Dużo kartek, jeszcze niewielu zagrożonych

W trwającym sezonie 2018/2019 na 3 frontach piłkarze Lecha Poznań obejrzeli łącznie 45 żółtych kartek w 23 spotkaniach co daje średnią 1,95 kartki na mecz, a w lidze 1,93. Kolejorz w bieżących rozgrywkach gra dość ostro popełniając w samej LOTTO Ekstraklasie średnio 14,6 fauli na mecz. Mimo to, nikt jeszcze nie musiał opuścić boiska za czerwoną kartkę.


W tym sezonie co najmniej 1 żółtą kartkę obejrzało na 3 frontach 19 różnych zawodników. Najwięcej (po 5) ujrzeli Pedro Tiba i Łukasz Trałka. Po 4 napomnienia mają Maciej Makuszewski oraz Tomasz Cywka, a po 3 Vernon De Marco, Mihai Radut i Marcin Wasielewski. Właśnie Radut z Wasielewskim są obecnie zagrożeni pauzą w 1 spotkaniu w ramach LOTTO Ekstraklasy.

W Ekstraklasie co najmniej 1 kartkę zobaczyło 18 różnych piłkarzy. Niestety zanosi się niebawem na kilka pauz w zespole Lecha Poznań, bowiem po 2 napomnienia ma aż 7 zawodników. Jeszcze w tej rundzie lub na początku wiosny niemal na pewno 1 mecz opuszczą Trałka, Tiba czy Amaral, którzy często popełniają faule. Radut mający na swoim koncie 3 kartki gra rzadko, ale już Wasielewski będący bezpośrednio zagrożony nadal występując w pierwszym składzie musi się liczyć z przymusowym odpoczynkiem.

W tej chwili jedynymi piłkarzami Lecha Poznań, którzy nie zostali jeszcze ukarani żółtkiem przez sędziów są Matus Putnocky, Dioni, Darko Jevtić, Tymoteusz Klupś, Piotr Tomasik oraz Nikola Vujadinović. Do końca 2018 roku „niebiesko-biali” rozegrają jeszcze 5 meczów.


Żółte kartki w sezonie 2018/2019:

Ekstraklasa (29 kartek)

3 – Radut, Wasielewski
2 – Cywka, Tomczyk, De Marco, Trałka, Amaral, Gytkjaer, Tiba
1 – Burić, Janicki, Makuszewski, Orłowski, Jóźwiak, Gajos, Rogne, Goutas, Gumny

Puchar Polski (4 kartki)

2 – Trałka
1 – Cywka, Kostevych

Liga Europy (12 kartek)

3 – Tiba, Makuszewski
1 – De Marco, Cywka, Rogne, Kostevych, Trałka, Jóźwiak

45 żółtych kartek, w 23 meczach, 19 zawodników:

5 – Trałka, Tiba
4 – Makuszewski, Cywka
3 – Radut, De Marco, Wasielewski
2 – Amaral, Jóźwiak, Tomczyk, Gytkjaer, Rogne, Kostevych
1 – Burić, Orłowski, Janicki, Gajos, Goutas, Gumny

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Kosi pisze:

    Przy pauzach będzie kolejna wymówka przynajmniej. 3 pauzowało, dlatego nie wygraliiśmy.