Pauzy będą nieuniknione

W trwającym sezonie 2018/2019 na 3 różnych frontach zawodnicy Lecha Poznań obejrzeli łącznie 38 żółtych kartek co daje średnią 2,23 kartki na mecz. W lidze średnia jest nieco niższa – 2,18 a pauzy piłkarzy Kolejorza za żółte kartki w III oraz IV etapie rundy jesiennej są raczej nieuniknione. Jeden z zawodników jest już zresztą zagrożony.


Lech Poznań w LOTTO Ekstraklasie 2018/2019 bardzo dużo fauluje. Do tej pory wszyscy zawodnicy popełnili 160 fauli co daje średnią 14,5 na mecz. W II etapie rundy jesiennej poznaniacy faulowali już mniej niż w letniej części rozgrywek. Wtedy w starciu ze Śląskiem zanotowali aż 24 faule. W tym sezonie w 17 meczach co najmniej 1 żółtą kartkę obejrzało 18 różnych piłkarzy.

Najwięcej z 38 żółtych kartek zobaczyli Maciej Makuszewski, Pedro Tiba, Tomasz Cywka i Łukasz Trałka (po 4). W lidze sytuacja wygląda trochę inaczej. Mihai Radut ma już 3 napomnienia, więc kolejne będzie skutkowało pauzą. Po 2 kartki na swoim koncie ma aż 6 piłkarzy w tym m.in. podstawowi tacy jak Łukasz Trałka, Joao Amaral oraz Christian Gytkjaer. Do końca tej rundy poznaniacy rozegrają jeszcze 9 meczów ligowych, zatem mało realne jest, aby wszyscy uniknęli pauzy.

Z kolei w Pucharze Polski po żółtej kartce mają na swoim koncie Łukasz Trałka i Tomasz Cywka. Kolejne napomnienie będzie skutkowało pauzą w 1 spotkaniu. Do końca bieżącego roku kalendarzowego Kolejorz rozegra maksymalnie 2 mecze w tych rozgrywkach.


Żółte kartki w sezonie 2018/2019:

Ekstraklasa (24 kartki)

3 – Radut
2 – Cywka, Tomczyk, De Marco, Trałka, Amaral, Gytkjaer
1 – Burić, Janicki, Makuszewski, Orłowski, Tiba, Jóźwiak, Wasielewski, Gajos, Rogne

Puchar Polski (2 kartki)

1 – Cywka, Trałka

Liga Europy (12 kartek)

3 – Tiba, Makuszewski
1 – De Marco, Cywka, Rogne, Kostevych, Trałka, Jóźwiak

38 żółtych kartek, w 17 meczach, 18 zawodników:

4 – Makuszewski, Tiba, Cywka, Trałka
3 – Radut, De Marco
2 – Amaral, Jóźwiak, Tomczyk, Gytkjaer, Rogne
1 – Burić, Orłowski, Kostevych, Janicki, Gajos, Wasielewski

Czerwone kartki

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <