Warto wiedzieć: Arka – Lech

Stały i przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami, informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze znajduje się po prostu w jednym miejscu.


Warto wiedzieć: Arka Gdynia – Lech Poznań (21.09.2018):

O poprawę bilansu – Dziś Lech rozegra 47 mecz z Arką w historii, 25 na wyjeździe i 37 w lidze. Kolejorz ma szansę wieczorem na 18 wygraną w tym 14 ligową.

O 7 zwycięstwo – Wyjazdowy bilans Lecha w Gdyni jest słaby – 6-7-11, gole: 25:32. Lechici ostatni raz triumfowali w Gdyni w marcu 2017 roku wygrywając na terenie Arki 4:1. Ze strzelców bramek w Kolejorzu występuje już tylko Gajos.

Ostatnio był piach – Lech podczas ostatniej wizyty w Gdyni w lutym zagrał bardzo słabo. Oddal tylko 1 celny strzał w II połowie autorstwa Emira Dilavera, który wykorzystał zamieszanie po stałym fragmencie. Wtedy padł remis 0:0.

Przełamać kryzys – Lech nie wygrał od 12 sierpnia. W tym czasie rozegrał 5 meczów, 4 w lidze przegrywając w Ekstraklasie 3-krotnie. Dziś 3 punktami może zacząć wychodzić z tego kryzysu.

Rywal też w kryzysie – Arka również znajduje się obecnie w dołku. Nie wygrała w żadnym z 3 ostatnich spotkań. W Gdyni po raz ostatni triumfowała w zeszłym sezonie 8 maja.

Wygrana da awans – Ewentualne zwycięstwo nad Arką dałoby Lechowi awans w tabeli, a to ze względu na układ gier 9. kolejki. Kolejorz miałby też spokojny weekend aż do wtorkowego boju z ŁKS-em w Pucharze.

Sentymentalny powrót – W kadrze na mecz z Arką znalazł się Piotr Tomasik. 31-latek przez 2,5 roku reprezentował barwy Arki, kiedy ta grała na zapleczu Ekstraklasy. Dla niego powrót do Gdyni jest sentymentalny.

W każdym meczu inny wynik – Lech w tym sezonie ligowym w każdym spotkaniu notował inny rezultat – 2:1, 2:0, 1:0, 4:0, 2:5, 1:2, 1:1, 0:1. Dziś nawet 2 raz 1:0 można by wziąć w ciemno.

Znów wygrać na wyjeździe – Jeśli Lech dziś wygra wtedy będzie miał tylko 1 zwycięstwo wyjazdowe mniej niż w całym zeszłym sezonie ligowym 2017/2018.

Zagrożony nie zagra – W dzisiejszym meczu zagrożony pauzą będzie Mihai Radut. Rumun ma na swoim koncie już 3 żółte kartki, jednak nad morze nie pojechał.

Myć rozjemca – Arbitrem wieczornych zawodów będzie 29-letni sędzia Wojciech Myć z Lublina. Myć sędziował Lechowi sierpniowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec 4:0.

Lech faworytem – W firmach bukmacherskich faworytem do wygranej w piątek jest Lech. Średni kurs na zwycięstwo Kolejorza wynosi 2.25, na remis 3.25, a na triumf Arki 3.20. Do meczu kursy na pewno jeszcze się zmienią.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz