Najczęstsze jesienne plusy i minusy

W rundzie jesiennej 2018/2019 każdy z 28 meczów Lecha Poznań miał swoje minusy wyszczególniane przez nas po każdym oficjalnym spotkaniu wraz z plusami jeżeli oczywiście takowe były. W ostatnim już podsumowaniu niedawnej rundy warto zwrócić uwagę na rzeczy, które najczęściej stawialiśmy przy minusach oraz przy plusach w trakcie minionej jesieni.


Jesień 2018 roku na 3 frontach była dla Kolejorza słaba, internauci KKSLECH.com często bardzo surowo oceniali poziom meczów, słabo pracę trenerów, dlatego minusów w naszych analizach nie brakowało. W każdym z 28 meczów Lecha Poznań doszukaliśmy się jesienią co najmniej jednego minusa w grze czy w postawie drużyny. Jesienią najczęściej zwracaliśmy uwagę na problemy przy stałych fragmentach gry i to zarówno w ofensywie jak i w defensywie (po 5 straconych oraz strzelonych goli w ten sposób na szczeblu LOTTO Ekstraklasy).

Wśród minusów często wymienialiśmy oczywiście porażki (na 3 frontach łącznie 11), grę obrony, słabą mentalną postawę drużyny (brak ambicji, woli walki czy brak wiary), słabą optycznie grę zespołu, słaby pressing, źle funkcjonujący odbiór piłki oraz brak sił głównie w drugich połówkach spotkań. Ten ostatni minus mógł być spowodowany złym przygotowaniem fizycznym zespołu Lecha Poznań, który podczas meczów ligowych przebiegł średnio niespełna 111 kilometrów co było jednym z najgorszych wyników w Ekstraklasie (więcej o tym pisaliśmy w osobnym artykule). Sam Kolejorz raptem w 2 spotkaniach ligowych ze Śląskiem we Wrocławiu 1:0 oraz z Zagłębiem w Sosnowcu 6:0 przebiegł podczas 90 minut więcej kilometrów niż rywal.

Po aż 9 jesiennych meczach odpowiednio z Gandzasarem Kapan 1:2, z Genkiem 0:2, z Zagłębiem Lubin 1:2, z Legią Warszawa 0:1, z Arką Gdynia 0:1, Pogonią Szczecin 0:3, Rakowem Częstochowa 0:1, Lechią Gdańsk 0:1 oraz z Cracovią Kraków 0:1 w grze czy w postawie Lecha Poznań nie znaleźliśmy żadnego plusa. W innych spotkaniach najczęściej wśród plusów wymienialiśmy zwycięstwo jedną bramką (głównie 2:1), wyszarpaną wygraną, chwaliliśmy grę w pierwszych lub w drugich 45 minutach gdy lechici mieli boiskową kontrolę, skuteczność w niektórych spotkaniach czy indywidualną postawę głównie Christiana Gytkjaera, który jesień zakończył z 14 trafieniami i 4 asystami na wszystkich frontach.

Zimą analizy 5 sparingów Lecha Poznań będą okrojone. Z tradycyjnymi analizami pomeczowymi wrócimy na KKSLECH.com po pierwszej wiosennej kolejce.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <