Tylko trzech wyjeżdża na kadrę

Po piątkowym meczu z Górnikiem Zabrze zremisowanym wynikiem 2:2 decyzją sztabu szkoleniowego piłkarze Lecha Poznań otrzymali cały wolny weekend. Kolejorz kolejne spotkanie rozegra za równe 2 tygodnie, a w sobotę, 20 października, o godzinie 20:30 rywalem „niebiesko-białych” przy Bułgarskiej będzie Korona Kielce.


Podczas drugiej tej jesieni październikowej przerwy na kadrę trener Lecha Poznań, Ivan Djurdjević będzie miał duży komfort pracy z zawodnikami podczas treningów. Na obozy reprezentacji narodowych uda się tylko 4 piłkarzy z pierwszego zespołu w tym 3 będzie mogło zagrać w kadrze.

Pierwszą reprezentację Polski 11 i 14 października na stadionie Śląskim w Chorzowie czekają 2 mecze w ramach Ligi Narodów. W czwartek oraz w kolejną niedzielę Polacy w kadrze z Maciejem Makuszewskim zagrają z Portugalią oraz z Włochami.

Nominację do reprezentacji Polski U-21 otrzymali z kolei Robert Gumny, Kamil Jóźwiak i Paweł Tomczyk. „Guma” nie nadaje się do gry, więc nie weźmie udziału w całym zgrupowaniu polskiej młodzieżówki. Jóźwiak z Tomczykiem będą już mieli okazję wystąpić w piątek przeciwko Danii w Aalborgu oraz przeciwko Gruzji w Gdyni w kolejny wtorek.

Dla „biało-czerwonych” będą to 2 bardzo ważne spotkania i przy okazji ostatnie w eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21. Polacy mają już zapewnione miejsce w barażach, ale mogą jeszcze zająć 1. pozycję w grupie. Na razie do Duńczyków tracą 1 oczko.

W październiku na kadrę pojedzie oczywiście więcej zawodników Lecha Poznań, jednak ci piłkarze z wyjątkiem Huberta Sobola nie trenują nawet z pierwszą drużyną reprezentując młodzieżowe co jedynie zespoły Kolejorza.


Maciej Makuszewski
LN, Polska – Portugalia (czwartek, 11 października, godz. 20:45)
LN, Polska – Włochy (niedziela, 14 października, godz. 20:45)

Robert Gumny, Kamil Jóźwiak i Paweł Tomczyk
eMME, Dania U-21 – Polska U-21 (piątek, 12 października, godz. 18:00)
eMME, Polska U-21 – Gruzja U-21 (wtorek, 16 października, godz. 18:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

  1. zinek pisze:

    Brak słów,kolejna kompromitacja i cały weekend wolny.Rutkowski ty nieudaczniku weź coś zrób wreszcie,załatw pana trenera niech weźmie za mordy towarzystwo.

  2. Bart pisze:

    A po jaką cholerę Gumny ma w ogóle jechać na młodzieżówkę? Powinien siedzieć w klubie i odbudowywać formę a nie jeździć na wycieczki.

Dodaj komentarz