Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Wisłą P.

W sobotę, 24 listopada, o godzinie 18:00 w pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy 2018/2019, piłkarze Lecha Poznań zmierzą się u siebie z Wisłą Płock, którą w lipcu pokonali na wyjeździe rezultatem 2:1. Sytuacja kadrowa w Kolejorzu przed tym spotkaniem jest bardzo dobra. Być może najlepsza w tym sezonie.


Aktualnie zdrowi są wszyscy zawodnicy Lecha Poznań i każdy z nich trenuje na pełnych obrotach. Oczywiście są w zespole Kolejorza piłkarze, którzy nie mogą jeszcze grać przez pełne 90 minut. W tym gronie są m.in. rekonwalescenci Tomasz Cywka oraz Nikola Vujadinović. Ten drugi tydzień temu zagrał już w spotkaniu III-ligowych rezerw.

Bardzo dobra sytuacja kadrowa panująca w poznańskim Lechu sprawia, że jutro tymczasowy sztab szkoleniowy z Dariuszem Żurawiem na czele będzie musiał natrudzić się kogo zabrać do meczowej „18”. Być może na ławce rezerwowych zabraknie w sobotę miejsca dla m.in. Vernona De Marco, Piotra Tomasika, Mihaia Raduta, Dioniego, Pawła Tomczyka, Tymoteusza Klupsia, Macieja Makuszewskiego czy rekonwalescentów – Tomasza Cywki oraz Nikoli Vujadinovicia.

Niewykluczone, że przeciwko Wiśle Płock zagra od początku podobny skład, który wystąpił w meczu z Jagiellonią Białystok. W nim Kolejorz stosował system 4-3-3. Początek jutrzejszego spotkania z „Nafciarzami” o godzinie 18:00 przy Bułgarskiej. Zagrożeni pauzą będą Mihai Radut oraz Marcin Wasielewski mający na swoim koncie po 3 żółte kartki.


PRZEWIDYWANA meczowa „18” na mecz z Wisłą P.:

Bramkarze: Matus Putnocky, Jasmin Burić

Obrońcy: Thomas Rogne, Dimitris Goutas, Rafał Janicki, Robert Gumny, Volodymyr Kostevych, Piotr Tomasik

Pomocnicy: Marcin Wasielewski, Kamil Jóźwiak, Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Darko Jevtić, Maciej Gajos, Mihai Radut

Napastnicy: Christian Gytkjaer, Joao Amaral, Paweł Tomczyk

PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Wisłą P.:

Burić – Gumny, Goutas, Rogne, Kostevych – Tiba, Trałka, Jevtić – Wasielewski, Gytkjaer, Amaral.

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. John pisze:

    Radut niech pauzuje na trybunach do przerwy zimowej.Nie umieścił bym go w 18 meczowej rezerw.Makuszewski bądź Klupś w jego miejsce,Cywka w miejsce Gajosa.

  2. Bart pisze:

    A Cywka to nie miał już być w pełni gotowy do gry?