Tylko czterech wypożyczonych gra regularnie

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania sezonu 2018/2019 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Jesienią 2018 roku czasowo w innych klubach przebywa łącznie siedmiu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy mają na swoim koncie minimum 10 rozegranych spotkań.

Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

Tymoteusz Puchacz po przejściu z Zagłębia Sosnowiec do GKS-u szybko wywalczył sobie miejsce w składzie I-ligowca. Jest w Katowicach podstawowym obrońcą wywalczając niedawno awans do 1/16 finału Pucharu Polski. 19-latek w rzutach karnych wykorzystał swoją jedenastkę w starciu z Pogonią. Wcześniej w lidze sam zdobył ładnego gola bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin Michalovce)

19-letni napastnik Dawid Kurminowski na 11 meczów ligowych wystąpił dotąd w 10 spotkaniach. Ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut i rzadko pojawia się w pierwszym składzie. Mimo to, dla Zemplina zdobył już 2 gole. 29 września potrzebował raptem 10 minut, żeby strzelić bramkę w meczu zremisowanym 2:2. Jego drużyna jest na 10. miejscu w 12-zespołowej lidze.

Minuty: 298
Mecze: 10
Gole: 2
Asysty: 0
Kartki: 0

Marek Mróz (Termalica Nieciecza)

Wypożyczenie Marka Mroza do Termaliki okazało się wielkim błędem. 19-letni środkowy pomocnik wystąpił dotąd 2 meczach I-ligi przez raptem 34 minuty notując jeszcze 60 minut w Pucharze Polski. Zimą trzeba mu poszukać nowego klubu.

Minuty: 99
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś gra w Termalice dużo więcej od Mroza. Boczny pomocnik rozegrał dotąd 10 meczów notując 746 minut. 9 razy wychodził w pierwszym składzie. Przyjście nowego trenera polepszyło nawet jego sytuację w klubie z Niecieczy, który niedawno wydostał się ze strefy spadkowej. Sam Skóraś dzięki regularnej grze w I-lidze cały czas dostaje powołania do juniorskiej kadry Polski.

Minuty: 746
Mecze: 7
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Jakub Moder (Odra Opole)

19-letni środkowy pomocnik, który przez Mariusza Rumaka jest ustawiany bardzo ofensywnie wystąpił dotąd we wszystkich 14 meczach (13 ligowych) dziewiątej w tej chwili Odry Opole. Jakub Moder na razie rozwija się prawidłowo notując w I-lidze 2 gole i 2 asysty.

Minuty: 851
Mecze: 14
Gole: 2
Asysty: 2
Kartki: 0

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

19-latek jest w tym sezonie podstawowym golkiperem Puszczy. Miłosz Mleczko w każdym z 13 meczów wystąpił od początku do końca. Dotąd młody bramkarz zachował 3 czyste konta puszczając 18 bramek. Jego drużyna jest w tabeli ósma.

Minuty: 1170
Mecze: 13
Puszczone gole: 18
Czyste konta: 3
Kartki: 0

Bartosz Mrozek (Elana Toruń)

Bartosz Mrozek to jedyny lechita wypożyczony do II-ligi. Jego wypożyczenie do Elany to na razie nieporozumienie. 18-latek zagrał dotąd w 6 meczach (5 ligowych) puszczając aż 11 goli. Po 4. kolejce stracił miejsce w składzie wskakując ponownie do bramki dopiero w 11 serii spotkań.