Intensywne lato dla młodych lechitów

Lato 2019 będzie bardzo intensywnym czasem dla młodych piłkarzy Lecha Poznań. Za nieco ponad pół roku czekają ich dwie imprezy podczas których wychowankowie Kolejorza na pewno się pojawią. Polska będzie gościła uczestników mundialu do lat 20, natomiast kadra U-21 wystąpi w Mistrzostwach Europy rozgrywanych we Włoszech oraz na jednym stadionie w San Marino.


Polska do lat 21 niedawno sensacyjnie wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy, które w dniach 16-30 czerwca 2019 roku odbędą się we Włoszech oraz na jednym obiekcie w San Marino. Podczas młodzieżowego Euro szansę pokazania się będą mieli m.in. Robert Gumny i Kamil Jóźwiak. Być może Czesław Michniewicz zabierze latem do Włoch także Pawła Tomczyka.

W Mistrzostwach Europy do lat 21 wystąpi łącznie 12 państw. Będą to Włochy jako gospodarz, Niemcy, Anglia, Hiszpania, Dania, Francja, Serbia, Belgia, Chorwacja, Rumunia, a także zwycięzcy baraży – Austria oraz Polska, która wyeliminowała Portugalię. Losowanie 3 grup po 4 zespoły odbędzie się dzisiaj o 18:00 w Bolonii. Polska będzie losowana z ostatniego koszyka. Z każdej grupy do półfinału dostaną się zwycięzcy grup + drużyna z 2. miejsca z najlepszym bilansem.

Półfinaliści załapią się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Warto dodać, że Polska do lat 21 ostatni raz rywalizowała na młodzieżowym Euro latem 2017 roku. Wtedy „biało-czerwoni” jako gospodarz imprezy zajęli ostatnie miejsce w grupie za Szwecją, Słowacją oraz Anglią. Zanim rozpocznie się Euro do lat 21 czeka nas inna impreza i to w Polsce.

W dniach 23 maja – 15 czerwca 2019 w Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi, Tychu i w Bielsku-Białej odbędzie się mundial U-20 z udziałem 24 państw. Oprócz Polski latem w naszym kraju na pewno pokaże się kadra do lat 20 Włoch, Portugalii, Ukrainy, Francji, Norwegii, Nowej Zelandii, Kataru, Japonii, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej, Panamy, USA, Hondurasu i Tahiti. Do obsadzenia są jeszcze 4 miejsca ze strefy afrykańskiej oraz 4 z CONMEBOL.

Reprezentację Polski do lat 20 prowadzi obecnie Jacek Magiera, który regularnie powołuje wypożyczonych lechitów – Miłosza Mleczko, Jakuba Modera oraz Tymoteusza Puchacza. Ceremonia losowania grup Mistrzostw Świata U-20 odbędzie się dopiero w 24 lutego 2019 roku w Gdyni.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. Przemo33 pisze:

    Mam nadzieję, że tym razem na Euro U21 młodzi zaprezentują się dużo lepiej niż na ostatnim Euro. Awans do półfinałów byłby marzeniem, ale najważniejsze, żeby młodzi dali z siebie wszystko. A mundial U20 to też dobra okazja do zaprezentowania się i pokazania swojej gry. Liczę, że nasi wychowankowie pokażą się z dobrej strony na tych turniejach.