Ligowcy wrócili do zajęć. Lech wróci najpóźniej

Początek stycznia 2019 roku oznacza, że piłkarzom występującym na co dzień w szesnastu klubach LOTTO Ekstraklasy 2018/2019 skończyły się już zimowe urlopy albo skończą się niebawem. Połowa ekip jest już w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej, kilka drużyn do zajęć powróci dzisiaj, a zespołem, który najpóźniej zacznie zimowe treningi będzie w tym roku Lech Poznań.


Już od 6 stycznia ćwiczy Legia Warszawa, która obecnie przebywa na obozie w Portugalii i wiosną powalczy o kolejny dublet. Oprócz niej zimowe przygotowania rozpoczęła już Cracovia Kraków, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Zagłębie Sosnowiec i Arka Gdynia. Dziś zimowe treningi rozpoczynają w aż 5 klubach – w Wiśle Kraków, Wiśle Płock, Piaście Gliwice, Jagiellonii Białystok oraz w Koronie Kielce.

Zespołami, które najpóźniej rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej 2018/2019 są w tym roku Górnik Zabrze, Miedź Legnica, Zagłębie Lubin oraz Lech Poznań. Kolejorz zdecydowanie najpóźniej ze wszystkich rozpocznie zimowe treningi, gdyż dopiero w poniedziałek, 14 stycznia. Już od wielu lat „niebiesko-biali” nie rozpoczynali przygotowań do wiosny tak późno, jak rozpoczną w 2019 roku.

W tym sezonie zimowe urlopy lechitów potrwają równe 3 tygodnie. Sztab szkoleniowy Kolejorza przed wyjazdem poznaniaków na urlopy rozpisał piłkarzom indywidualny plan zajęć na święta i na początek stycznia, który zawodnicy mają realizować, dlatego ich późny powrót do treningów w styczniu nie ma być problemem. Adam Nawałka ma inny pomysł na zimowe przygotowania od poprzednich trenerów Kolejorza chcąc w styczniu rozegrać nawet 2 sparingi w ciągu 1 dnia co będzie nowością.

Warto przypomnieć, że runda wiosenna LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019 ruszy najwcześniej w historii polskiej ligi, bo już w piątek, 8 lutego. Właśnie tego dnia o 20:30 poznański Lech zagra przy Bułgarskiej z Zagłębiem Lubin. W tym roku zimowe przygotowania Kolejorza do rundy rewanżowej nie będą trwały nawet przez miesiąc. Wiosną „niebiesko-białych” czeka w sumie 17 spotkań.


Ekstraklasowe kluby i dzień w którym rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej 2019:

06.01 – Legia Warszawa
07.01 – Cracovia Kraków
07.01 – Lechia Gdańsk
07.01 – Pogoń Szczecin
07.01 – Śląsk Wrocław
07.01 – Zagłębie Sosnowiec
08.01 – Arka Gdynia
09.01 – Jagiellonia Białystok
09.01 – Korona Kielce
09.01 – Piast Gliwice
09.01 – Wisła Kraków
09.01 – Wisła Płock
10.01 – Górnik Zabrze
10.01 – Miedź Legnica
11.01 – Zagłębie Lubin
14.01 – Lech Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

 1. Kamillo pisze:

  Nawałka chce, żeby piłkarze odpoczęli psychicznie od siebie i zarazem byli głodni grania. Seems legit

 2. Ostu pisze:

  Po powrocie okaże się kto jak przepracował okres „urlopowy” i jest profesjonalistą – to pokażą badania, które zaczną się zaraz po powrocie…
  Z tego co czytałem będą to bardzo szczegółowe i wszechstronne badania…
  Zobaczymy kto chce grać w Kolejorzu a kto jest pozorantem…

  • patryk2101 pisze:

   O tym samym pomyślałem. Samodyscyplina u sportowca jest najważniejsza . Jeśli ktoś jej nie ma to nie nadaje się do gry w Lechu .