Lechici rozpoczęli zimowe urlopy

Piłkarze Lecha Poznań w piątkowy wieczór udanie zakończyli nieudany 2018 rok. Kolejorz wygrał po raz 3 z rzędu i 13 raz w historii w Krakowie kończąc rundę jesienną w LOTTO Ekstraklasie 2018/2019 na 3. miejscu. Spotkanie z Wisłą Kraków dnia 21 grudnia było najpóźniej rozegranym oficjalnym meczem przez Lecha Poznań w historii klubu.


Po starciu przy Reymonta zawodnicy rozjechali się na zimowe urlopy, które potrwają równe 3 tygodnie. Tej zimy lechici wrócą do zajęć najpóźniej od lat, bo dopiero w poniedziałek, 14 stycznia, a wpływ na to ma późne zakończenie rundy jesiennej. Poznaniacy na przerwę zimową otrzymali od sztabu szkoleniowego rozpiskę indywidualnych treningów, dlatego 3 tygodni na poświęcą tylko na odpoczynek fizyczny. Przerwa zimowa będzie ważnym czasem dla m.in. Tomasza Cywki, Jasmina Buricia, Darko Jevticia, Kamila Jóźwiaka i Macieja Gajosa, którzy mają czas na zaleczenie oraz podleczenie urazów.

W tym sezonie zimowe przygotowania potrwają niespełna miesiąc. Lech po tygodniu treningów na własnych obiektach dnia 19 stycznia uda się na jedyny tej zimy obóz do tureckiego kurortu Belek w którym będzie przebywał do 1 lutego. Podczas zgrupowania „niebiesko-biali” rozegrają 5 meczów kontrolnych z rywalami z 5 różnych krajów. 23 stycznia Lecha Poznań czeka mecz towarzyski z bułgarskim Etar Veliko Tarnovo, a 26 stycznia 2 spotkania z czołowym słowackim klubem DAC Dunajska Streda i austriackim Sturmem Graz. Następnie już pod koniec obozu 30 stycznia Kolejorza przetestuje serbski Vozdovac Belgrad, a na sam koniec 31 stycznia uznana europejska marka i Mistrz Ukrainy, Szachtar Donieck.

Lech Poznań rundę wiosenną rozpocznie najwcześniej w historii, gdyż już w piątek, 8 lutego, o godzinie 20:30. Wtedy na Bułgarską przybędzie Zagłębie Lubin. Pierwszych oficjalnych ruchów kadrowych z i do klubu można spodziewać się najwcześniej w okolicach 7 stycznia. Mimo początku zimowych urlopów w Lechu Poznań u nas wolnego nie ma. Przełom grudnia oraz stycznia jak zwykle będzie stał na KKSLECH.com pod znakiem podsumowań zarówno jesieni jak i 2018 roku. Pojutrze ruszają już też 2 plebiscyty. W czasie świąt i po Nowym Roku nie zabraknie również tekstów na inne Lechowe tematy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 4

  1. Rafal82 pisze:

    Pytanie do Redakcji kiedy pojawi się zakładka z możliwymi transferami?

  2. Biniu pisze:

    Fajni przeciwnicy w sparingach. Mam nadzieje, ze będą transmisje.

  3. Dafo pisze:

    Nawałka mógł by zachować się niestandardowo i na obóz zabrać 30-40 zawodników (Rezerwy i wyróżniający się juniorzy starsi i młodsi), zrobić selekcję i np po sparingach 26 syucznia podjąć męskie decyzje- ty się nie nadajesz i odchodz, a ciebie zapraszam do I drużyny, rezerw (aby się uważniej przyglądać na wyższym poziomie). trzeba zrobić powoli przesiew a nie czekać na ostatniąchwilę do lata.