Terminy na mecze kadr w tym roku

W najbliższych miesiącach jak co roku trenerzy klubów piłkarskich będą mieli łącznie 4 przerwy podczas których będą mogli w trakcie rozgrywek ze spokojem popracować z zawodnikami. Lech Poznań od 2 lat nie oddaje na obozy reprezentacji narodowych zbyt wielu piłkarzy. Za to w kadrach juniorskich młodzi zawodnicy Kolejorza od paru lat stanowią większość i tak samo będzie także w tym roku.W kalendarzu FIFA na 2019 rok znajduje się łącznie 5 oficjalnych terminów na obozy reprezentacji narodowych. W najbliższych miesiącach na Starym Kontynencie odbędą się mecze towarzyskie oraz spotkania w ramach eliminacji Euro 2020. W tym roku czeka nas 2-tygodniowa przerwa na kadrę w marcu, we wrześniu, w październiku i w listopadzie. Podczas nich powołany zawodnik Kolejorza do seniorskiej reprezentacji będzie mógł wystąpić maksymalnie w 8 spotkaniach.

Terminy 4 przerw na kadrę w 2019 roku są podobne jak w roku ubiegłym. Ponownie w październiku oraz w listopadzie kluby do zmagań po obu jesiennych przerwach na reprezentację powrócą dość późno. Za to przerwa na kadrę w czerwcu (03-11.06) wypadnie w momencie letnich urlopów piłkarzy grających w ligach z systemem jesień-wiosna w tym m.in. w LOTTO Ekstraklasie.

Maj, czerwiec i lipiec będą intensywnym czasem międzynarodowej rywalizacji na całym świecie. W dniach 23 maja – 15 czerwca w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata do lat 20 organizowane przez FIFA. Krótko po nich od 16 do 30 czerwca we Włoszech oraz w San Marino również z udziałem Polaków potrwają Mistrzostwa Europy do lat 21. W czerwcu i w lipcu kibiców piłkarskich czeka też turniej Copa America w Brazylii, Złoty Puchar CONCACAF w USA i Kostaryce oraz Puchar Narodów Afryki w Egipcie.

Warto przypomnieć, że FIFA przed 4 laty zlikwidowała sierpniowy termin na kadrę. Zwykle w połowie tego miesiąca i w trakcie tygodnia reprezentacje rozgrywały po 1 meczu towarzyskim. Kolejorz w ostatnich latach oddaje bardzo wielu graczy na obozy młodzieżowych reprezentacji narodowych i w 2019 roku będzie tak samo. Jednocześnie w Lechu Poznań tylko Christian Gytkjaer jest aktualnym reprezentantem seniorskiej kadry swojego kraju.
Oficjalne terminy na mecze reprezentacji narodowych w 2019 roku:

18-26 marca 2019 (2 terminy)
03-11 czerwca 2019 (2 terminy)
02-10 września 2019 (2 terminy)
07-15 października 2019 (2 terminy)
11-19 listopada 2019 (2 terminy)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. Ostu pisze:

    No to wiosna w miarę spokojna – choć nadal nie wiem czego można się spodziewać na wiosnę… Potem jakieś puchary – może…
    Gytkjer coraz lepszy to na kadrę będzie wyjeżdżał – Makuszewski raczej nie wyjedzie już NIGDY…