Lechowy Flesz (23.09-07.10)

Lechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Byli lechici w nowych klubach

Mimo zamknięcia letniego okienka transferowego kluby wciąż przeprowadzają transfery. Były lechita Szymon Drewniak podpisał umowę z Chrobrym Głogów, Przemysław Pitry z Rymerem Rybnik, natomiast Kamil Szubertowski trafił do Stali Brzeg.

Zmarł były lekarz Lecha

W drugiej połowie września w wieku 83 lat zmarł doktor Franciszek Rataj. Był to on klubowym lekarzem Lecha Poznań przez blisko 30 lat (do połowy lat 90-tych). Został pochowany na Junikowie.

Wychowanek zmienił klub w Szkocji

Wychowanek Lecha Poznań, Maciej Dąbrowski został wypożyczony z Hibernianu do Berwick Rangers FC. 20-letni golkiper będzie teraz grał w szkockiej IV-lidze.

Znane kolejne dwa terminy meczów

Ekstraklasa ustaliła dokładne terminy meczów 13 i 14. kolejki. Plan najbliższych spotkań Kolejorza jest poniżej. Do ustalenia pozostał jeszcze dokładny termin potyczki z Rakowem w Pucharze Polski.

20.10, Lech – Korona godz. 20:30
27.10, Pogoń – Lech godz. 20:30
31.10, Raków – Lech (PP)*
04.11, Lech – Lechia godz. 18:00

Wypożyczeni z powołaniami

Wypożyczeni z Lecha, Michał Skóraś, Miłosz Mleczko, Tymoteusz Puchacz i Jakub Moder zostali powołani do kadry Polski do lat 20, która 11 i 16 października zagra towarzysko z Czechami oraz z Holandią. Nominację do reprezentacji U-19 otrzymał jeszcze Bartosz Mrozek występujący teraz na wypożyczeniu w Elanie.

Młodzi w kadrze

Kacper Janiak, Jakub Karbownik i Karol Smajdor otrzymali nominację do kadry Polski U-18 na konsultację szkoleniową, która w dniach 8-14 października odbędzie się w Gutowie Młodym. Z kolei w kadrze do lat 19 przeciwko Macedonii oraz z Walii będą mieli szanse zagrać Łukasz Norkowski i Hubert Sobol.

Wychowankowie powalczą o awans

Jakub Kamiński, Filip Marchwiński, Jakub Niewiadomski i Filip Szymczak z akademii Lecha Poznań zostali powołani na turniej eliminacji w którym Polska U-17 powalczy w kwalifikacjach Mistrzostw Europy. „Biało-czerwoni” zagrają z Finlandią, Luksemburgiem oraz z Francją. Turniej odbędzie się w Polsce w dniach 25-31 października.

Gytkjaer wyróżniony

Christian Gytkjaer znalazł się w jedenastce poprzedniej 10. kolejki według Ekstraklasy SA. Dla Duńczyka było to pierwsze wyróżnienie w tym sezonie.

Klimczak wciąż na czele

W tygodniu odbyło się zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Ekstraklasy SA. Przewodniczącym rady nadzorczej pozostał prezes Kolejorza, Karol Klimczak sprawujący tę funkcję od roku.

Z Lecha do Warty

Były szef skautów w Lechu Poznań, Tomasz Wichniarek został dyrektorem zarządzającym w Warcie Poznań.

Zawsze możesz nam pomóc

Wszystkim internautom, którzy regularnie wspierają nas klikaniem raz dziennie i codziennie w bannery na tej witrynie bardzo dziękujemy ze niezbędne wsparcie. Jest także możliwość przekazywania skromnych darowizn przez PayPal na adres: redakcja@kkslech.com. Wszystkim kibicom z góry dziękujemy za finansowe wsparcie. Dla Was kliknięcie w reklamę raz dziennie to dosłownie sekunda. Dla nas wielka pomoc. Dzięki!

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <