Tak tracił Lech jesienią i w 2018 roku

W 2018 roku w porównaniu z jeszcze poprzednim znacząco pogorszyła się defensywna gra Lecha Poznań. W ubiegłym roku Kolejorz w 36 ligowych meczach stracił aż 41 goli podczas gdy w 2017 w 38 spotkaniach na szczeblu LOTTO Ekstraklasy dał się pokonać tylko 26 razy. Defensywa Lecha Poznań znacząco pogorszyła się po odejściu latem Emira Dilavera.

W 2018 roku nie było okresu podczas meczów w którym Lech traciłby bardzo dużo bramek. Najczęściej rywale trafiali do naszej siatki pomiędzy 71 a 80 minutą gry (6 straconych goli), a najrzadziej poznaniacy dawali się zaskakiwać pomiędzy 1 a 10 oraz 31 a 40 minutą meczu (po 3 razy).

W ubiegłym roku do siatki Lecha Poznań na szczeblu Ekstraklasy co najmniej raz trafiło 37 różnych piłkarzy w tym Christian Gytkjaer, który zdobył samobója w meczu z Wisłą Kraków 2:5. Po 2 bramki wbili Kolejorzowi Michał Kucharczyk z Legii, Zdenek Ondrasek z Wisły (w tym samym spotkaniu) oraz Damian Kądzior z Górnika.

Z grupy strzelców goli Lechowi jedynym zawodnikiem, który kiedyś występował w Poznaniu i zdobył bramkę przeciwko Kolejorzowi był w 2018 roku Marcin Robak. 37-latek zaliczył trafienie w lutym 2018 roku w pojedynku Lech – Śląsk 2:1.

Minuty i stracone gole wiosną w Ekstraklasie (17 na boisku, po walkowerze – 18):