przed końcem kwalifikacji są na 2. pozycji z 1 oczkiem straty do Danii z którą 12 października zagrają na wyjeździe. 4 dni później Polaków czeka domowy bój z Gruzinami.

Paweł Tomczyk w ostatnich 2 spotkaniach kadry U-21 zanotował łącznie 46 minut, natomiast Kamil Jóźwiak 135 minut rozgrywając we wtorek pełny mecz. 2 razy po 90 minut w kadrze do lat 19 wystąpił z kolei Tymoteusz Klupś. Polacy w kontrolnych potyczkach ze Szkocją U-19 przegrali 1:3 i wygrali 4:3. Tylko w pierwszym meczu przez 45 minut zagrał Hubert Sobol. 18-latek doznał wówczas kontuzji musząc wrócić do klubu.