Trzy treningi i mecz

Trwający już mikrocykl treningowy ponownie nie będzie długi. Lech Poznań ostatnie spotkanie przed drugą tej jesieni październikową przerwą na kadrę rozegra już w najbliższy piątek, zatem do starcia z Górnikiem Zabrze pozostało niewiele czasu. Sporą zagadką jest obecnie to kto za 3 dni wystąpi na pozycji numer „6”.


Lech Poznań do meczu z Górnikiem w Zabrzu (piątek, 5 października, godz. 20:30) zaliczy tylko 3 jednostki treningowe. Przeciwko ekipie z Górnego Śląska na pewno nie zagra Robert Gumny, Nikola Vujadinović i Tomasz Cywka. Ten ostatni doznał w ostatnim spotkaniu urazu więzadeł pobocznych musząc opuścić murawę po niespełna 30 minutach gry. 30-latek prawdopodobnie wróci na boisko dopiero po listopadowej przerwie na kadrę już na ostatni etap jesieni.

Małe problemy zdrowotne od paru dni ma Łukasz Trałka przez co kapitan Kolejorza nie zagrał w minioną niedzielę. Nie wiadomo czy 34-latek zdąży wyleczyć się do piątku. Jeśli znów zostanie oszczędzony wtedy na „6” prawdopodobnie znów wystąpi Pedro Tiba, który grał na tej pozycji przeciwko Miedzi Legnica, gdy murawę opuścił Tomasz Cywka. Problemy tego zawodnika oraz Trałki otwierają szansę występu od początku przed Maciejem Gajosem lub Mihaiem Radutem.

Bardzo dobrą wiadomością dla sztabu szkoleniowego jest powrót do pełni sił Thomasa Rogne. Norweg w miniony weekend zagrał w rezerwach zdobywając nawet gola. Powoli po mięśniowym urazie wraca też Dioni, który do dyspozycji Ivana Djurdjevicia będzie już podczas październikowej przerwy na kadrę. Więcej o sytuacji kadrowej panującej obecnie w Lechu Poznań napiszemy w czwartek.


Przewidywany skład Lecha na mecz z Górnikiem na ten moment:

I skład: Putnocky – Wasielewski, Rogne, Goutas, Kostevych – Makuszewski, Tiba, Radut, Jóźwiak – Gytkjaer, Amaral.
Rezerwowi: Burić, Janicki, De Marco, Tomasik, Gajos, Jevtić, Tomczyk.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

  1. kri$$ pisze:

    Jeśłi potwierdzi się redakcyjna prognoza składu, to kapitanem może zostać Tiba. Ciekawe jak wypadnie.

  2. Michu73 pisze:

    Ciekawe jak zaprezentuje się Rogne z Goutasem. Niech jeszcze Matus popracuje ciężej nad powrotem do formy i obrona może znowu być naszym silnym punktem. Módlmy się za zdrowie Norwega. Może zostaniemy wysłuchani ?

  3. 07 pisze:

    Jak graliśmy co 3-4 dni to najlepsze wynikie były.