Kolejne przeciętne dni juniorów

W ostatnich dniach kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Szczególnie miniony weekend był dla juniorów Kolejorza przeciętny. Znów rozczarowali juniorzy starsi broniący Mistrzostwa Polski mający wciąż niewielką przewagę nad strefą spadkową w CLJ do lat 18 i jeszcze większą stratę do lidera.


Rezerwy Lecha Poznań po 3 zwycięstwach z rzędu tym razem w składzie m.in. z Szymańskim, Orłowskim, Klupsiem czy Sobolem niespodziewanie przegrały na wyjeździe z Gwardią Koszalin 0:1. Lech II Poznań w grupie 2 III-ligi jest piąty ze stratą 6 oczek do lidera. We wtorek o 18:00 graczy Dariusza Żurawia czeka bój Okręgowego Pucharu Polski z Błękitnymi Wronki, a w sobotę we Wronkach mecz ligowy z Pogonią II Szczecin, która z raptem 1 punktem po 8 kolejkach plasuje się na ostatniej pozycji.

Nadal w kratkę grają zawodnicy Bartosza Bochińskiego. Lech Poznań z CLJ do lat 18 po ograniu w tygodniu Wisły Kraków 1:0 w weekend znów grając u siebie uległ Escoli Warszawa 1:2. Juniorzy starsi z bilansem 4-0-4 są na 5. miejscu mając tylko 4 oczka przewagi nad strefą spadkową i aż 8 punktów straty do liderującej Korony Kielce. W najbliższy weekend Kolejorza czeka wyjazd do Zabrza.

Lepiej poszło już juniorom młodszym. Lech Poznań po szalonym meczu wygrał u siebie z Lechią Gdańsk 5:3. W grupie B CLJ do lat 17 jest drugi mając 1 oczko mniej od Pogoni Szczecin i do rozegrania zaległe spotkanie. Mecz z Błękitnymi Wronki odbędzie się w środę. Potem w weekend podopieczni Huberta Wędzonki zmierzą się w derbach z Wartą Poznań.

Miniony weekend był jeszcze udany dla trampkarzy starszych z CLJ U-15. Lech Poznań w grupie B pokonał w Gdyni miejscową Arkę rezultatem 2:0. Kolejorz przesunął się na 2. lokatę tracąc teraz do drużyny FASE Szczecin 5 punktów. Za kilka dni do Popowa przyjedzie inny czołowy zespół w grupie – Lechia Gdańsk.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Gwardia Koszalin – Lech II Poznań 1:0
CLJ U-18: Lech Poznań – Wisła Kraków 1:0
CLJ U-18: Lech Poznań – Escola Warszawa 1:2
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 5:3
CLJ U-15: Arka Gdynia – Lech Poznań 0:2

Kolejne mecze młodzieży:

OPP: Błękitni Wronki – Lech Ii Poznań (wtorek, 25 września, godz. 18:00)
III-liga: Lech II Poznań – Pogoń II Szczecin (sobota, 29 września, godz. 12:00)
CLJ U-18: Górnik Zabrze – Lech Poznań (sobota, 29 września, godz. 12:00)
CLJ U-17: Błękitni Wronki – Lech Poznań (środa, 26 września, godz. 11:00)
CLJ U-17: Warta Poznań – Lech Poznań (sobota, 29 września, godz. 13:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (29-30 września)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. J5 pisze:

    No to stary Rutek będzie teraz pewnie pakowal bejmy w akademię, skoro wyniki są przeciętne, zamiast w pierwszą drużynę. Fabryka piłkarzy przecież jest najważniejsza. No to Ivan zostanie z nami na dłużej , gra poleci na łeb, na szyję itp itd