Sonda: Kto trenerem?

Sytuacja z wyborem nowego trenera Lecha Poznań wygląda tak jak cały klub prowadzony przez obecne władze w ostatnich latach. Media co chwilę wypisują co innego, co chwilę zmieniają zdanie, podają przeróżne informacje, zarząd milczy, nie wie co robić, sam sprawia wrażenie zmęczonego tym wszystkim, a wielu kibicom po prostu wisi to co się stanie w najbliższym czasie.


Prędzej czy później zarząd będzie musiał wybrać nowego trenera Lecha Poznań, który później i tak zostanie zwolniony, a cała wina na kryzys z którego klub będzie znowu wychodził miesiącami zostanie zwalona tylko na niego. Mimo to, ruszamy dziś na KKSLECH.com z kolejną okazjonalną sondą z w której pytamy internautów, kto według Was powinien zostać nowym trenerem Kolejorza?

Tym razem w ankiecie do wyboru jest 6 możliwości odpowiedzi. Sonda będzie dostępna tutaj oraz w „Śmietniku Kibica”. Ankieta jak zwykle potrwa tydzień. Jej wyniki przedstawimy na KKSLECH.com w osobnym newsie w przyszły weekend. Wszystkich kibiców Lecha Poznań jak zwykle zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na ten gorący, choć już męczący temat.


> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 26

 1. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Chyba pierwszy raz nie wiem co zaznaczyć, hmm… Muszę sie z tym najpierw przespać.

 2. El Companero pisze:

  Jeżeli Nawałka chce za sobą ściągnąć 8 czy 9 asystentów zarabiających po kilkadziesiąt tysiaków na miesiąc , to już lepiej jakiegoś obcokrajowca zamordystę…

 3. Bart pisze:

  Nie wiem i niewiele mnie to już obchodzi. Zmiana trenera nic nie da dopóki za sznurki pociąga ciamajda gamoń Rutkowski.

 4. Tadeo pisze:

  Zdecydowanie Kawałka i najlepiej już teraz . Co prawda sukcesów klubowych nie osiągnął, ale wreszcie znalazł się ktoś kto postawił swoje warunki , i odsunie synusia nieudacznika od podejmowania błędnych decyzji , które to decyzje przez 7 lat niszczyły Lecha.Zastanawia mnie dlaczego tak walczą o Kasprzaka , człowieka który swoim warsztatem trenerskim dorównuje niewiedzy jaką na temat prowadzenia klubu posiada Prezes
  Piotruś

  • Siodmy majster pisze:

   Co zrobi Nawałka? Kogo odsunie ? Zacny i poważny z Ciebie człowiek ,a więc zejdź na Ziemię i przestań marzyć.Odsunąć to może Bolca tylko JEDEN człowiek.Nazywa się Rutkowski.Jacek Rutkowski.Adaś to se może odsunąć krzesło jak będzie siadał przy stole.Do niczego innego się zresztą nie nadaje.Tak jak KAŻDY polski „trener” futbolu :(

  • piotrx pisze:

   Kasprzak to ta sama historia co Trałka, FF czy Rehasport. Są w Lechu bo „muszą” być. Układy, układziki…

  • arek z Debca pisze:

   Tadeo, pomarzyć zawsze można. Papa niedawno powiedział, że całkowicie ufa swojemu synkowi. A jakżeby inaczej?

 5. Muro pisze:

  Nie wiem i niewiele mnie to obchodzi.

 6. MaPA pisze:

  Dopóki Piotrek będzie miał cokolwiek do powiedzenia w Lechu to bajzel będzie taki sam niezależnie od trenera.Narazie nic mnie nie kręci.

 7. piotrx pisze:

  Dopóki nieudacznik rządzi tym burdelem odpowiedź może być tylko jedna – nie wiem i niewiele mnie to obchodzi. Dodałbym jeszcze od siebie że to kto zostanie nowym trenerem nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

 8. arek z Debca pisze:

  Zmiany należy zacząć od zarządu. Jeśli tego nie będzie to nic na dłuższą metę nie pomoże. Czekam na sondę na temat zarządu a tą odpuszczam.

 9. Marecki60 pisze:

  Według mojej oceny Nawałka nic w Lechu nie zmieni, wypróżni z współpracownikami jedynie kasę. Czy kadra grała jakoś lepiej taktycznie, z większym zaangażowaniem, grała obydwie połowy na w miarę równym poziomie? Moim zdaniem, nie licząc momentów w pojedynczych meczach nie grała nigdy na przyzwoitym poziomie. Oczywiście niektórzy piłkarze z kadry są na nie osiągalnym dla Lecha poziomie i dzięki temu w paru meczach zaliczyliśmy wyniki ponad stan, co zaciemniło całkowicie obraz naszej kadry narodowej. Wyciągając z niej Lewandowskiego ta kadra w krótkim czasie wyląduje z powrotem w piątej dziesiątce.
  Wracając do Lecha, my potrzebujemy menadżera, który będzie potrafił poskromić nasze pseudo gwiazdki, zmusić je do prawdziwych treningów i co najważniejsze jeśli piłkarz przejdzie koło meczu to musi wylądować na trybunach do czasu jak zmądrzeje. Jeśli to nie pomoże to musi sobie szukać nowego klubu, a u nas może jedynie trenować samodzielnie.
  Co do zarządzania klubem to dopóki odpowiedzialność za sprowadzonych piłkarzy będzie rozmywała się na jakiś komitet transferowy, a wyniki sportowe będą tylko interesowały kibiców to Lech będzie żył od kryzysu do kryzysu.
  Osobiście nie liczę na żadne wielkie zmiany, Rutkowskim albo pasuje taki stan jaki jest, albo po prostu prowadzenie Lecha przerasta ich umiejętności tzn młodego Rutkowskiego. Ten sezon raczej jest już do zapomnienia, jeśli faktycznie (w co wątpię) Nawałko przyjdzie od stycznia to będzie walczył o utrzymanie nas w pierwszej ósemce.
  Życie lubi płatać różne figle…może jednak się mylę i wreszcie zarząd wraz z reszta towarzystwa wzajemnej adoracji się obudzą.

  • tomasz1973 pisze:

   Ile razy już łudziliśmy się i wierzyliśmy w przebudzenie? Ja już nie mam wątpliwości, Rutkowski musi odejść, bo to jest rak, który toczy Lecha.

  • J5 pisze:

   Zgadzam się z Tomaszem. Dopoki oni będą w posiadaniu klubu to zawsze będzie bylejakość i olewactwo przeplatane minimalizmem.

 10. tomasz1973 pisze:

  Dopóki z Lecha nie wyniesie się klan Rutkowskich mogą zmieniać trenerów co kwartał/runde/sezon/ i tak się nic nie zmieni, bo to oni są problemem, a nie trener!
  R U T K O W S K I wypierdalaj jak najszybciej się da! Zero biletów, zero gadżetów, zero obecności na stadionie, nawet Ci, którzy już kupili karnet!

  A co do sondy…nie dla Nawałki, niestety, ale w zabranie czegokolwiek Juniorowi nie wierzę, a sukcesów klubowych ten gość nie miał, zresztą reprezentacja grała dobrze ze względu na najlepszy okres, jaki rozrywali w swojej karierze tacy zawodnicy jak Lewandowski, Glik, Grosicki i kilku innych, gdy oni stracili formę, skończył się Nawałka.
  P.S. A za straconą szansę z ME i „taktykę” z meczu z Portugalią nie powinien zbliżać się do profesjonalnej piłki.

 11. Pawel68 pisze:

  Nie chce się nawet pisać.The 🔚

 12. 07 pisze:

  Na dziś najlepsza opcja to ”faken” i nie przeszkadza mi to, że zacznie w styczniu. Ważne jest to, żeby na dzień dobry rozdał kilka biletów w jedną stronę i dokończył sezon młodzieżą z Akademii. Po co się łudzić? Skóraś, Moder powrót, plus porządny bramkarz i jeden transfer solidnego defensywnego pomocnika, czyli gość do max 24 lat. I sezon możemy tak kończyć. Radut, Gajos, Janicki, Me Marco, Dioni – pakować walichy i jazda. Reszta obecnej kadry – ostatnia szansa, bo sezon 19/20 możecie spędzić co najwyżej w P-B – Biała.

 13. Al pisze:

  Sezon nie jest jeszcze stracony. Dobry trener i sztab szkoleniowy to lekarstwo dla Lecha. Biadolenie i zrzędzenie wcale nie pomaga. W życiu są wzloty i upadki ale pozytywne myślenie dobra atmosfera bardzo potrzebne. Wielki czas zmienić podejście i z całej siły niezależnie kto pozostanie trenerem go wspierać. Siedzimy w naszym poznańskim piekiełku, życzymy właścicielowi by poniósł jak największe straty , nie wspieramy piłkarzy i trenera Tylko potrafimy krytykować i życzyć im jak najgorzej. Wielki czas na opamiętanie się. Lech to takie nasze dziecko nie wyrzućmy je razem z kąpielą. Krytyka była bardzo potrzebna, teraz potrzebne jest nasze wsparcie.

  • mr_unknown pisze:

   Wsparcie może i tak ale na pewno nie na stadionie i jakiekolwiek inne finansowe.

  • tomasz1973 pisze:

   Al
   A ty skąd się urwałeś? Mówisz o braku wsparcia, o zrzędzeniu, o nie potrzebnej krytyce i mówisz o konieczności zmiany podejścia…hmmm, a gdzie ty byłeś, jak zarząd, pipkarze i wszystko co sie rusza w LechuRutkowskiego mieli to wszystko? Nie pamiętasz tych czasów? Dziwne, wiara czekała na każdy kolejny mecz, kolejny sezon jak na zbawienie! Ba, każde najmniejsze, kolejne pierdnięcie, które rozeszło się z Bułgarskiej było komentowane, wspierane i żadna jego woń nikomu nie przeszkadzała!
   Tylko problem jest taki, że to już było i po kilkuletnie degrengoladzie ze strony zarządu się skończyło i wróci dopiero, gdy na Bułgarskiej nastąpią radykalne zmiany!

   TYLKO PUSTY STADION!

  • inowroclawianin pisze:

   @Al, ile Ty masz lat? Albo jesteś naiwny ze względu na młody wiek albo jesteś człowiekiem Rutkow. Inaczej nie da się tego wytłumaczyć racjonalnie.

 14. Pawelinho pisze:

  Szczerze? Bez zmian w zarządzie tak naprawdę kolejna zmiana pachołka tzn trenera nie wiele tak na dobrą sprawę zmieni. Czy to będzie Żuraw czy ktoś inny w tym momencie nie ma to większego znaczenia bo jak mawia klasyka z g*wna bata nie ukręcisz i tak właściwie można skwitować obecny sportowy stan Kolejorza, który z roku na rok jest jeszcze bardziej słaby zarówno pod względem mentalności jak również pod względem ambicji. No ale przecież młody rutek nigdy się nie podda i dalej będzie pierdział w stołek udając jaką ważną personę, która będzie na siłę trzymała się stał bo nikt takiej ofermy z narysowaną na facjacie porażką nie będzie chciał zatrudnić w poważnym biznesie (chyba, że tatuś wymyśli nowe stanowisko). Używając terminologii medycznej kolejny trener to jedynie kolejna dawka chemioterapii, która w praktyce nie wiele zmieni i taka jest smutna prawda o obecnym zarządzie, który w pełni odpowiada za obecny stan rzeczy.

 15. Kuba1980 pisze:

  Moim zdaniem to chętnych za wielu nie ma. Nawałki nie wezmą bo Piotrek się obrazi i będzie ryczał w kącie że nie jest już najważniejszy. Żuraw dzisiaj jest , za tydzień może będzie któryś z CLJ-ki. A te wszystkie Djukicie i inne Keki to jedna wielka niewiadoma. Normalnie dramat.

 16. Pawel1972 pisze:

  Nazwisko jest drugorzędne, bo czy będzie to Nawałka, Hryhorczuk czy Kek nie jest tak istotne, jak to jaką pozycję jest w stanie uzyskać w klubie – czy będzie miał taką siłę przebicia, żeby odsunąć szkodnika Kasprzaka i pozostałych ludzi ivanowych. A także czy będzie w stanie wywalczyć sobie znaczący wpływ na transfery (czyt. odebrać kawałek władzy Piohusiowi Upośledzonemu). Bez tego każdy trener skończy jak Bjelica.

 17. inowroclawianin pisze:

  Moim zdaniem najlepiej ktoś zza granicy( Czerczesow, Petrescu, ten z Bate, ewentualnie jakiś na dorobku szkop, któremu udzie coraz lepiej albo fachowiec z Czech). Jeśli opcja krajowa to chyba tylko Nawalka. Reszta kompletnie się nie nadaje, a Lech to zbyt wielki klub dla nich. Zaznaczylem opcję trener zagraniczny.
  Jednak najpierw porządki trzeba zrobić wyżej bo nawet dobry trener bez wsparcia zarządu nic tu nie zrobi. Ani nawet Guardiola, Murinho, czy Jurgen Klopp. Tu trzeba gruntownych zmian, porządków!