Wypłynął z Wisły

O godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim, początek meczu 20. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Wisły Kraków a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

2 min. – Szybki początek meczu.
3 min. – Makuszewski przeprowadzi rajd lewą stroną po którym nawet nie podał w pole karne.
6 min. – Wasielewski dośrodkowywał i trafił w poprzeczkę.
10 min. – Tempo meczu już spadło.
12 min. – Błąd Wisły, jednak Amaral źle trafił w piłkę.
14 min. – Następny błąd, a konkretnie Lisa z którego nie skorzystał Klupś. Kolejorz zamknął Wisłę w jej polu karnym!

16 min. – Klupś do Gytkjaera. Duńczyk miał trudną pozycję do oddania strzału.
21 min. – Minimalnie niecelny strzał Kostala.
25 min. – Dotąd ciekawy, szybki i ofensywny mecz. Lech jest niestety nieskuteczny.
30 min. – Nikt jeszcze nie oddał celnego strzału.

33 min. – Bombę Amarala w sam środek obronił Lis.
37 min. – Stałe fragmenty? Nadal leżą. Putnocky broni groźną główkę Wasilewskiego.
41 min. – Wisła przycisnęła. 2 złe interwencje Wasielewskiego i 1 interwencja Rogne.
45 min. – Do przerwy 0:0. I kwadrans dla Lecha, II wyrównany, III kwadrans dla Wisły.

48 min. – Płaski strzał Kolara z około 20 metrów wyłapał Putnocky.
52 min. – Lech na II połowę nie wyszedł z szatni.
56 min. – Poznaniacy po przerwie grają nerwowo i niechlujnie.
58 min. – Gytkjaer strzela głową! Lis broni!

63 min. – Lech znów się przebudził, bo nadal atakuje. Po różnym niecelnie strzelał Gytkjaer.
69 min. – Ponownie atakuje Wisła.
71 min. – Wrzutki poznaniaków nie przynoszą efektu. Coraz gorzej wygląda pressing.
75 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! PLASKA BOMBA TIBY ląduje w siatce! 1:0!

78 min. – Lech zepsuł kontrę 3 na 3.
82 min. – Niecelna bomba Amarala z około 25 metrów.
87 min. – Czas ucieka, Wisła nie zagraża, może to dowiozą.
87 min. – Putnocky broni potężny strzał Kostala!
90 min. – Lech cofnięty. Oby to nie skończyło się tak jak w maju.
90+5 min. – Koniec. Brawo.

Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramki: 75.Tiba

Asysty: 1:0 – bez asysty

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 22491

Wisła: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Arsenić, Pietrzak – Basha (62.Plewka), Halilović – Wojtkowski (86.Śliwa), Kort (90+4.Palcić), Kostal – Kolar.

Rezerwowi: Buchalik, Palcić, Grabowski, Laskoś, Plewka, Śliwa, Brożek.

Lech: Putnocky – Wasielewski, Rogne, Vujadinović, Kostevych – Tiba, Trałka – Klupś (82.Tomasik), Amaral (90+3.Sobol), Makuszewski – Gytkjaer (77.Tomczyk).

Rezerwowi: Szymański, Janicki, De Marco, Tomasik, Marchwiński, Tomczyk, Sobol.

Kapitanowie: Wasilewski – Tiba

Trenerzy: Stolarczyk – Nawałka

Stan murawy: Przyzwoity (równa płyta boiska)

Pogoda: +2°C, pochmurno

140 komentarzy

1. Cinek pisze:

3 punkty i wesołych świąt 🙂

2. Legat79 pisze:

Ciężko powiedzieć jak będzie wyglądał ten mecz! Liczę, że piłkarze sprawią nam prezent na święta w postaci 3 pkt!

3. melon771 pisze:

Od paru sezonów często mecze z wisłą wypadają nam w Grudniu. Zawsze przy tej okazji śpiewam sobie świąteczną piosenkę: Pada śnieg, pada śnieg, wisła k*rwą jest! Lala lalla la jebac gts:)

4. ryszbar pisze:

No zróbcie nam prezent na święta. Taki za 3 punkty

5. ryszbar pisze:

A przy okazji nowi warunkowi właściciele wisły właśnie się dowiedzieli że ziemia wokół nie należy do klubu. A to pech.

6. Ekstralijczyk pisze:

Nie ważne w jakim stylu, ale po prostu trzeba wyszarpać te zwycięstwo.

7. Cinek pisze:

Halo, a gdzie Gumny? Jak patrzę na ławkę rezerwowych to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
    Od tego meczu zależy czy święta będą udane czy nie 🙂

• Cinek pisze:

Komunikat z klubu odnośnie Gumnego
      „Robert Gumny w mijającym tygodniu niecałe trzy dni spędził w Rzymie na ostatnich konsultacjach w klinice prof. Marianiego. Tym samym 20-letni piłkarz definitywnie zakończył rehabilitację po czerwcowym zabiegu kolana.”

8. Pawelinho pisze:

Ciekawe co jest z Gumnym skoro nie ma go w pierwszym składzie, a co do reszty to podobnie jak na ostatnim meczu. Mnie również ławka rezerwowych nie napawa optymizmem.

9. John pisze:

Rogne w miejsce Janickiego,dobra wiadomość.Zła wiadomość to brak Gumnego.
    Oby bez kontuzji ,bo Marchwiński całej pomocy nie ogarnie.3 do wejścia ,Sobol,Tomczyk,Marchwiński.

10. robson pisze:

Ta ławka rezerwowych rzeczywiście potężna. Jedyny plus, że przynajmniej młodzi złapią pewnie kolejne minuty.

11. Didavi pisze:

Wszyscy twierdzą, Wisła będzie zmotywowana jak nigdy. A ja myślę, że będzie wyjątkowo rozkojarzona tym co się dzisiaj dzieje i trzeba to wykorzystać.
    Brak Gumnego, ogromna strata, a ten komunikat znaczy tyle co owijanie Gumy w kokardkę i szykowanie do transferu już zimą. Nawałka przejrzał choć trochę na oczy i jest Rogne za Janickiego. W składzie coraz mniej przegrywów! Łudzę się, że to dla nich pożegnalny mecz.

• John pisze:

Może coś w tym być,Nawałka mówił ,że wszyscy do gry po za kontuzjowanymi a tu Gumnego nawet na ławce nie ma.
      No i wygląda na to,że Radut i Dioni są już skreśleni przez trenera.

12. ryszbar pisze:

Dziwny termin na to końcowe badanie. Ale cóż.

13. piotr06 pisze:

O dżizas jaka ławka. Mam nadzieję, że jak już będziemy prowadzili 4-0 to Sobol dostanie szansę;-)

• Michu87 pisze:

Lubię takich optymistów 😀

• deel pisze:

To nawet nie musi być 4-0. Sobol w zeszłym roku w CLJ miał 24 bramki a w tym, w III lidze na 11 spotkań ma 10 bramek. Wiem, że to inna liga i inne wymagania ale wynik bardzo przyzwoity.

14. Legat79 pisze:

Wole już młodzież od Raduta!

15. ryszbar pisze:

Do tej pory same remisy i dobre mecze. Może i nam wyjdzie dobry mecz

16. Przemo33 pisze:

Nareszcie Rogne w składzie – dobra wiadomość odnośnie dzisiejszego składu na mecz. Natomiast zła to brak Gumnego. Mamy na ławce 3 super rezerwowych obrońców – Janicki, de Marco i Tomasik. Oby nikt nie doznał kontuzji z obrońców, bo żadnego z rezerwowych nie chce już widzieć nawet. Szymański dziś chyba chociaż trochę zadowolony, bo w końcu w 18 meczowej, a nie na trybunach. I oczywiście super, że jest 3 młodych na ławce i mam nadzieję, że po przerwie wszyscy 3 wejdą na boisko.

17. 100h2o pisze:

Kurna wam to w dupie zawsze żle. Wołaliście niedawno że … dawać młodych, pewnie będą tak samo dobrzy choć nie lepsi. Teraz płacz, że na ławce nie ma…. no kogo.. Raduta, Gajosa, Dioniego, Goutasa.
    To może żal że nie może grać Pleśnierowicz? Znowu?

Z obrońców z ławki żadnego nie chciał bym na boisku.Nie źle ,że są młodzi na ławce ,bardzo dobrze ,o atak się nie martwię,chodzi o to ,że jest tylko pomocnik na ławce.

• Przemo33 pisze:

Mi na przykład nie jest źle, tylko wkurza fakt, że jest 3 słabych obrońców na ławce, których w ogóle nie powinno tu być i tylko jeden pomocnik na ławce. Ale za to możemy podziękować tylko wspaniałemu zarządowi.

18. Michu87 pisze:

Szkoda, że brak Gumnego. Dobrze, że Nawałka zdjął swoje kolorowe okulary i posadził cieniasa Janickiego.

19. Michu73 pisze:

Cieszy Rogne w podstawie. Jestem spokojniejszy o obronę. Będzie dobrze. 2:0 z pełną kontrolą meczu. Tak optymistycznie.

20. deel pisze:

Oby absencja Gumnego nie była dopinaniem transferu. Niby straty związane z brakiem wpływów z biletów miały nie przeszkadzać klubowi w funkcjonowaniu ale myślę, że łącznie KK stracił na tym ok. 10 baniek i „eksport” Gumnego nie jest taki niemożliwy.

• ArekCesar pisze:

Też tak myślę, że po drodze wskoczy na testy. Bez sensu przecież jechał by teraz na samo potwierdzenie stwierdzenia, że jest zdrowy. Mógłby jechać również dobrze po meczu.

• El Companero pisze:

co, sugerujecie, ze wpadła jakaś oferta za dyszkę? hehe

21. ArekCesar pisze:

Raz, dwa i Kolejorz 3 punkty ma! Tak trzeba grać. Na zmiany pewnie wejdą Marchwiński, Sobol i Tomczyk ewentualnie Tomasik do pomocy na skrzydło lub Kostevych, a on do tyłu. Wszystko zależy od wyniku w trakcie. Trzeba ich pyknąć i wskoczyć na pudło.

22. ryszbar pisze:

Dobry mecz. Widać walkę

23. tomasz1973 pisze:

Na razie wygląda to nawet dobrze, brakuje tylko bramki.

24. PAWEL pisze:

Kurcze nie sprzedawajcie Gumnego…wygrajmy najpierw coś

25. tomasz1973 pisze:

Nawałka chyba zabronił Putnockiemy walenia na pałe do przodu.

26. ryszbar pisze:

Amaral dziś jak myśliwy. Trafił Lisa

27. Michu87 pisze:

Jak na razie dobre tempo meczu. Zobaczymy jakie tempo będzie w drugiej połowie.

32. niewojnie pisze:

Panie i Panowie – po tylu miesiącach w końcu oglądamy Mecz Mecz. Wytrwałości i bramek dla Kolejorza w drugiej połowie życzmy sobie! I wygranej

33. deel pisze:

Trochę lepszy mecz w naszym wykonaniu jak na razie. Mam nadzieję, że Sobol zmieni Klupsia – to nie jest jego mecz…

34. Przemo33 pisze:

0-0. Jak na razie Wisła za mocno ciśnie. Trzeba coś strzelić, bo się skończy bramką w ostatnich sekundach meczu, albo strzelą szybko po przerwie 1, a pod koniec 2 bramkę.

35. Michu87 pisze:

Przebiegnięty dystans piłkarzy porównywalny :> 57:56 km tak więc biegają nie można im odmówić. W drugiej połowie Lech musi trochę wyżej grać, Wisła wysoko gra bo dobrze wiedzą, że jak oddadzą pole to dostaną gonga.

36. El Companero pisze:

ciężko mi wyobrazić sobie jakie mogą być 3 zmiany w 2 połowie. Na ławce 3 obrońców, z których żaden nie rokuje nadziei i 3 młodych, którzy na takiego przeciwnika jak zwisła musieliby zagrać 120 procent

37. anonimus pisze:

Dobre tempo 1 połowy. Dla mnie najgorszy Amaral taki jeździeć bez głowy no i Wasielewski pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy. Gytkjaer trochę się odbija od obrońców Wisły. Zobaczymy co będzie dalej. Wygra ten kto fizycznie wytrzyma ten mecz

38. bombardier pisze:

Skoro nie pękli w 45 minutach, to będzie dobrze w drugiej
    części.

39. J5 pisze:

Przydaloby się Lechowi trochę więcej szczęścia z przodu

40. Michu87 pisze:

Przy takiej wysokiej grze Wisły, zaraz wychodzą braki Wasielewskiego. Niestety nie ten poziom.

41. fox pisze:

Co raz gorzej to wygląda,

42. Przemo33 pisze:

Bardzo słabo. Nie umiemy grać z zespołami z górnej 8. Cisną nas jak chcą…

43. tomasz1973 pisze:

Prędzej czy później te wskoki, bo to nie są wślizgi Vujacośtam zakończą się karnym.

Ale pytanie na teraz- czy Lech wyszedł już z szatni?

44. Peterson pisze:

A czego się spodziewaliście? Wkładki od koszulek bez ambicji z trenerem pozerem i zarządem który już za sprzedaż Gumnego jedzie na Malediwy? Górna 8 to max co wyciśniemy w tym sezonie

50. Pawelinho pisze:

PEDRO TIBA ładnie to zrobił. W jakże istotnym momencie trafia gola dla Lecha na 0:1!

51. Michu87 pisze:

Super! 😀 Tiba

52. tomasz1973 pisze:

Brawo! I właśnie dlatego należy kupować 1-2 zawodników za porządną kasę, a nie wagon połamańców!

• Pawelinho pisze:

Dokładnie w tym momencie Tiba robi różnicę. No ale tego trzeba chcieć zamiast robić to od święta.

56. Pawelinho pisze:

Tomasik? Po co? Ja rozumiem, że Klupś gra słabiej, ale lepiej byłoby wprowadzić Sobola.

57. koles z gostynskiego pisze:

Tomczyk to obraz nędzy i rozpaczy i mam w pompce to czy to wychowanek czy dupa jasiu, jest slaby i tyle wypierdalać z Tomczykiem z Lecha.

58. tomasz1973 pisze:

Brawo Putnocki, wreszcie można powiedzieć, że nam jakiś mecz wybronił!

59. jn pisze:

Kolejny mecz muszę oglądać z wyłączoną fonią. Ci goście z C+ mogliby przynajmniej udawać bezstronność. Ich się nie da słuchać.

60. kibic007 pisze:

Nawiązując do tytułów pomeczowych, proponuję – W czepku pochowany

61. tomasz1973 pisze:

3 pkt są i to na dziś najważniejsze!
    Teraz niech Nawałka pierdolnie pięścią w stół i niech kupią przynajmniej 2 takich „Tibów” (akurat średnio w to wierzę).
    Dzisiaj przy Rogne nawet ten elektryk z Czarnogóry nie taki elektryczny.

65. Przemo33 pisze:

Ledwo, ledwo. Dzisiaj Wisła lepsza, ale my skuteczniejsi. Są 3 punkty, jest prezent gwiazdkowy i w dobrym nastroju czekam na powrót rozgrywek i tego, co się wydarzy w zimie.

66. El Companero pisze:

przed meczem w Sosnowcu napisałem tu na forum: zapakujmy im z 5 bramek i tyle, przed meczem w Krakowie napisałem że 1-0 dla nas jest możliwe. Kurcze idę w totka zagrać albo chociaż zdrapkę kupić…. P.S. Przynajmniej w Kambodży nie ma radochy.

67. John pisze:

Uff,3 punkty są.Teraz ogarnąć 2 gości do składu ŚO i wymiatacza do środka pola w miejsce Trałki.
    Święta przy tym dramatycznym sezonie i tak nie będą takie złe ,mogło być gorzej.

68. anonimus pisze:

2 połowa klasyczna jak u Nawałki. Brawo za wynik i piękną bramkę Tiby. W sumie bilans Nawałki na komiec roku jest bardzo dobry i oby tak już w Nowym Roku było dalej. Fajnie się weekend zaczął

69. Michu87 pisze:

Kaziu pierdoli, że sprawiedliwy był by remis. W piłce nie ma sprawiedliwości, tak jak i w życiu.

Kaziu wkurzony bo to stary wiślak, ciężko mu z porażką się pogodzić

A czego można oczekiwać od tego starego wislaka, pierdolił, pierdoli i zapewne pierdolić będzie. Mądrze mu (pośrednio) Trałka w wywiadzie odpowiedział.

zresztą w przerwie Mielcarski też się kompromitował pustosłowiem i banialukami, ci komentatorzy chyba mają płacone za ilość krytyki pod kątem Lecha

70. deel pisze:

„Wypłynął z Wisły” ale sam tak za bardzo po przerwie się nie ruszał. To chyba prąd go porwał…

71. Michu73 pisze:

Pedro Tiba! I nie mam więcej pytań ???

strzelił gola na inaugurację w Płocku i bramkę w Krakowie na koniec, gość od czarnej roboty

• Michu73 pisze:

Dawno nie mieliśmy takiego grajka. Od początku było widać, ze gość to trafiony transfer. Oby tak dalej.

72. avb1 pisze:

Brawo. Jak się chcę to można, czekamy na wiosnę.

73. PAWEL pisze:

„Wypłynął z Wisły” prosto na pudło…

74. Michu73 pisze:

Komentarz pajaców z „legła+” oczywiście żenujący. Nic nowego, ale to co węgrzyn dzisiaj odpierdalal to już przechodziło ludzkie granice. Kabaret.

75. Kumoter pisze:

Znów nie był to wielki mecz w naszym wykonaniu, niemniej coś w końcu w tym wszystkim drgnęło. Dzięki za 3 pkt.

76. roby pisze:

3pkt no i co Wesołych świąt ?

77. wagon pisze:

wiedziałem że będzie taki tytuł po wygranej Lecha,

78. arek z Debca pisze:

Rutki tą ligę mogliby wciągnąć nosem gdyby tylko chcieli sprowadzić więcej piłkarzy o takiej klasie jak Tiba, ale jednak nie chcą i to jest ta różnica.

79. wagon pisze:

Święta i Sylwester będą w bardzo dobrym humorze,

80. kilo82 pisze:

Pierwsze dwadzieścia kilka minut super, potem już słabiej, ale najważniejsze, że się udało i nie trzeba się wkur…ć w święta 🙂 Wisła niby fajnie grała, ale sytuacji za wiele nie mieli.

81. leftt pisze:

1.Wreszcie Lech trochę podobny do Lecha.
    2. Właśnie po to jest Tiba.
    3. Wisła bez sytuacji. Rogne.
    4. W bramkowej akcji był pierdylion okazji do wrzutki na palę. Nie doszło. Zakaz Nawalki poskutkowal.
    5.Tomczyka czeka wielka przyszłość. Będzie legendą Warty.
    6. Jeżeli Młody Rutek pojedzie na urlop to możemy być nawet mistrzem.
    7.

• 100h2o pisze:

Odp. się od Tomczyka. Sprawdż ile minut w ogóle grał w tym sezonie. Pewnie lepiej byłoby gdyby grał Dioni ( bo go jeszcze tak naprawdę NIKT nie widział). A Tomczyk grał w tym meczu… 15 minut+4 minuty.
      Nie pozwolę by ktoś zaczął jechać na wychowanków! Zajmij się „gwiazdami” Lecha.
      Policz sobie ile bramek strzelił Gajos. Słuchając, czytając wypowiedzi po meczu wydaje się że macie kłopoty z ze zdefiniowaniem swoich „chciejstw”.
      BRAWO, wygrali i o to chodziło!
      A jak chcesz oglądać piłkę nożną to przelącz sobie „kibicu” na mecze La Liga. I to te Realu, Barcy czy Sevilli albo Atletico. Oszczędż złośliwości wychowankom Kolejorza, na nie mają jeszcze DUŻO czasu !

• Pawel68 pisze:

@100h20 masz problem to do „Przyjaciółki”napisz!Jestem tam kącik dla frustratów!

Jest

• leftt pisze:

Tomczyk nie umie przyjąć piłki. Panie 100 i coś tam – popatrz czasem na mecz i potem się wypowiadaj.

• Alcatraz pisze:

Tomczyk niestety jest ograniczony w możliwościach rozwoju. Co najwyżej kariera „Ślusorza”.
      Dziś to nawet fizycznie wyglądał słabo. Uważam moja opinię za uczciwą, żaden pocisk po wychowanku.

Warta to faktycznie dobry pomysł, myślę że regularna gra bardziej mu posłuży niż bycie w ukochanym Lechu.

82. JRod1991r. pisze:

Rozwalacie mnie tymi tytułami ?

83. tylkoLech pisze:

Mam swój najlepszy prezent gwiazdkowy ?
    Dzięki Kolejorz ??
    Są okresy slabszej gry, ale widać w końcu po pół roku, że Lech ma trenera. Obrona trzeci mecz na zero z tyłu. Przyznaję byłam sceptyczna, ale może w końcu się miło rozczaruję i Nawalka okaże się lekiem na całe zło

84. leftt pisze:

7. Mąki grał?
    8.Wesolych świat! Spróbuję jakoś przetrwać.

85. Didavi pisze:

Miłe zakończenie „rundy”. Defensywa za Nawałki całkowicie odmieniona. Sezon nie jest stracony, choć już się tak wydawało. Jesteśmy w grze, pod oczywistym warunkiem, dlatego przegrywom mówimy żegnajcie, a reszcie Wesołych Świąt!

86. niewojnie pisze:

Wypłynął z Wisły utopił się w Warcie. Warto było oglądać. Wartkie akcje były . Warta wygrana słuchania bólu na kanalcu plus. Kaziu W więdnie. Jakie to miłe, jakie to miłe

87. niewojnie pisze:

No i Amaral – drugi mecz z rzędu większość przebitek wygrywa. Struś pędziAmaral

• paqero pisze:

Amaral wygrywa przebitki ? 13 strat, zero odbiorów, on nie zna pojęcia pressing nawet

88. Ekstralijczyk pisze:

No i brawo.!

Udało się wyszarpać zwycięstwo z Wisłą.

Wisła przez większość meczu prezentowała się lepiej od Lecha, ale to Kolejorz zdobył 3 punkciki.

Kto by pomyślał, że przerwę zimową spędzi na podium Lech.

89. Alcatraz pisze:

Coraz lepiej to wygląda. W pierwszych 20 minutach dominacja w stylu Bayernu, zabrakło goli. Później było gorzej i to decydowanie.
    Wisła Kraków grała jak beniaminek, sporo cech wolicjonalnychbardzo mało jakości.
    Wejście Tomczyka , a bardziej zejście Gytkjaera to jakieś nieporozumienie, albo lekcja dla Duńczyka.
    Najważniejsze są 3 punkty i awans w tabeli.

90. J5 pisze:

Gra może nie byla porywająca, ale Wisla za dużo sytuacji sobie nie stworzyła. Lech w końcu wykorzystał okazję, brawo Pedro:). Trzy punkty skasowane, Wiślakom Kolejorz trochę ostudził radochę po zdobyciu sponsora, cenne trzy punkty jadą do Poznania, a my kibole mamy piękny prezent pod choinkę. Brawo Kolejorz!

91. 07 pisze:

Zalążek Nawałki już widzieliśmy. Cieszy to, że dostrzega talent młodych i nie boi się na nich stawiać. To się nazywa odwaga. A dla odważnych świat należy. Bilans ostatnich 2 spotkań na wyjeździe robi wrażenie. 2-0-0. bramki 7-0. Cóż. Wypada, życzyć solidnie przeprowadzonego okresu pomiędzy rundami i z nadzieją wypatrywać spotkań w nowym roku.

92. wagon pisze:

i po co ten Ivan próbował grę trzema obrońcami,
    dziś przy takim ustawieniu Lech nie zachowałby czystego konta

93. Al pisze:

Niektórym na tym forum zwycięstwo w smak, cały ich plan zmiecenia zarządu się komplikuje. Uważają że najlepiej jest tam gdzie ich nie ma. Żyją iluzją i wspomnieniami. Zawsze po czasie nawet najtrudniejsze momenty się inaczej ocenia. Żaden Polski zespół furory w Europie nie zrobił. Mówią Jagiellonia niektórzy nawet wymieniają Pogoń jak to są dobrze zarządzane. Kto im zabronił mieć dobrego księgowego czy właściciela by byli bardziej rozpoznawalni niż Lech. Grają to samo co my przynajmniej nie są lepsi. Są biedniejsi zaraz ktoś powie, a ja na to że i Łódź Wrocław mają większe od nas możliwości i jakoś takiego opluwanego znienawidzonego Rutka nawet nie mają. Nigdy nie mieliśmy dobrego zespołu, (oczywiście pamiętam Europejskie epizody i tęsknię za takimi emocjami). No ale my to Poznań ! To wcale nie oznacza że trzeba zrzędzić. Lech Poznań to my, również wtedy gdy nie idzie. Oczywiście też nie jestem zadowolony, wiem że zarząd spieprzył wiele. Z drugiej jednak strony wyłożył na profesjonalny sztab trenerski dający nadzieję.

Z tym naszym zarządem to jak z alkoholikiem, 3 tydzień nie pije a ty go pod niebiosa wychwalasz , ale on znów wróci do nałogu czyli grzechu zaniechania.

Polecam obejrzeć „Prawdę futbolu” z Rutkowskim i Wojtala, szczególnie fragment o Górniku wiele mówi o filozofii naszego klubu.

Sam Nawalka to dobry ruch ale czy on wystarczy abyśmy byli Ajaxem w polskich realiach to nie wiem.
      Bycie Ajaxem to taki optymistyczny plan, produkcja towaru , czyli młodych do sprzedaży oraz tytuł co jakiś czas.

• arek z Debca pisze:

Ale, jeśli chcesz się porównywać to zawsze porównuj się do lepszych s nie gorszych. Przy takim potencjale kibicowskim i gospodarczym tego regionu i ogólnokrajowym potencjale medialnym Lech powinien dominować tą kiepską ligę na lata. Dlaczego biedniejsze czeskie czy nawet słowackie kluby z małymi stadionami i małą rzeszą kibiców potrafią regularnie z sukcesami grać w Europie a Lech nie?

• Al pisze:

Widzę że argumenty się skończyły nigdy nie wychwalałem zarządu. Potrafiłem jednak przy wielu nietrafnych decyzjach zauważać i pozytywne strony. Do polskiej ligi już nie ma porównań to szuka się za granicą. Był czas na słuszne protesty jednak teraz trener i piłkarze potrzebują wsparcia kibiców. Radzę na przyszłość przejrzeć to co piszę i pisałem a później odnieść się do tego. Realia są jakie są, pewnych rzeczy nie zmienimy.

94. Piasek pisze:

Miłe zakończenie tego nędznego dla nas roku. Obstawiałem stracone punkty w końcówce, ale jednak dali radę utrzymać ten wynik, co cieszy. Taki pozytywny akcent przed świętami był nam potrzebny, bo nie będziemy mieli w tej przerwie zimowej aż takiej grobowej atmosfery, na jaką jeszcze niedawno się zanosiło.

95. robson pisze:

Najbardziej budujący był obraz wspólnej radości drużyny w kółeczku po zakończeniu spotkania. Były w meczu momenty lepsze i gorsze, ale wreszcie było na boisku widać drużynę skupioną na wspólnym celu.

96. kbic pisze:

Cóż czarny scenariusz sie sprawdza, drużyna wskoczyła na podium, wśród naiwnych pojawia się promyk nadzieji, wnioski, że mamy skład na mistrza wyciągnięte więc wzmocnień zimą żadnych nie będzie, karnety się sprzedadzą i Rutek zadowolony. A w maju jak co roku żale, że mistrza brak…

• robson pisze:

Czyli lepiej gdyby zamiast na podium zostali na 8. miejscu?

Trudno się nie cieszyć ze zwycięstw ukochanego klubu. Większość komentujących tutaj jest jednak świadoma, ze bez wzmocnienia obrony (def pom, stoper, bramkarz) trofeów nie będzie. Tak jak kiedyś napisałem, dopóki Trała będzie miał u nas plac, zapomnijmy o sukcesach. Rutek ma dużo do udowodnienia. Amaral, Tiba, Nawalka to super ruchy, ale teraz trzeba kontynuacji i to już teraz. Zimą. Naiwnych tutaj coraz mniej.

• Sp pisze:

Wtedy by Rutki zaszalały i nakupowali uzupełnień do składu i na koniec miejsce 5-8, potem kolejna rewolucja i tak w koło Macieju

97. leftt pisze:

Paradoks polega na tym, że Nawalka niby milicjant a wprowadził zakaz pałowania.

98. inowroclawianin pisze:

Zwycięstwo cieszy, szczególnie nad gts, a tych punktów brakuje jak powietrza. Dobre pierwsze pół godziny, potem Wisła przeważała, ale o wyniku po raz kolejny zadecydowała jakość zawodników i Tiba znów uratował Lecha. Teraz Nawalka ma czas na podsumowania i dobre przygotowanie na wiosnę. Mam nadzieję, że pożegna przynajmniej kilku najsłabszych. W transfery nie wierzę, a już tym bardziej po tym co Rząsa powiedział. Obrona chyba zaczyna funkcjonować. Na razie Nawalka zrobił w zasadzie tyle ile mógł. Ciekawe, czy zażądał już jakiegoś grajka/grajkow do Lecha.