Robak dogonił Reissa

W klasyfikacji wszech czasów Ekstraklasy zachodzi ostatnio więcej zmian niż w tzw. „klubie 100”. W nim sklasyfikowanych jest ponad 30 zawodników, którzy na najwyższym szczeblu w naszym kraju zdobyli co najmniej 100 goli. Kilka dni temu doszło w tym zestawieniu do małej zmiany za sprawą byłego snajpera Kolejorza, który dogonił w tej klasyfikacji legendę Lecha Poznań i prawdopodobnie wkrótce ją wyprzedzi.


Marcin Robak występujący w Ekstraklasie od ponad 12 lat w barwach 6 różnych klubów strzelił na najwyższym froncie w naszym kraju już 109 goli. 36-latek w barwach Lecha Poznań zdobył 20 bramek podczas gdy dla Śląska Wrocław zaliczył już 26 trafień. Robak zrównał się z Piotrem Reissem, który wszystkie gole w Ekstraklasie strzelił dla Kolejorza dnia 1 października notując hat-tricka w starciu z Jagiellonią Białystok.

Marcin Robak i Piotr Reiss mając 109 goli w polskiej lidze są na 19. miejscu w „klubie 100”. Na tej pozycji jest także trzeci piłkarz Andrzej Szarmach. 36-letni snajper występujący przy Bułgarskiej przez 2 lata traci na ten moment tylko 2 bramki do Grzegorza Lato, 4 gole do Andrzeja Jarosika oraz 8 trafień do Ernesta Wilimowskiego.

W klubie 100 od wielu, wielu lat przewodzi Ernest Pohl (186 goli) wyprzedzający o 4 bramki Lucjana Brychczego. Dalej w pierwszej dziesiątce są Gerard Cieślik, Tomasz Frankowski, Teodor Paterek, Włodzimierz Lubański, Kazimierz Kmiecik, Jan Liberda, Paweł Brożek, który nadal gra oraz Teodor Anioła. Kolejna legenda Kolejorza wszystkie gole dla Lecha Poznań (138) strzeliła w latach 1948-1961.

Oprócz Robaka, Reissa i dziesiątego Anioły w „klubie 100” Ekstraklasy są też inni napastnicy, którzy znaleźli się w tym elitarnym zestawieniu m.in. za sprawą bramek zdobywanych w „niebiesko-białych” barwach. Na 14. pozycji jest Maciej Żurawski (19 goli dla Lecha ze 121 trafień), natomiast na 13. miejscu Jerzy Podbrożny, który 48 goli strzelił dla Kolejorza) Łącznie ma 122 bramki, a najwięcej ligowych trafień zaliczył właśnie występując w Poznaniu.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <