Bardzo udany weekend młodzieży

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały 3 z 4 najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Wszystkie zespoły pewnie wygrały swoje spotkania, a jedna z ekip jeszcze przed weekendem co prawda zremisowała, ale za to z liderem rozgrywek. Rezerwy kontynuują dobrą serię, juniorzy starsi w końcu zakończyli złą passę.


Rezerwy Lecha Poznań wygrały 3 spotkanie z rzędu. Tym razem podopieczni Dariusza Żurawia pewnie pokonali we Wronkach ekipę Polonii Środa Wielkopolska 4:1. Na to spotkanie do rezerw zostali oddelegowani Maciej Orłowski (2 raz z rzędu) oraz Piotr Tomasik. Lech II Poznań w grupie 2 III-ligi zajmuje 5. lokatę ze stratą 5 oczek do lidera. Za tydzień uda się na teren Gwardii Koszalin.

Z kolei w CLJ od strefy spadkowej oddalili się juniorzy starsi prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego. Po 3 kolejnych porażkach w niedzielę Lech Poznań wygrał ze Śląskiem we Wrocławiu aż 6:2. Lech Poznań jest szósty, ma 9 punktów i traci 9 oczek do prowadzącej Pogoni Szczecin. Przed nimi 2 domowe starcia. W środę z Wisłą, a w weekend z Escolą Warszawa.

Z dobrej strony w sobotę pokazali się też zawodnicy trenowani przez Huberta Wędzonkę. Juniorzy młodsi Lecha Poznań w grupie B CLJ do lat 17 ograli Arkę Gdynia 2:0. Po tym zwycięstwie Kolejorz jest trzeci ze stratą 3 oczek do Lechii Gdańsk, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Za tydzień młodzi lechici zagrają właśnie z liderem i to u siebie.

Jeszcze przed weekendem z liderem grupy B CLJ U-15 rywalizowali trampkarze starsi. Lech Poznań mimo prowadzenia 1:0 zremisował na swoim boisku z FASE Szczecin wynikiem 1:1. Kolejorz w tabeli zajmuje 3. lokatę tracąc do FASE na razie 5 punków. W następnej serii spotkań trampkarze starsi zmierzą się z Arką w Gdyni.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 4:1
CLJ U-18: Śląsk Wrocław – Lech Poznań 2:6
CLJ U-17: Lech Poznań – Arka Gdynia 2:0
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin 1:1

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Gwardia Koszalin – Lech II Poznań (sobota, 22 września, godz. 15:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Wisła Kraków (środa, 19 września, godz. 11:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Escola Warszawa (niedziela, 23 września, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (sobota, 22 września, godz. 15:00)
CLJ U-15: Arka Gdynia – Lech Poznań (22-23 września)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <