4 remisy po 4 ostatnich przerwach

W najbliższą sobotę, 20 października, o godzinie 20:30, Lech Poznań zagra u siebie z Koroną Kielce, która na razie jest na wyższym od Kolejorza 6. miejscu w tabeli wyprzedzając go o 2 oczka. W tym sezonie „niebiesko-biali” z drużyną plasującą się w górnej ósemce jeszcze nie wygrali. W dodatku na zwycięstwo po październikowej przerwie na kadrę czekają od 5 lat.

Lech Poznań ostatni raz po obozach kadry przegrał we wrześniu ulegając na wyjeździe Legii Warszawa 0:1 kończąc wtedy serię bez porażki po kadrach. Za to u siebie po przerwach na reprezentację Kolejorz jest niepokonany od wiosny 2016 roku. W sobotę remis nikogo nie zadowoli, 1 punkt byłby dla lechitów jak kolejna przegrana, natomiast zwycięstwo poprawiłoby średni bilans poznaniaków po kadrach, a także miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy 2018/2019.

Wpływ na średnie liczby po obozach reprezentacji w ostatnich latach mają m.in. występy Lecha Poznań po październikowej przerwie na kadrę. W 4 minionych sezonach Kolejorz remisował 2 razy wynikiem 2:2 i 2-krotnie rezultatem 1:1. Przed rokiem zremisował w Białymstoku, natomiast w 2016 i 2015 nie dał rady pokonać u siebie odpowiednio Wisły oraz Ruchu. 3 lat temu po październikowej przerwie na obozy reprezentacji na ławce trenerskiej Kolejorza debiutował Jan Urban. Wtedy lechici przegrywali z chorzowianami 0:2, ale potrafili doprowadzić chociaż do remisu.

Lech Poznań ostatni przegrał po październikowej przerwie na kadrę w 2010 roku ulegając przy Bułgarskiej ekipie Zagłębia Lubin 0:1. Co ciekawe 7 lat temu „niebiesko-biali” po październikowej przerwie wygrali u siebie z Koroną Kielce 1:0, a zwycięskiego gola w drugiej połowie głową po rzucie rożnym strzelił Grzegorz Wojtkowiak. Z kolei w ostatnim mistrzowskim sezonie „Koroniarze” również stanęli lechitom na drodze po 2 jesiennej przerwie na kadrę. Wówczas w Kielcach padł remis za sprawą trafienia rywala na 2:2 już w doliczonym czasie gry.

Warto dodać, że od 2009 roku Lech Poznań triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 19 spotkaniach. 12 pojedynków zremisował i 11 razy schodził z boiska pokonany. W sobotę o 20:30 Kolejorz powalczy o polepszenie tej statystyki.