Ciężki III etap jesieni

Trwa już 2 tydzień 2 i przedostatniej tej jesieni przerwy na kadrę, zatem już za 5 dni Lech Poznań powróci do ligowych zmagań rozpoczynając w swoim wykonaniu III etap rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Przed Kolejorzem na papierze trudniejsze mecze niż w II części trwającej rundy. Jeśli „niebiesko-biali” nie wskoczą zaraz na wyższy poziom i nie zaczną regularnie wygrywać, to czeka nas kolejny niemiły sezon.


W tym sezonie Lech w starciach z górną ósemką zdobył tylko 1 punkt remisując u siebie szczęśliwie z Piastem Gliwice 1:1. W III etapie jesieni aż 3 rywali przynajmniej na razie plasuje się w lidze przed poznaniakami. W 12. kolejce w sobotę, 20 października, o godzinie 20:30 ekipa Kolejorza zagra przy Bułgarskiej z Koroną Kielce, która póki co wyprzeda lechitów o 2 punkty. Poznaniakom nigdy nie grało się łatwo z „Koroniarzami”. Na dodatek wiosną to przeciwnik wygrał tutaj 1:0.

Po równym tygodniu Lech Poznań pojedzie do od wielu lat niewygodnego Szczecina, gdzie zwyciężał bardzo rzadko. Na dodatek Pogoń to rywal znajdujący się ostatnio w bardzo wysokiej formie, który na mecz z Kolejorzem będzie bardzo, bardzo mocno zmobilizowany. Po tym spotkaniu „niebiesko-biali” nie będą mieli czasu na spokojną pracę. Już we wtorek, 30 października, o godzinie 17:45 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Raków w którym gra m.in. Dariusz Formella plasuje się na razie na 1. pozycji w I-lidze, a u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrał. O awansie do 1/8 finału decyduje tylko jedno spotkanie, więc już dziś wiadomo, że na koniec tego miesiąca Lech Poznań musi wystawić najsilniejszy skład. W przedostatnim starciu III etapu Kolejorz wróci do siebie. W niedzielę, 4 listopada o 18:00 na Bułgarską przyjedzie obecny lider, czyli Lechia Gdańsk, która nie wygrała w stolicy Wielkopolski od kilkudziesięciu lat.

Lechiści przed meczem z Lechem będą mieli więcej czasu na spokojną pracę, gdyż swój pojedynek w 1/16 Pucharu Polski rozegrają tydzień później niż poznaniacy. Na koniec zbliżającego się przedostatniego etapu rundy jesiennej 2018/2019 poznański Lech pojedzie do Białegostoku. Mecz z Jagiellonią odbędzie się w niedzielę, 11 listopada, o godzinie 18:00. Kolejorz na nowym stadionie Jagi nigdy jeszcze nie wygrał po raz ostatni triumfując na Podlasiu ponad 5 lat temu.

W III etapie rundy jesiennej podopieczni Ivana Djurdjevicia łącznie 2 razy zaprezentują się przy Bułgarskiej i 3-krotnie na wyjazdach odpowiednio w Szczecinie, Częstochowie i Białymstoku. W Częstochowie nie ma miejsca na wpadkę, bowiem przegrywający od razu odpada. Z kolei wyniki w Szczecinie oraz w Białymstoku mogą mieć duży wpływ na to, jak w połowie listopada będzie wyglądała tabela LOTTO Ekstraklasy i czy Lech Poznań w połowie rozgrywek zasadniczych będzie chociaż w górnej ósemce.


Plan III etapu rundy jesiennej sezonu 2018/2019:

12. kolejka, Lech Poznań – Korona Kielce (sobota, 20 października, godz. 20:30)
13. kolejka, Pogoń Szczecin – Lech Poznań (sobota, 27 października, godz. 20:30)
1/16 PP, Raków Częstochowa – Lech Poznań (wtorek, 30 października, godz. 17:45)
14. kolejka, Lech Poznań – Lechia Gdańsk (niedziela, 4 listopada, godz. 18:00)
15. kolejka, Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (niedziela, 11 listopada, godz. 18:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. leftt pisze:

  Czasem wygramy, czasem przegramy i tak to się będzie toczyć. Niektórym to będzie wystarczać. A mnie nie!

 2. Tadeo pisze:

  Do czego to doszło że musimy obawiać się z tego , czy załapiemy się do pierwszej ósemki.

 3. J5 pisze:

  Lech już od lat ma ciężki każdy etap jesieni. Wogóle Piotruś i Gargamel musieli mieć w dzieciństwie za ciężkie zabawki, że doprowadzili do upodlenia siebie, i z naszego klubu zrobili pośmiewisko. Nie dziwi , że obaj panowie wyglądają jakby nie tylko nie rozumieli tego co się dzieje, ale i nie rozumieli tego co mówili ( w czerwcu). Można mieć nadzieję że niedługo upomni się o nich psychiatra

 4. robson pisze:

  Każdy z tych rywali jest bardzo niewygodny i obawiam się, że w tych meczach wyciągniemy max 5 pkt., co spowoduje, że czołówka już bezpowrotnie nam odjedzie.

 5. Ekstralijczyk pisze:

  Korona niewygodny rywal dla Lecha.

  Pogoń drużyna która chyba w końcu wyszła z kryzysu i jest na fali.

  Rakow zdecydowany lider 1 ligi.

  Lechia lider ekstraklasy.

  Jaga z którą w Białymstoku się gra bardzo ciężko.

  Czarno, ale to bardzo czarno to widzę.