Sonda: Kto zimą przydałby się w Lechu?

Zimowa przerwa w rozgrywkach 2018/2019 będzie najkrótszą w historii Ekstraklasy. Runda jesienna zakończy się dopiero 22 grudnia, natomiast wiosenna zostanie zainaugurowana już 8 lutego 2019 roku, zatem czasu na transfery nie będzie zbyt wiele. Dziś ruszamy z kolejną sondą dotyczącą właśnie zbliżającego się zimowego okienka transferowego.


Zapewne wielu kibiców Kolejorza chciałoby szybkiego czyszczenia szatni i kilku nowych piłkarzy. Czyszczenie szatni oczywiście nadal będzie trwało, ale stopniowo i powoli. Zimą zbyt wielu transferów przychodzących także nie należy się spodziewać, a dziś w kolejnej sondzie pytamy Was, kto w pierwszej kolejności przydałby się w Lechu Poznań?

Z pewnością uważacie, że do Kolejorza powinno trafić paru zawodników na kilka pozycji, jednak w nowej ankiecie na KKSLECH.com pytamy, kto powinien być według Was priorytetem podczas najbliższej zimy? Sonda znajduje się poniżej oraz w „Śmietniku Kibica”. Ankieta jak zwykle potrwa tydzień. Jej wyniki ogłosimy w osobnym newsie w kolejny weekend. Wszystkich internautów zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na ten temat.


—-

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <21 komentarzy

 1. Lolo pisze:

  Szkoda że Redakcja nie dała więcej wariantów. Lech potrzebuje co najmniej 3 wzmocnień. Napewno 6,8 i obrońca( nie wiem który)

  • Kosi pisze:

   Dodatkowym wariantem powinien byc jeszcze nowy zarzad.

  • kilo82 pisze:

   Nowy zarząd to nie powinien być wariant dodatkowy, ale pierwszy i najważniejszy. No ale to niestety nierealne, więc chociaż defensywny pomocnik i środkowy obrońca.

 2. John pisze:

  Tak,Lech potrzebuje spokoju i zgrania kadry:-)Przypomina mi się artykuł o tych co są do odstrzału ,wyszło z 8 a tak naprawdę w ciągu roku blisko połowa składu jest do pożegnania.Co tu zgrywać.
  Kolejny stoper?trzeba się zastanawiać nad dwoma nawet.Lech ma pół stopera obecnie,dlatego pół bo nie wiadomo kiedy Rogne się rozsypie.Janicki to jest kur*a dramat.Vuja podobnie ,ten ma już wyje*ane chyba,De Marco 3 liga,Goutas wypożyczony tylko.
  Większe porządki szykują się po sezonie ,kończą się kontrakty,nadejdzie czas pożegnań,choć uważam ,że samo pozbycie się kilku zawodników mogło by dobrze na cały zespół wpłynąć.

  Postawił bym na dwa konkretne wzmocnienia ŚO i defensywny pomocnik.Za to pożegnałbym już zimą ,Raduta,Vujadinovicia,Gajosa i Tomasika zdecydowanie ,na teraz chyba najbardziej bezużyteczni zawodnicy a płacić trzeba.
  Dla mnie Radut to fenomen,gość zagrał ze 2 przyzwoite mecze przez 2 lata a gdzieś szansę dostaje ,jeszcze go Ivan wychwala.

 3. Bart pisze:

  W pierwszej kolejności w Lechu przydałby się nowy zarząd.

 4. Cinek pisze:

  Dużo zależy od ustawienia jakim zdecyduje się grać Djurdjević. Jeśli osobiście byłbym dyrektorem sportowym, przyszedłby do mnie Djuka i powiedział mi, że będzie grać trójką z tyłu to pierwsze kroki skupiłbym na środku obrony. Jednak z ostatniego wywiadu z Rząsą było mówione, że Lech nie będzie kupował zawodników pod trenera, tylko pod wizję klubu i wyraźnie powiedział: „Ustawienie Lecha to 4-2-3-1” tak więc nie zdziwię się jeśli jako pierwsze wzmocnienie ujrzymy środkowego pomocnika, by ten w założeniu grał u boku Tiby.

 5. 07 pisze:

  Prezes i viceprezes są do wymiany i to natychmiast.

 6. arek z Debca pisze:

  Trzy rzeczy do zrobienia w podanej kolejności :1.nowy zarząd 2.nowy sztab szkoleniowy 3. nowa obrona

 7. Pawelinho pisze:

  Na początek nowy zarząd tylko wtedy w Lechu mogą zajść poważne zmiany w kadrze pierwszej drużyny w tym wypadku w dalszym ciągu Kolejorz nie doczeka się poważnej zmiany i dalej będzie popadać w przeciętność, za którą odpowiada obecny zarząd człowiekiem, który nigdy się nie podda na czele.

 8. Radomianin pisze:

  Zaznaczyłem obrońcę… ale tu jest taka chujnia w składzie że jak człowiek pomyśli kogo brakuje to ręce opadają. Zarząd do dymisji i już bym na rok zadowolony był,nawet bez kupna nowych zawodników i postawienia na wychowanków. Dymisja mi się marzy… choć nie ma to dużych szans, ale marzenie takie mam ;)

 9. JRod1991r. pisze:

  Optuje za 6 czyli DP. Ale chciałbym, żeby ściągnięto Konrada Wrzesinskiego z Sosnowca. Gość ma przed sobą naprawdę obiecujaca przyszłość. Wiem, że to prawy skrzydłowy, ale warto w niego zainwestować.

 10. Michu73 pisze:

  Jak mam wybrać jedną pozycję to zdecydowanie bramkarz. Jakby udało się ściągnąć jakiegoś rzeczywiście dobrego to jednoosobowo chyba bardzo dobry bramkarz miałby największy wpływ na poprawę gry całej obrony. Z przodu sobie poradzimy.

 11. sas pisze:

  Najpierw oczyścić szatnie a później robić przemyślane transfery. pozbyć sie 10-12 udających piłkarzy i w ich miejsce sprowadzić pięciu graczy typu Tiby ( chodzi mi profesjonalizm i wyszkolenie a nie pozycje) a wolne miejsca uzupełniać wychowankami.

 12. J5 pisze:

  Jedna pozycja do wyboru to za mało na tą obecną mizerię. Cała formacja defensywna, gdzie zawsze Lech był świetnie obsadzony, jest dramatycznie slaba. To co zrobił latem zarząd z defensywą to sabotaż. Pozycja cała do odbudowy, łącznie z obsadą bramki. To tak tylko na początek. No i oczywiście zarząd lołs

 13. Juliusz Cezar pisze:

  Zaznaczyłem nowy bramkarz ale tu by trzeba zaznaczyć minimum 3 piłkarzy.
  Bramkarz,obrońca i typowa 6.
  Oraz sztab szkoleniowy.

 14. Siodmy majster pisze:

  Zbędne są tylko punkty 5 i 10.Reszta jest na gwałt potrzebna bo w Kolejorzu dominują PP.Nie oznacza to oczywiście Puchar Polski tylko … Prawie Piłkarz,Pozornie Piłkarz,Podróbka Piłkarza lub Piłkarska Pizdeczka. „Graczy ” ,których tak można określić nie wymienię z nazwiska wszystkich lecz tylko najbardziej „zasłużonych”.Są to :Janicki,Radut i Vujadinović.Pozorantów tychże należy usunąć z klubu ZA DOPŁATĄ dla nowego ich klubu.Skoro taki Janicki dość regularnie asystuje przy golach rywali i pobiera niemałą pensję w Lechu to jeśli odejdzie za dopłatą to klub wydając jednorazowo trochę gotówki zaoszczędzi mimo tego na jego gaży oraz pozbędzie się asystenta przy nie swoich golach.Proste, prawda ? W składzie Lecha Poznań powinni pozostać wyłącznie :Klupś,Jóźwiak,Gumny,Sobol,Pleśnierowicz,Gytkjaer,Amaral,Tiba, Kostewycz,Dioni i Makuszewski.Niektórzy z nich WARUNKOWO ! Wszystkie inne „okazy” dotąd nie wymienione powinny zostać sprzedane chociaż za minimalną kwotę lub oddane za darmo.Po tak potężnym wietrzeniu szatni klub nie będzie miał ani graczy,ani kasy.Czyli sezon z głowy.Jeżeli oni jednak zostaną to sezon także będzie z głowy.Problem w tym,że kilka następnych również.I tak do usranej śmierci bo zgniłe jabłka wciąż zatruwają te nieliczne zdrowe.Musi nastąpić wreszcie radykalne ,potężne cięcie nie tyle skalpelem ile piłą tarczową aż polecą wióry wielkości piłki futbolowej !!!W celu wykonania tak potężnej i drastycznej operacji konieczna jest realizacja punktów od 1-10 za wyjątkiem piątego i ostatniego. Mam nadzieję ,że szczegółowy plan transferów OUT i IN wypunktuje nam jak zwykle niezawodny ( a w punktowaniu to już szczególnie ) pan profesor @leftt :)

 15. inowroclawianin pisze:

  Przede wszystkim nowy solidny obrońca i nowy solidny defensywny pomocnik, acz fachowiec w bramce też oczywiście by się przydał.

 16. Gorac pisze:

  Prezesa. Rozumiejącego piłkę, awanturniczego, błyskotliwego prezesa.

 17. robson pisze:

  Przede wszystkim nowa szóstka nie grająca wyłącznie w poprzek i do tyłu oraz nowy stoper jako konkurencja dla Rogne i Goutasa lub do grania z nimi w trójce w zależności od taktyki.

 18. anonimus pisze:

  wybrałem pozycję defensywnego pomocnika. I tutaj proponuję Adukora z FK Sarajewo. Mi w Lechu brakuje piłkarza o charakterystyce Tetteha a ten by go fajnie zastąpił. 2 pozycja to bramkarz. Ja proponuję Matusa Macika z Ruzemberoka. Słowacki bramkarz a tacy się sprawdzają w eklasie był przymierzany do ZL.