Najkrótsza zima w historii

Zbliżająca się przerwa zimowa będzie nie tylko dla Lecha Poznań, ale także dla całej polskiej ligi najkrótszą przerwą w historii. Kolejorz jeszcze nigdy nie rywalizował 21 grudnia i jeszcze nigdy nie grał o stawkę już 8 lutego, kiedy domowym meczem z Zagłębiem Lubin zainauguruje w swoim wykonaniu rundę wiosenną piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019.


Piłkarska jesień 2018 zakończy się w Polsce dopiero w sobotę 22 grudnia. Zimowe urlopy ligowców w tym sezonie nie będą zbyt długie i potrwają maksymalnie 3 tygodnie. Zimowe przygotowania też będą znacznie, znacznie krótsze od tych, które były jeszcze przed sezonem 2013/2014 od którego obowiązuje reforma ESA. Jeszcze kilkanaście lat temu zimowa przerwa w rozgrywkach w Polsce trwała nawet od połowy listopada aż do końca marca. W sezonie 2018/2019 polscy ligowcy będą mieli niespełna miesiąc na przygotowanie się do 17 spotkań rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy.

Najkrótsza w historii polskiej ligi zima 2019 będzie krótkim czasem dla klubów na wypoczynek, na przygotowania do wiosny czy na przeprowadzanie transferów. Tym samym ruchów kadrowych tej zimy może być znacznie mniej niż w paru poprzednich latach. W Lechu Poznań rewolucji także nie będzie. Będą tylko kosmetyczne zmiany w składzie, który będzie wyglądał podobnie, jak jeszcze tej jesieni. W styczniu klub wymieni murawę wraz z podłożem, jednak ze względu na porę roku nie wiadomo, jak przyjmie się ta operacja.

Ekstraklasa SA dbając o stan muraw 16 stadionów postanowiła za ponad milion złotych zakupić każdemu klubowi specjalne maty chroniące trawy przed mrozami i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Lech Poznań jako jedyny wybrał matę pomarańczową, która odcina dopływ wody oraz powietrza. Kolejorz dysponujący najlepszą bazą treningową w Polsce w razie nadejścia mrozów będzie mógł korzystać nie tylko z 2 boisk z naturalną trawą, ale także z hali pneumatycznej. Kolejorz w drugiej połowie stycznia uda się też na zagraniczny obóz.

Podopieczni Adama Nawałki kończąc jesień 2018 dnia 21 grudnia w Krakowie, wiosnę 2019 zainaugurują również w piątek, lecz 8 lutego domowym spotkaniem z Zagłębiem Lubin. W porównaniu z zeszłą zimą ta nadchodzą będzie krótsza w przypadku naszego klubu o 7 dni przez co kibice Kolejorza ponownie nie powinni się nudzić. Przerwa zimowa w sezonie 2018/2019 powinna minąć sprawnie i szybko.


Sezon 2018/2019:

Ostatni mecz Lecha jesienią: 21 grudnia
Ostatni mecz jesienią: 22 grudnia

Pierwszy mecz Lecha wiosną: 8 lutego
Pierwszy mecz wiosną: 8 lutego

Sezon 2017/2018:

Ostatni mecz Lecha jesienią: 17 grudnia
Ostatni mecz jesienią: 18 grudnia

Pierwszy mecz Lecha wiosną: 11 lutego
Pierwszy mecz wiosną: 9 lutego

Sezon 2016/2017:

Ostatni mecz Lecha jesienią: 17 grudnia
Ostatni mecz jesienią: 19 grudnia

Pierwszy mecz Lecha wiosną: 10 lutego
Pierwszy mecz wiosną: 10 lutego

Sezon 2015/2016:

Ostatni mecz Lecha jesienią: 20 grudnia
Ostatni mecz jesienią: 20 grudnia

Pierwszy mecz Lecha wiosną: 14 lutego
Pierwszy mecz wiosną: 12 lutego

Sezon 2014/2015:

Ostatni mecz Lecha jesienią: 13 grudnia
Ostatni mecz jesienią: 15 grudnia

Pierwszy mecz Lecha wiosną: 14 lutego
Pierwszy mecz wiosną: 13 lutego

Sezon 2013/2014:

Ostatni mecz Lecha jesienią: 13 grudnia
Ostatni mecz jesienią: 16 grudnia

Pierwszy mecz Lecha wiosną: 16 lutego
Pierwszy mecz wiosną: 14 lutego

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. Dafo pisze:

    Niby krótka ale to i tak jest ponad miesiąc od momentu otwarcia okienka do pierwszego meczu więc jest czas na zakontrakowanie nowych piłkarzy i pozbycia się cześci wypełnień koszulek. Żałuję że wszyscy nasi piłkarze nie podchodzą z takim zaangażowaniem do treningów i nauki (chociażby jeżyka polskiego) jak De Marco. Gdyby miał umiejętności np Gumnego i swoje zaangażowanie pewnie grał by już w tym wieku w PL albo LaLiga.
    Niestety po wypowiedziach Rząsy i oświadczeniu Nawałki że wszyscy mają niezapisane kartki obawiam się ciężkiej wiosny.

    • Ostu pisze:

      Odejdzie tylko Gajowy – to że nie chce podpisać nowego kontraktu oznacza, że jest już z kimś dogadany… Może wrócić do Jagi… Mocny klub, który o coś walczy, z dobrą atmosferą..