Prawie udany weekend młodzieży

W minionych dniach kolejne mecze tej jesieni rozegrały 3 z 4 najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Dla juniorskich ekip Kolejorza byłyby to bardzo udane dni gdyby nie sobotni występ zespołu juniorów młodszych, którzy od początku sezonu 2018/2019 zawodzi na całej linii. W ten weekend znów przegrał.


Juniorzy starsi Lecha Poznań w swoim 3 wyjazdowym spotkaniu z rzędu ponieśli 2 kolejną porażkę. Tym razem podopieczni Bartosza Bochińskiego przegrywali z Jagiellonią Białystok po 12 minutach już 0:2. W 92 minucie wyrównali, by po chwili stracić bramkę i polec 2:3. Lech w CLJ U-18 jest dopiero na 6. pozycji ze stratą 11 oczek do Korony Kielce, która ma 1 spotkanie rozegrane mniej. Za tydzień na koniec jesieni poznaniacy spotkają się u siebie z będącą w strefie spadkowej Elaną Toruń.

W ten weekend nie rywalizowali trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15. Lech Poznań nadal jest drugi. Za tydzień zagra na koniec rundy jesiennej z Lechią Gdańsk. W ciągu ostatnich dni lepiej niż wspomnianym juniorom starszym poszło juniorom młodszym z CLJ do lat 17. Zawodnicy Huberta Wędzonki wygrali z Błękitnymi Wronki oraz Wartą Poznań po 3:0 zostając tym samym mistrzem rundy jesiennej w grupie B. Juniorzy młodsi Kolejorza zakończyli już tegoroczne zmagania.

Jeden mecz z Bałtykiem Gdynia we Wronkach pozostał natomiast do rozegrania rezerwom z grupy 2 III-ligi. Na razie Lech II Poznań pokonał na wyjeździe Radunię Stężyca aż 5:0, awansował na 2. miejsce w tabeli i ma tyle samo oczek co lider Mieszko Gniezno. Rezerwy w niedzielę zostały wzmocnione piłkarzami z pierwszej drużyny. W wyjściowym składzie pojawił się Matus Putnocky, Maciej Orłowski, Nikola Vujadinović, Rafał Janicki, Wiktor Pleśnierowicz, Piotr Tomasik i Maciej Gajos. Ostatnia dwójka zdobyła wczoraj po golu.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Radunia Stężyca – Lech II Poznań 0:5
CLJ U-18: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 3:2
CLJ U-17: Lech Poznań – Błękitni Wronki 3:0
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań 3:0

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Bałtyk Gdynia (niedziela, 25 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Elana Toruń (sobota, 24 listopada, godz. 13:00)
CLJ U-15: Lechia Gdańsk – Lech Poznań (24 listopada)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <