Lechowy Flesz (14-28.10)

Lechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Junior z 2 asystami

Filip Wilak z akademii Lecha Poznań zagrał w towarzyskim dwumeczu Polski U-16 z Austrią 4:1 i 4:2. W tym 2 spotkaniu młody lechita zaliczył 2 asysty.

Wychowanek z nową umową

Boczny pomocnik juniorów młodszych Lecha Poznań, Filip Wilak podpisał 3-letni kontrakt z Kolejorzem.

Gytkjaer wyróżniony

Christian Gytkjaer znalazł się w jedenastce ostatniej 12. kolejki według Ekstraklasy SA. Duńczyk został nominowany dzięki 2 bramkom strzelonym Koronie.

Nielsen spadł

Trelleborg w którym od blisko roku gra Lasse Nielsen spadł z ligi szwedzkiej. Klub Duńczyka w 27 meczach ugrał tylko 15 oczek. Były lechita wystąpił dotąd w 19 spotkaniach zdobywając 2 bramki. Ostatnio grał niewiele.

Dobra forma byłych lechitów

Byli lechici z których klub definitywnie zrezygnował są ostatnio w całkiem dobrej formie. Szymon Pawłowski ma lepsze liczby od każdego ze skrzydłowych Lecha i to w Zagłębiu Sosnowiec (3 gole, 1 asysta). Z kolei Elvir Koljić w barwach FK Krupa i Universitatei zdobył w sumie 15 goli w 14 meczach. W Rumunii ma już 8 bramek. W ten weekend Bośniaków znów trafił.

Kendi z golem w pucharach

Wychowanek Lecha Poznań, Tomasz Kędziora zdobył gola w meczu Rennes – Dynamo Kijów 1:2. Klub „Kendiego” po 3. kolejkach jest na 2. miejscu w swojej grupie Ligi Europy.

Po kadrze w sobotę

Mecz 16. kolejki Ekstraklasy, Lech – Wisła Płock odbędzie się w sobotę, 24 listopada, o godzinie 18:00. Będzie to pierwsze spotkanie Kolejorza po listopadowej przerwie na kadrę.

Lechita z ważnym golem w kadrze

W pierwszym meczu eMME U-17 Polska pokonała Finlandię 2:1 (0:1). Zwycięską bramkę w 90 minucie gry strzelił zawodnik Lecha Poznań, Filip Marchwiński. Oprócz niego zagrał też Jakub Niewiadomski, Filip Szymczak oraz Jakub Kamiński. Wkrótce „biało-czerwoni” zmierzą się z Luksemburgiem oraz Francją. Do dalszego etapu awansują 2 najlepsze reprezentacje w grupie.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. arek z Debca pisze:

    Zawsze czytam z zaciekawieniem Lechowy Flesz ale ostatnio to wygląda jak sprawozdanie z tego co dzieje się wśród młodzieży Lecha i jak sobie radzą byli piłkarze Lecha. O pierwszym zespole już nic nie ma i trudno się dziwić bo tam się nic dzieje o czym byłoby warto wspomnieć