Oko na grę: Volodymyr Kostevych

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.


Volodymyr Kostevych kiedy tylko jest zdrowy zawsze gra w pierwszym składzie Kolejorza i przez 90 minut. Identycznie było także dzisiaj w pojedynku na Podlasiu. Kolejny występ Ukraińca był dobrym momentem, aby 2 raz tej jesieni bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Volodymyr Kostevych od początku meczu był bardzo aktywnym zawodnikiem, który często znajdował się przy piłce próbując rozegrać ją na wiele sposobów. Ukrainiec spośród wszystkich 14 piłkarzy Lecha, którzy zagrali w Białymstoku miał najwięcej kontaktów z piłką oraz wykonanych podań. Wykonał ich 50 w tym 35 celnych. „Kostia” miał 4 kluczowe podania w tym 2 celne co także było najlepszym wynikiem w zespole Lecha. Na uwagę zasługują 3 dobre zagrania lewonożnego defensora, które szczególnie utkwiły w pamięci. W pierwszej połowie po jego rajdzie i dośrodkowaniu obrońcy Jagi w ostatniej chwili wybili piłkę z pola karnego. Na początku drugiej odsłony Kostevych świetnym crossem doskonale wypuścił na wolne pole Jevticia, którego niemal w ostatniej chwili uprzedził Kelemen, a później po jego wrzutce z lewej strony z bliska celnie głową uderzył Gumny. Volodymyr Kostevych dał dziś Lechowi jakość nie tylko z przodu. Z tyłu na 6 stoczonych pojedynków wygrał 4 w tym jedyny w powietrzu. Ukrainiec był też 1 raz faulowany rozgrywając w Białymstoku całkiem niezłe spotkanie w którym nie ponosi winy za utratę bramek, które padły przez błędy zawodników grających głównie w środkowej strefie. Gdyby Lech zdobył 3 punkty w starciu z Jagiellonią wtedy „Kostia” otrzymałby od nas czwórkę. A tak dostaje mocną trójkę z dużym plusem będąc jednym z najlepszych lechitów na boisku w meczu z wiceliderem. Oby tak dalej.


22. Volodymyr Kostevych
Mecz: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 2:2 (11.11.2018)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: lewy obrońca
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 61
Faule popełnione: 0
Był faulowany: 1
Podania: 50
Celne podania: 35
Strzały: 0
Strzały celne: 0
Dośrodkowania: 6
Pojedynki: 6
Wygrane pojedynki: 4
Odbiory: 1
Straty: 5

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Ekstralijczyk pisze:

    Jeden z nielicznych, któremu się chce.