Wokół meczu Lecha z ŁKS-em

Wtorkowy i pucharowy mecz ŁKS Łódź – Lech Poznań zakończony wygraną Kolejorza wynikiem 1:0 po dogrywce przeszedł już do historii naszego klubu, a ten rezultat ma także przełożenie na wiele statystyk. Są to liczby zarówno pozytywne jak i negatywne. Więcej o tym i nie tylko dowiecie się poniżej.

Wygrana po 7 latach

Lech Poznań zagrał dziś z ŁKS-em po raz pierwszy od 2011 roku. Wtedy wygrał 5:0 w Bełchatowie i 4:0 w Poznaniu. Dzisiaj już w Łodzi było dużo, dużo trudniej, choć łodzianie wystąpili w rezerwowym składzie.

3 pucharowy awans

Lech spotkał się z ŁKS-em w Pucharze Polski po raz 5 i 3 raz awansował. Kolejorz 2 raz wywalczył awans w Łodzi.

1/32 tym razem udana

Lech grał w 1/32 finału Pucharu Polski łącznie 11 razy. Dziś wywalczył 8 awans i to z rzędu.

Rywalizacje Lecha Poznań w 1/32 Pucharu Polski:

1950, Pomorzanin Toruń – Lech Poznań 1:0 (-)
1954, Stal Mielec – Lech Poznań 2:1 (-)
1955, Polonia Gdańsk – Lech Poznań 1:0 (-)
1963, Warta Gorzów – Lech Poznań 1:3 (+)
1964, Lech Poznań – Lechia Gdańsk 3:0 (+)
1965, Polonia Gdańsk – Lech Poznań 1:4 (+)
1966, Wiarus Krosno Odrzańskie – Lech Poznań 0:3 (+)
1967, Lechia Szczecinek – Lech Poznań 0:1 (+)
1968, PTC Pabianice – Lech Poznań 0:5 (+)
2002, Zorza Dobrzany – Lech Poznań 1:1 k.1:3 (+)
2018, ŁKS Łódź – Lech Poznań 0:1 d. (+)

Moskal nie umie grać z Lechem

Moskal jako trener prowadził dotąd 2 kluby przeciwko Kolejorzowi – Wisłę i Pogoń. Zanotował niekorzystny bilans 1-1-5, gole: 3:12. Z Lechem przegrał 5 ostatnich spotkań w tym 4 bez zdobycia choćby gola. Dziś poległ już 6 raz z rzędu i 5 bez strzelenia poznaniakom nawet bramki. Kolejorz po prostu mu nie leży.

Hańbiąca gra, szczęśliwe zwycięstwo

Lech uniknął dziś kompromitacji, natomiast Ivan Djurdjević nie poszedł w ślady Mariusza Rumaka będąc uratowany 2 raz po golu w 120 minucie. Po bramce Trałki w Erywaniu dzisiaj Serba w ostatniej minucie dogrywki uratował Amaral. Gra poznaniaków i to w starciu z rywalem grającym rezerwami znów była hańbiąca, zatem awans w przypadku Lecha nic nie zmienia. Awans jest, problemy pozostały.

Seria nadal trwa

W regulaminowym czasie Lech nie wygrał od 12 sierpnia. Ma już serię 7 z rzędu spotkań bez zwycięstwa. Poznaniacy w 3 kolejnym meczu nie umieli zdobyć gola. Dziś uratowała ich dogrywka.

Lechici poprawiają liczby

We wtorek 4 gola dla Lecha zdobył Joao Amaral. Na wszystkich frontach po 4 kartki mają Łukasz Trałka i Tomasz Cywka.

Kolejny rywal w październiku

Lech po szczęśliwym awansie do 1/16 finału Pucharu Polski kolejnego rywala pozna podczas losowania na początku października, kiedy odbędą się już wszystkie mecze 1/32. W losowaniu Kolejorz może trafić m.in. na kogoś z Ekstraklasy i ponownie zagrać na wyjeździe.

Poprawiony bilans sezonu

Lechowy bilans tego sezonu to na razie 7-2-7, gole: 22:19. To wciąż bilans średniaka, który dziś został nieznacznie poprawiony.

DOM: 4-1-2, 15:9 (liga 2-1-1, 9:6)
WYJAZD: 3-1-5, 7:10 (liga 2-0-3, 4:5)
OGÓŁEM: 7-2-7, 22:19

1:0 jak zwycięstwo

Licząc sezony od 2015/2016 drużyna Lecha prowadziła dziś 85 raz. Wygrała 72 mecz, choć po golu w 120 minucie dogrywki trudno było już nawet zremisować.

Lech przy wyniku 1:0
72-9-4

Lech przy wyniku 0:1
5-8-46

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2018/2019)