Warto wiedzieć: Lech – Miedź

Stały i przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami, informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze znajduje się po prostu w jednym miejscu.


Warto wiedzieć: Lech Poznań – Miedź Legnica (30.09.2018):

Trzeci mecz z Miedzią – Lech rozegrał dotąd 2 oficjalne mecze z Miedzią. W 1992 roku wygrał z nią w Superpucharze 4:2, a w 2013 roku w 1/8 Pucharu Polski przegrał w Legnicy 0:2.

Ostatnia wygrana z beniaminkiem – Ostatnim rywalem, którego Lech pokonał był właśnie beniaminek ligi, Zagłębie Sosnowiec. Tamten mecz miał miejsce 12 sierpnia. Od tego czasu Kolejorz nie zwyciężył już ani razu. Dziś ogra 2 beniaminka?

Lech umie grać z beniaminkami – Bilans Lecha od 2002 roku z beniaminkami jest dobry – 46-22-15, gole: 162:75. W ciągu ostatnich 16 lat Kolejorz przegrał u siebie z beniaminkiem tylko 2 razy. W 2004 roku z Cracovią oraz minionej wiosny z Górnikiem 2:4.

Zacząć wychodzić z kryzysu – Lech ma serię 5 kolejnych meczów w Ekstraklasie bez wygranej. W tym czasie zdobył tylko 1 punkt, a w 2 ostatnich spotkaniach wyjazdowych nie zdobył żadnej bramki. Jest dziś co przełamywać.

Wygrana da awans – W razie dzisiejszej wygranej Lech przeskoczy w ten weekend co najmniej o jedną lokatę. Z kolei w przypadku porażki straci 8. miejsce dając się wyprzedzić Miedzi.

Uwaga na Forsella – Lech musi się dzisiaj uważać Fina, Petteri Forsella. 28-latek mierzący tylko 168 centymetrów strzelił w tym sezonie już 6 bramek. Dysponuje bardzo mocnym uderzeniem z obu nóg mając talent do zdobywania ładnych goli.

Mecz w ważnym dniu – Mecz Lech – Miedź odbędzie się w 8. rocznicę otwarcia nowego stadionu Miejskiego. Wynik 2:0 osiągnięty w starciu z FC Salzburg w pełni by nas dziś satysfakcjonował.

Będzie 20 tysięcy – Dzięki akcji „Kibicuj z Klasą” na Bułgarskiej zjawi się dziś ponad 20 tysięcy ludzi w tym ponad 13 tysięcy młodych kibiców. Klub nie sprzedał nawet 10 tysięcy biletów.

Długa przerwa – Kibice Lecha będą mieli dzisiaj okazję wrócić na Bułgarską po prawie miesiącu przerwy. Ostatnie spotkanie w Poznaniu odbyło się dość dawno, bo 1 września. Remis 1:1 z Piastem był wtedy bardzo szczęśliwy.

Jeden zagrożony – Zagrożony pauzą jest dziś Mihai Radut, który ma na swoim koncie już 3 żółte kartki. Jeśli po 18:00 zagra i dostanie kolejną wtedy nie wystąpi przeciwko Górnikowi.

Przybył rozjemcą – Arbitrem w niedzielę będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. W zeszłym sezonie z nim na murawie Lech zaliczył bilans 2-1-0, gole: 5:1.

Lech faworytem – W firmach bukmacherskich faworytem do wygranej w niedzielę jest Lech. Średni kurs na zwycięstwo Kolejorza wynosi 1.85, na remis 3.45, a na triumf Miedzi 4.50. Kurs 1.85 na Lecha grającego w Poznaniu jest dość duży.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <