Konieczność dalszej gry

W najbliższy piątek polscy ligowcy po niespełna 2 tygodniach przerwy spowodowanej 3 i na szczęście ostatnią tej jesieni przerwą na kadrę wrócą do ekstraklasowych zmagań. Sytuacja Lecha Poznań jest bardzo słaba. Sobotnia wygrana pozwoliłaby Kolejorzowi przeskoczyć co jedynie na 7. miejsce. Nie będzie jednak niespodzianką jeśli gracze Dariusza Żurawia wypadną nawet do grupy spadkowej.


Czołówka już dawno odjechała Lechowi. Naiwni mogą jeszcze wierzyć w cokolwiek, liczyć kolejki i stratę do lidera. Zbliżająca się seria spotkań może być jednak udana dla poznaniaków jeżeli w sobotę przy Bułgarskiej uda się pokonać Wisłę Płock, która za kadencji nowego trenera jeszcze nie przegrała. W 16. kolejce lider zagra z wiceliderem, więc ktoś w tej konfrontacji na pewno straci punkty. Z drugiej strony jeśli potknie się Lech, a Lechia wygra wtedy już tylko bardzo, bardzo naiwni będą mogli wierzyć w odrobienie aż 14-punktowej straty.

W 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy czysto na papierze faworytami do zwycięstw są gospodarze, ale jak to zwykle w polskiej lidze bywa – w każdej parze może paść różny wynik. Oprócz meczów Lechia – Jagiellonia czy Lech – Wisła P. ciekawie zapowiada się pojedynek Arki z Wisłą czy bardzo słabego ostatnio Zagłębia z Legią. Kolejorz tym razem zagra nietypowo, bo w sobotę o 18:00, zatem ewentualnie zwyciężając nad „Nafciarzami” będzie już mógł ze spokojem patrzeć na to, co wydarzy się w Lubinie czy w Gdańsku. Realnym celem „niebiesko-białych” w ten weekend będzie utrzymanie miejsca w górnej ósemce.


Nasze obiektywne typy na mecze 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy 2018/2019:

Arka Gdynia – Wisła Kraków 1
Cracovia Kraków – Śląsk Wrocław x
Korona Kielce – Górnik Zabrze 1
Lech Poznań – Wisła Płock 1
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok x
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec x
Pogoń Szczecin – Miedź Legnica 1
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 2

Tabela po 15. kolejce LOTTO Ekstraklasy 2018/2019:

1. Lechia Gdańsk 31 pkt.
2. Jagiellonia Białystok 28
3. Legia Warszawa 26
4. Wisła Kraków 25
5. Piast Gliwice 25
6. Korona Kielce 25
7. Pogoń Szczecin 22
8. Lech Poznań 21
9. Arka Gdynia 20
10. Wisła Płock 18
11. Zagłębie Lubin 17
12. Śląsk Wrocław 16
13. Cracovia Kraków 14
14. Górnik Zabrze 13
15. Miedź Legnica 13
16. Zagłębie Sosnowiec 11

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. wagon pisze:

    bardzo ważna kolejka, pierwsze cztery zespoły mogą stracić punkty bo przecież to Ekstraklasa,

  2. Tadeo pisze:

    Przed każdą kolejką to samo , ważna kolejka dla Lecha , a kiedy było inaczej?Obyśmy nie doczekali kolejki gdzie będziemy martwić się o punkty potrzebne do utrzymania.Do czego to doszło.Panowie Rutkowscy wynurzcie się wreszcie z swoich gabinetów, i miejcie odwagę spojrzeć w twarz kibicom.Wasze dzieło niszczenia Lecha dobiega końca. A solidarny kocioł z zarządem, nawołuje do poprawy dopingu , podczas gdy większość kibiców chce bojkotować mecze.

  3. arek z Debca pisze:

    Kiedyś Bułgarska to była twierdza. Wszyscy się bali tu przyjeżdżać nawet jak Lech grał w I lidze a teraz…. Taki Raków by tu przyjechał jak po swoje a pan Maki by rozłożył ręce i powiedział, że przecież to dobry zespol i każdy by z nimi miał problemy. Kur….co to się porobiło z tym Lechem? Po co oni pozorują, że jeszcze im na czymś zależy od zarządu do pilkarzykow. Cóż wiadomo, kasa jeszcze ich tu trzyma, nic więcej.