Lżejsza ziemia

O godzinie 18:00 na Stadionie Ludowym, początek meczu 19. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Zagłębia Sosnowiec a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

1 min. – Błąd Vujadinovicia, który łatwo dał się ograć, akcja Zagłębia prawą stroną i Tiba w ostatniej chwili wybił piłkę.
4 min. – Fatalny błąd obrony, a konkretnie Vujadinovicia, któremu uciekł Wrzesiński. Później w starciu z Janickim i Pawłowskim kontuzji doznał Burić, który jest opatrywany.
7 min. – Trwa przerwa w grze.
9 min. – Burić musiał zejść z boiska. Miał zakrwawioną twarz.
12 min. – Lech na razie nie istnieje. Zagłębie gra szybko, składnie i przed chwilą niecelny strzał po akcji Pawłowskiego oddał Wrzesiński.

18 min. – Patrząc na przebieg meczu remis 0:0 jest na razie dobrym wynikiem dla Lecha.
22 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Ależ bomba Gumnego z daleka! Piękna bramka w długi róg! 1:0!
25 min. – Nadal atakuej Zagłębie. Tak jest od początku spotkania.
26 min. – Groźna wrzutka Vokicia w pole karne minęła bramkę.

31 min. – Minimalnie niecelny strzał Babiarza. Lech nadal nie istnieje, nie wie co się dzieje i nie umie wyprowadzić nawet kontry.
34 min. – W końcu jakaś akcja Lecha. Gumny do Gytkjaera, ten podał w pole karne, ale Makuszewski został uprzedzony przez obrońcę.
41 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Lech miał lepszy okres czasu i od razu zdobył bramkę! Wrzutka Gumnego, główka Gytkjaera, mamy 2:0.
44 min. – Lech ponownie się broni, Zagłębie prowadzi grę, ale to Lech ma świetny wynik.
45+2 min. – Mraz chciał wymusić rzut karny.
45+4 min. – Fatalny błąd Janickiego, Wrzesiński trafił w słupek!
45+7 min. – Do przerwy wynik duuuuuużo lepszy niż gra. Nie da się na to patrzeć.

47 min. – Ładny rajd Klupsia prawą flanką zakończony złym dośrodkowaniem.
50 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:0! Gytkjaer podał z prawej strony na środek do wbiegającego Klupsia! 3:0!
55 min. – Zagłębie jeszcze ma chęci atakować. Skarci Zagłębie 4 raz?
58 min. – Skarcił! Jest 4:0 po kolejnej ładnej akcji skrzydłem, podaniu Klupsia i płaskim strzale Amarala! Outsider na kolana!

62 min. – Zagłębie jeszcze próbuje. Niecelnie strzelał Pawłowski.
64 min. – Kontra Lecha środkiem z własnej połowy. Amaral biegł, biegł aż wszystko zepsuł. Szkoda.
71 min. – Zagłębie atakuje bardzo nieudolnie. Lech przez to łatwo odbiera piłkę i szybko wychodzi z kontrami.
74 min. – Kolejny dynamiczny rajd prawą stroną. Zagłębie na lewej flance zupełnie sobie nie radzi.

79 min. – Jak na potwierdzenie tego jest kolejny gol. 5:0 dla Lecha po asyście Makuszewskiego i płaskim uderzeniu Amarala! Nie wiadomo kogo w tej sytuacji kryli obrońcy.
83 min. – Z tak nieodpowiedzialną grą Zagłębia kolejne gole są możliwe.
86 min. – 6:0! Tym razem akcja Makuszewskiego lewą stroną i podanie w pole karne do Marchwińskiego, który zdobywa bramkę w debiucie!
90 min. – Koniec. Gra momentami fatalna, wynik? Ekstra.

Zagłębie Sosnowiec – KKS Lech Poznań 0:6 (0:2)

Bramki: 22.Gumny 41.Gytkjaer 50.Klupś 58 i 79.Amaral 86.Marchwiński

Asysty: 1:0 – Kostevych, 2:0 – Gumny, 3:0 – Gytkjaer, 4:0 – Klupś, 5:0 – Makuszewski, 6:0 – Makuszewski

Żółte kartki: Polczak, Wrzesiński – Gumny

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 2945

Zagłębie S.: Kudła – Heinloth (74.Kumor), Jędrych, Cichocki, Polczak, Mraz – Babiarz, Vokić (61.Banasiak), Milewski (64.Rzonca) – Wrzesiński, Pawłowski.

Rezerwowi: Perdijić, Kokoszka, Mello, Banasiak, Rzonca, Udovicić, Kumor.

Lech: Burić (8.Putnocky) – Gumny, Janicki, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Tiba – Klupś (71.Marchwiński), Amaral (83.Wasielewski), Makuszewski – Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Rogne, Goutas, Tomasik, Wasielewski, Marchwiński, Tomczyk.

Kapitanowie: Pawłowski – Tiba

Trenerzy: Ivanauskas – Nawałka

Stan murawy: Przyzwoity (miejscami grząska płyta boiska)