Średnie dni młodzieży

W ostatnich dniach kolejne mecze rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Trzy zespoły rywalizowały w rozgrywkach ligowych i żadna z ekip nie przegrała. W rozgrywkach pucharowych zawiodły tylko rezerwy Kolejorza, które niespodziewanie oraz dość szybko pożegnały się z Okręgowym Pucharem Polski.


Lech II Poznań w tym sezonie przebrnął tylko jedną rundę w Okręgowym Pucharowym Polski. Kilka dni temu rezerwy przegrały w rzutach karnych z Sokołem w Pniewach i odpadły z rozgrywek (w regulaminowym czasie było 2:2). Gracze Dariusza Żurawia mieli trochę pecha, gdyż 2 bramkę stracili w ostatnich minutach.

W ten weekend Lech II Poznań nie rywalizował w III-lidze ze względu na powołania paru piłkarzy do kadry. Rezerwy mając 1 spotkanie rozegrane mniej są na 7. miejscu w grupie 2 ze stratą 6 oczek do lidera. W sobotę po 2 porażkach w tym 1 pucharowej w końcu wygrali juniorzy starsi z CLJ. Lech Poznań pokonał na wyjeździe outsidera GKS Bełchatów na jego terenie 4:2. Kolejorz trenowany przez Bartosza Bochińskiego awansował na 5. pozycję, traci do Korony Kielce 8 oczek, jednak obecny lider ma do rozegrania zaległy mecz.

Z kolei w CLJ do lat 17 w meczu rozegranym awansem już 10 października juniorzy młodsi prowadzeni przez Huberta Wędzonkę ograli na wyjeździe CWZS Bydgoszcz wynikiem 2:1 i wciąż są na 1. miejscu w grupie 2. Również 20 punktów ma na swoim koncie Lechia Gdańsk, a tylko 1 punkt mniej od lechistów i lechitów zgromadziła dotąd Pogoń Szczecin.

W ten weekend nie udało się zwyciężyć ekipie Kolejorza z CLJ U-15. Gracze duetu Kardela&Łągiewka zremisowali na swoim boisku z trzecią Pogonią Szczecin 1:1. Drugi Kolejorz do lidera FASE Szczecin traci na razie 3 punkty. W najbliższy weekend zagrają wszystkie najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań oprócz juniorów młodszych, którzy do ligowej rywalizacji powrócą dopiero 27 października.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

OPP: Sokół Pniewy – Lech II Poznań 2:2 k.5:4
CLJ U-18: GKS Bełchatów – Lech Poznań 2:4
CLJ U-17: CWZS Bydgoszcz – Lech Poznań 1:2
CLJ U-15: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:1

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Wierzyca Pelplin – Lech II Poznań (sobota, 20 października, godz. 15:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Ruch Chorzów (piątek, 19 października, godz. 11:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (sobota, 27 października, godz. 12:00)
CLJ U-15: Wda Świecie – Lech Poznań (20-21 października)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <