Tak strzelał Lech jesienią i w 2018 roku

Piłkarze Lecha Poznań przez cały 2018 rok strzelili na szczeblu LOTTO Ekstraklasy łącznie 55 goli z czego 23 wiosną (16 meczów) i 32 jesienią (20 meczów). Ten rezultat pozwolił Kolejorzowi zająć wiosną 3. miejsce w LOTTO Ekstraklasie 2017/2018, 3. pozycję po rundzie jesiennej w LOTTO Ekstraklasie 2018/2019 oraz dopiero 4. lokatę w ligowej tabeli 2018 roku złożonej z 36 kolejek.

W 2018 roku Christian Gytkjaer strzelił 18 ligowych bramek (po 9 w obu rundach) wyprzedzając Joao Amarala (6 goli), Darko Jevticia (5 bramek) oraz Pedro Tibę i Łukasza Trałkę, którzy zaliczyli po 4 trafienia. Wiosną 2018 roku co najmniej 1 ligową bramkę strzeliło 8 różnych piłkarzy, a jesienią aż 14 różnych zawodników.

Wiosną lechici na szczeblu Ekstraklasy najskuteczniejsi byli po 81 minucie gry (8 z 23 goli), natomiast jesienią pomiędzy 41 a 50 minutą meczów (6 z 32 bramek). Poznaniacy najwięcej emocji dawali kibicom w ostatnich minutach spotkań, kiedy zdobyli 13 goli i właśnie między 41 a 50 minutą (10 bramek). Początki meczów nie obfitowały już w gole (tylko 2 bramki w pierwszych 10 minutach).

W 2018 roku średnia bramek zdobytych przez Lecha Poznań w LOTTO Ekstraklasie wyniosła raptem 1,52. Poniżej pełne podsumowanie.