W pełni udany koniec roku dla juniorów

W miniony weekend ostatnie mecze o stawkę w 2018 roku rozegrały 3 z 4 najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Dla juniorskich zespołów Kolejorza był to bardzo udany weekend. Wszystkie ekipy wygrały swoje spotkania strzelając swoim rywalom w sumie 7 goli tracąc przy tym tylko 1 bramkę i to na wyjeździe.


Juniorzy młodsi jako pierwsi zakończyli rundę jesienną już wcześniej zostając mistrzem w grupie B CLJ do lat 17. W grupie 2 III-ligi na 1. pozycji do marca przezimują rezerwy Lecha Poznań. Wczoraj podopieczni Dariusza Żurawia wzmocnieni m.in. Karolem Szymańskim, Maciejem Orłowskim, Wiktorem Pleśnierowiczem, Nikolą Vujadinoviciem, Tymoteuszem Klupsiem, Vernonem De Marco, Tomaszem Cywką, Mihaiem Radutem i Pawłem Tomczykiem wygrali we Wronkach z Bałtykiem Gdynia 1:0 po golu „Pawki” już w 4 minucie gry.

Lech II Poznań po jesieni ma 39 punktów, czyli tyle samo oczek co Mieszko Gniezno, 1 oczko więcej od KKS-u Kalisz oraz 3 od Radunii Stężyca. Z kolei w CLJ do lat 18 poznański Lech nie miał problemu z pokonaniem outsidera, Elany Toruń. Gracze Bartosza Bochińskiego pewnie wygrali 4:0 kończąc słabą jesień dopiero na 6. miejscu. Kolejorz do Korony Kielce traci aż 11 punktów. Na dodatek „Koroniarze” mają do rozegranie jeszcze zaległe spotkanie.

Udanie rundę jesienną 2018/2019 zakończyli trampkarze starsi Lecha Poznań z grupy B CLJ do lat 15, którzy już wcześniej zajęli 2. lokatę. Zawodnicy prowadzeni przez trenerski duet Kardela&Łągiewka ograli na wyjeździe Lechię Gdańsk wynikiem 2:1, choć przegrywali 0:1. Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy dopiero w marcu 2019 roku, kiedy ruszą rozgrywki rundy wiosennej w III-lidze i w CLJ U-18, U-17 oraz U-15. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Jeszcze w grudniu podsumujemy rundę jesienną sezonu 2018/2019 w wykonaniu 4 najstarszych młodzieżowych grup Lecha Poznań.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Bałtyk Gdynia 1:0
CLJ U-18: Lech Poznań – Elana Toruń 4:0
CLJ U-15: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:2

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz