Bardzo udany weekend młodzieży

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały 3 z 4 najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Wszystkie juniorskie ekipy Kolejorza pewnie wygrały swoje spotkania strzelając przeciwnikom aż 21 goli. Zespół, który w ten weekend nie rywalizował i tak pozostał liderem tabeli w swojej grupie.


Nadal tuż za plecami czołówki są rezerwy Lecha Poznań z grupy 2 III-ligi. Podopieczni Dariusza Żurawia wygrali na wyjeździe z Wierzycą Pelplin 4:1. 2 bramki w tym spotkaniu zdobył Paweł Tomczyk. Do gry wrócił też Robert Gumny. Kolejorz jest siódmy, do lidera traci tylko 4 oczka, a na dodatek ma 1 mecz rozegrany mniej. W niedzielę rezerwy zmierzą się we Wronkach z niżej notowanym Świtem Skolwin.

Żadnych problemów w piątek nie mieli gracze Bartosza Bochińskiego z CLJ do lat 18. Juniorzy starsi rozbili we Wronkach ostatni Ruch Chorzów aż 7:0. Lech Poznań jest na 5. miejscu ze stratą 8 punktów do pierwszej Korony Kielce. W środę juniorów starszych czeka rewanż przy Bułgarskiej z Herthą Berlin, a w niedzielę wyjazd do Gdyni na potyczkę z Arką.

W ten weekend nie rywalizowali juniorzy młodsi, którzy mimo to wciąż liderują w grupie B CLJ do lat 17, ale mają tyle samo oczek (20 punktów) co Lechia Gdańsk. Za tydzień „niebiesko-biali” trenowani przez Huberta Wędzonkę zagrają z Pogonią Szczecin, która jest trzecia z 1 oczkiem straty.

Nadal 3 punkty do FASE Szczecin tracą w grupie B CLJ U-15 trampkarze starsi Lecha Poznań. Kolejorz prowadzony przez duet trenerów Kardela&Łągiewka jeszcze przed weekendem rozgromił na wyjeździe Wdę Świecie aż 10:0. Teraz przed Lechem Poznań derbowa konfrontacja z Wartą Poznań.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Wierzyca Pelplin – Lech II Poznań 1:4
CLJ U-18: Lech Poznań – Ruch Chorzów 7:0
CLJ U-15: Wda Świecie – Lech Poznań 0:10

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Świt Skolwin (niedziela, 28 października, godz. 12:00)
UYL: Lech Poznań – Hertha Berlin (środa, 24 października, godz. 16:00)
CLJ U-18: Arka Gdynia – Lech Poznań (niedziela, 28 października, godz. 13:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (sobota, 27 października, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Warta Poznań (27-28 października)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. radpoz pisze:

    Widać, że jest potencjał. Warto tego nie zepsuć. Trochę zbyt wolno wprowadzamy zawodników do 1. drużyny. Na pewno bardziej by walczyli niż stary, zagraniczny szrot.