Ostatni etap jesieni przed Lechem

W najbliższy weekend piłkarze Lecha Poznań rozpoczną w swoim wykonaniu IV i ostatni etap rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Podczas niego Kolejorz ponownie rozegra 5 spotkań, jednak tym razem wszystkie mecze będą ligowe. Do zdobycia w tym roku kalendarzowym pozostało jeszcze 15 punktów.


Czwarty i ostatni etap jesieni na papierze prezentuje się lepiej od poprzednich. Co prawda Lech Poznań znów więcej meczów rozegra na wyjeździe, lecz tym razem ze słabszymi rywalami. Do tej pory Kolejorz ugrał raptem 5 oczek z zespołami z miejsc 1-8 i 16 punktów z ekipami znajdującymi się obecnie na pozycjach 9-16. W IV etapie jesieni tylko Wisła Kraków będzie rywalem, który w tej chwili jest wyżej notowany w tabeli od piłkarzy Lecha Poznań.

Na początek IV etapu jesieni przeciwnikami w kolejce 16, 17, 18 i 19 będą drużyny z górnej połówki tabeli LOTTO Ekstraklasy, które Kolejorz pokonał. Lechici ostatni raz na 0 z tyłu zagrali w konfrontacji z Zagłębiem Sosnowiec, która miała miejsce 12 sierpnia. Po raz ostatni zwyciężyli 20 października, natomiast na wyjeździe 5 sierpnia. Tym samym 2 grudnia przy Kałuży „niebiesko-biali” będą mieli okazję do zakończenia złej passy.

Podopieczni Dariusza Żurawia do końca 2018 roku 2-krotnie zaprezentują się u siebie oraz 3 razy na wyjazdach. Ostatni mecz przy Bułgarskiej odbędzie się już 7 grudnia. Już 7 grudnia, bowiem później lechitom pozostaną jeszcze wyjazdy kolejno do Sosnowca oraz na mecz do Krakowa z Wisłą, który jest zaplanowany na 21 grudnia, czyli na dzień w którym poznaniacy jeszcze nigdy w historii nie rywalizowali.

Pomiędzy meczem ze Śląskiem Wrocław a Zagłębiem Sosnowiec będzie aż 9 dni różnicy, więc w tym czasie sztab szkoleniowy Kolejorza będzie miał bardzo dużo czasu, aby popracować z drużyną. Przed IV etapem jesieni strata do podium wynosi 5 oczek, a strata do lidera aż 10, dlatego jeśli Lech Poznań chce jeszcze wiosną realnie walczyć o cokolwiek nie może sobie pozwolić na zawalenie ostatniej jesiennej części zmagań.

Przed rozpoczęciem IV etapu jesieni 2018 zagrożeni pauzą są Marcin Wasielewski oraz Mihai Radut, którzy na swoim koncie mają po 3 żółte kartki. Sytuacja Kolejorza w tabeli jest na tyle zła, że pojedyncza wygrana nic nie da. W razie pokonania Wisły Płock gracze Żurawia przesuną się co najwyżej na 7. miejsce. Lech Poznań do poprawienia sytuacji potrzebuje zwycięskiej serii.


Terminarz Lecha Poznań do końca 2018 roku:

16. kolejka, Lech Poznań – Wisła Płock (sobota, 24 listopada, godz. 18:00)
17. kolejka, Cracovia Kraków – Lech Poznań (niedziela, 2 grudnia, godz. 18:00)
18. kolejka, Lech Poznań – Śląsk Wrocław (piątek, 7 grudnia, godz. 20:30)
19. kolejka, Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań (niedziela, 16 grudnia, godz. 18:00)
20. kolejka, Wisła Kraków – Lech Poznań (piątek, 21 grudnia, godz. 20:30)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

  1. Michu87 pisze:

    5 wygranych i wracamy do gry panowie ;D jest dobrze!

  2. MaPA pisze:

    A ja głupi marzę o jednym punkcie do końca jesieni.Jednak są więksi wariaci niż ja.