Kolejne jesienne mecze wypożyczonych

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania sezonu 2018/2019 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Jesienią 2018 roku czasowo w innych klubach przebywa łącznie siedmiu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy powoli kończą już tegoroczną rywalizację.

Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

Tymoteusz Puchacz po przejściu z Zagłębia Sosnowiec do GKS-u szybko wywalczył sobie miejsce w składzie I-ligowca. Jego zespół powoli, powoli wychodzi z kryzysu, choć nadal jest w strefie spadkowej. Puchacz w GKS-ie regularnie gra od 1 do 90 minuty. W ostatnim spotkaniu ujrzał 2 żółtą kartkę podczas swoich występów w katowickiej drużynie.

Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin Michalovce)

19-letni napastnik Dawid Kurminowski w lidze słowackiej ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut i rzadko pojawia się w pierwszym składzie. Mimo to, dla Zemplina zdobył już 2 gole dokładając jeszcze 3 trafienia w Pucharze Słowacji. Jego drużyna jest na 10. miejscu w 12-zespołowej lidze pokonując przed przerwą na kadrę uczestnika fazy grupowej Ligi Europy – Spartaka Trnava 1:0. Niestety wychowanek Kolejorza nie potrafi się przebić do pierwszego składu słabego Zemplina. W ostatnim meczu wszedł na murawę dopiero w 89 minucie.

Minuty: 367 (w lidze)
Mecze: 16 (2 w pucharze)
Gole: 5 (3 w pucharze)
Asysty: 1
Kartki: 0

Marek Mróz (Termalica Nieciecza)

Wypożyczenie Marka Mroza do Termaliki okazało się wielkim błędem. 19-letni środkowy pomocnik wystąpił dotąd 2 meczach I-ligi przez raptem 34 minuty notując jeszcze 60 minut w Pucharze Polski.

Minuty: 99
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś gra w Termalice dużo więcej od Mroza. Na 18 meczów ligowych wystąpił w 14 spotkaniach. W zwycięskim meczu Warta Poznań – Termalica Nieciecza 1:2 zdobył gola i zaliczył asystę. 18-letni prawy pomocnik dotąd 12 razy zaczynał mecze w wyjściowym składzie czternastej obecnie Termaliki. 5 grudnia ekipa Skórasia powalczy o awans do 1/4 Pucharu Polski z Lechią.

Minuty: 993
Mecze: 14
Gole: 1
Asysty: 1
Kartki: 3

Jakub Moder (Odra Opole)

19-letni środkowy pomocnik, który przez Mariusza Rumaka jest ustawiany bardzo ofensywnie wystąpił dotąd we wszystkich 20 meczach (18 ligowych) jedenastej w I-lidze Odry Opole. Jakub Moder na razie rozwija się przyzwoicie notując w I-lidze 3 gole i 2 asysty. Odra w grudniu zagra w 1/8 Pucharu Polski z Wisłą Sandomierz i będzie miała spore szanse na awans.

Minuty: 1307
Mecze: 20 (2 w PP)
Gole: 3
Asysty: 2
Kartki: 0

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

19-latek jest w tym sezonie podstawowym golkiperem Puszczy. Miłosz Mleczko w każdym z 18 meczów ligowych wystąpił od początku do końca. Dotąd młody bramkarz zachował 5 czystych kont puszczając na 2 frontach 25 bramek. Jego drużyna jest w tabeli na dobrym 6. miejscu w I-lidze, Mleczko rozwija się na razie całkiem nieźle, a w grudniu w meczu z Wisłą Płock powalczy o awans do 1/4 Pucharu Polski.

Minuty: 1710
Mecze: 19 (1 w PP)
Puszczone gole: 25
Czyste konta: 5
Kartki: 0

Bartosz Mrozek (Elana Toruń)

Bartosz Mrozek to jedyny lechita wypożyczony do II-ligi. 18-latek zagrał dotąd tylko w 9 meczach (8 ligowych) puszczając aż 15 goli. Po 4. kolejce stracił miejsce w składzie wskakując ponownie do bramki dopiero w 11 serii spotkań. Na przełomie października i listopada zagrał w 3 spotkaniach. Zachował w nich 1 czyste konto i puścił 4 bramki. Ze względu na powołanie do kadry w ten weekend nie zagrał. Elana wygrała 5:1, jest na 3. miejscu mając jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie.