Szczęście w kolejnym dramacie

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 10. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Miedzi Legnica. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Pierwszy meldunek prosto z Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com już o godzinie 16:30. Zapraszamy.

16:28 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Po Warszawie, Gdyni oraz Łodzi wracamy do siebie. Ostatni raz Lech grał tu 1 września.

16:31 – Obie drużyny dojechały już na stadion.

16:32 – Po koncercie z okazji 25-lecia VW W Poznaniu niektóre części murawy zostały wymienione. Trawa wygląda z trybun bardzo dobrze.

16:36 – Poniżej skład Lecha. Brakuje Trałki, który po Łodzi miał lekki uraz. Gramy dziś 4-4-2.

16:46 – Na stadionie na razie garstka widzów. Przed stadionem gromadzi się coraz więcej zorganizowanych grup w ramach „Kibicuj z klasą”.

16:56 – Międzynarodowo dzisiaj na trybunach. Jest jakiś Chińczyk czy tam Koreańczyk/

16:57 – Od rana w Poznaniu piękna złota jesień. Warunki do gry są idealne.

17:02 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” będzie przez nas obserwowany Dimitris Goutas.

17:11 – Poniżej skład gości. Jest kilka zmian i nieco bardziej defensywne zestawienie.

17:15 – Bramkarze obu ekip są już na rozgrzewce.

17:25 – Stadion bardzo wolno się zapełnia. Lech od paru minut jest na rozgrzewce.

17:35 – Kibiców powitał właśnie spiker.

17:42 – W Kotle w porywach z 300 osób.

17:48 – Na dole Kotła jest wywieszana jedna fana – „Kolejorz”.

17:49 – Na murawie ceremonia nagrodzenia juniorów starszych, którzy w czerwcu zdobyli Mistrzostwo Polski i już w środę zagrają z Herthą w UEFA Youth League.

17:52 – Spiker czyta składy.

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie ekipy na murawie. Miedź zagra zagra na czerwono.

18:16 – W Kotle garstka ludzi, 4 fany, 2 transparenty i bez dopingu.

18:16 – Na stadion dojechali kibice Miedzi.

18:56 – Na murawie uhonorowano w przerwie jeszcze Lecha U-14, który też zdobył mistrzostwo.

2 min. – Pierwsza akcja Lecha. Niezłe dośrodkowanie Wasielewskiego wybili obrońcy.
3 min. – Kolejna dobra akcja po której Cywka posłał piłkę wysoko, wysoko nad bramką.
8 min. – Po krótkiej przerwie spowodowanej urazem gracza gości gramy dalej. Niecelny strzał Amarala po kolejnej niezłej akcji prawą flanką.
11 min. – GOL! Wszystko zaczęło się od akcji Makuszewskiego, który podał do stojącego na środku Amarala. Ten odegrał na lewo do Gytkjaera, który ładnym zwodem wymanewrował obrońcę i zdobył gola. 1:0!

14 min. – Dwie akcje Łobodzińskiego w tym jedna zakończona strzałem.

20 min. – Miedź wykorzystała już 1 zmianę. W Lechu też się zapowiada. Ma wejść Radut.
21 min. – Już wszedł Radut za Cywkę.
24 min. – Piłka po strzale Amarala trafiła w słupek!
28 min. – Janicki blokuje strzał zawodnika Miedzi. Pachniało golem w meczu w którym Lech jest na razie dużo lepszy.

32 mun. – Aj! Niecelny strzał Jóźwiaka po podaniu z lewej strony.
41 min. – Lech spuścił z tonu. Nie atakuje już tak często, jak w pierwszych 15 minutach.
41 min. – Celny strzał gości z daleka wyłapał Putnocky.
44 min. – Kontra Lecha po której piłkę stracił Jóźwiak. Trawa wygląda coraz gorzej. Jak bagno.
45 min. – Niecelna główka Goutasa po wrzutce z wolnego.
45+3 min. – Do przerwy 1:0. Niezłe 30 minut, później było trochę gorzej. Wstyd będzie dziś nie wygrać, ponieważ Miedź wygląda na zespół będący przynajmniej na razie w słabej dyspozycji.

50 min. – Spokojny początek II połowy.
51 min. – I już 2;0! Ładna akcja Gytkjaera, który mając 2 piłkarzy na plecach podał piłkę z prawej strony pola karnego na środek. Tam był Amaral, który mocnym strzałem zdobył bramkę.

53 min. – Miedź rzuciła się do ataku.
58 min. – Jóźwiak centrą niemal zdobył gola.
58 min. – Tym razem Jóźwiak już strzelał, ale niecelnie.

63 min. – Lech w pełni kontroluje ten mecz.
67 min. – Żyro w ostatniej chwili zablokował uderzenie Gytkjaera.
68 min. – Tiba zepsuł akcję 2 na 2. Za późno podawał do Gytkjaera.
72 min. – Nic nie grali i strzelili… Szczepaniak zdobywa gola. Jest już tylko 2:1. Nie popisała się obrona.

79 min. – Co za fuks! Niewiele brakowało, aby Miedź po akcji prawą flanką zdobyła gola. Nikt nie przeciął podania.
80 min. – Teraz piłkę wyłapał Putnocky.
80 min. – To się może źle skończyć. Lech już doznaje paraliżu.
83 min. – Jóźwiak do Gytkjaera i… tuż obok słupka!
83 min. – Jóźwiak schodzi wszedł Gajos. Djurdjević już broni…
85 min. – Wasielewski w ostatniej chwili zatrzymuje kontrę Miedzi i akcję sam na sam. Co oni robią?!
87 min. – Ufff. Piłka w rękach Putnockiego.
89 min. – Amaral psuje 2 akcje w tym 1 w której Lech wyszedł 4 na 3.
90+2 min. – Co za nerwówka! Idzie akcje za akcję z obu stron!
90+4 min. – Ufff. Koniec tej mizerii.

KKS Lech Poznań – MKS Miedź Legnica 2:1 (1:0)

Bramki: 11.Gytkjaer 51.Amaral – 72.Szczepaniak

Asysty: 1:0 – Amaral, 2:0 – Gytkjaer

Żółte kartki: Łobodziński

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 20846

Lech: Putnocky – Wasielewski, Janicki, Goutas, Kostevych – Makuszewski (88.Tomasik), Cywka (23.Radut), Tiba, Jóźwiak (83.Gajos) – Gytkjaer, Amaral.

Rezerwowi: Burić, De Marco, Tomasik, Jevtić, Gajos, Radut, Tomczyk.

Miedź: Sapela – Zieliński, Żyro, Bozić, Pikk – Łobodziński, Purzycki, Marquitos (19.Camara), Fernandez, Ojamaa (68.Szczepaniak) – Forsell (75.Piątkowski).

Rezerwowi: Kanibolotsky, Kwame, Bartczak, Osyra, Camara, Szczepaniak, Piątkowski.