Sparing: Lech – Vozdovac 0:1

W czwartym z pięciu meczów sparingowych podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej 2018/2019, piłkarze Lecha Poznań przegrali w tureckim Belek z FK Vozdovac Belgrad 0:1 (0:0). Kolejorz grający ponownie w eksperymentalnym składzie poniósł porażkę z 12 zespołem ligi serbskiej, 3 tej zimy i 3 w pełni zasłużoną. Postawa na boisku i gra „niebiesko-białych” kolejny raz była daleka od oczekiwań.

SPARING: Środa, 30 stycznia, godz. 15:30 (Belek, Turcja)
RYWAL: FK Vozdovac Belgrad (Serbia)
ROK ZAŁOŻENIA i BARWY: 1912, biało-czerwone
PRZYDOMEK: Smoki
RYWAL JESIENIĄ: 12. miejsce, 19 punktów w 21 kolejkach, 5-4-12, gole: 15:28
TRENER: Dragan Anicic
WYCENA KADRY: 7,35 mln euro
CIEKAWOSTKI: 5. miejsce w ubiegłym sezonie, klub z najniższą średnią widzów w Serbii (470 osób) wychowankiem Vozdovaca jest Djurdjević
ZIMOWE SPARINGI RYWALA: FK Brodarac 2:0

5 min. – Pierwsze minuty za nami. Na razie niewiele się dzieje. Obie drużyny bez udanej akcji.
11 min. – Gra toczy się głównie w środku pola. Oba zespoły mają problemy z wymienieniem paru dobrych podań.
14 min. – Pierwszy strzał w tym meczu autorstwa Serbów. Z dystansu, słaby i niecelny.

18 min. – Lech znów ma problemy w ataku pozycyjnym.
18 min. – Zablokowane uderzenie Letniowskiego z daleka.
21 min. – Bardzo nudny sparing jak na razie. Obie drużyny piłkarsko prezentują bardzo słaby poziom.
22 min. – W końcu coś się ruszyło. Letniowski wypuścił Tomczyka, ale „Pawka” nie dał rady dojść do piłki.
28 min. – Ciężko się to ogląda.
29 min. – Szymański świetnie broni strzał z rzutu wolnego.

33 min. – Tempo gry jeszcze mocniej spadło.
38 min. – Jest 38 minuta. Lech oddał dotąd 1 strzał, a Vozdovac 2 z czego 1 celny. Trudno to nazwać nawet sparingiem.
44 min. – Ostre starcie na murawie. Skrzypczak mocno ucierpiał. Lekarze natychmiast pojawili się na boisku.
45+1 min. – Skrzypczak już wstał.
45+3 min. – Do przerwy żenujące 0:0. 4 strzały w ciągu 45 minut z czego 2 piłkarzy Lecha (zablokowany i niecelny). Poznaniacy w Turcji rozegrali tylko 30 przyzwoitych minut w sparingu ze Sturmem.

47 min. – Dobre podanie Raduta w pole karne do którego nikt nie doszedł.
53 min. – Zawodnik rywala uciekł lewą stroną Janickiemu. Na końcu za daleko wypuścił sobie piłkę, którą wyłapał Szymański.
56 min. – Doskonały strzał Letniowskiego z wolnego i jeszcze lepsza interwencja bramkarza!
60 min. – 1:0 dla rywala. Serbowie po kolejnej akcji lewą stroną wychodzą na prowadzenie. Nie popisał się Janicki i łatwo ograny Goutas.

63 min. – Teraz Goutas się zrehabilitował i naprawił swój błąd. Mogło być 0:2.
64 min. – Szymański ratuje Lecha przed utratą kolejnej bramki. Co oni robią?!
67 min. – Letniowski oddaje kolejny celny strzał z rzutu rożnego. Dobrze wychodzi mu ten element.
68 min. – Bardzo zły strzał Letniowskiego. Tym razem z akcji.
70 min, – Lech na wynik i tak nie ma co narzekać. To już 4 mecz kontrolny w którym wynik jest lepszy od gry poznaniaków.
70 min. – Serbowie grają dziś bardzo ostro.
71 min. – Kostevych z rzutu wolnego trafił w słupek! Po chwili dobitka była niecelna. Najlepsza szansa dla Lecha w tym meczu.
73 min. – Minimalnie niecelny strzał serbskiego zawodnika. Znów nie popisali się obrońcy Lecha.

76 min. – W Belek zaczęło padać i II odsłona jest znacznie lepsza od I połowy. Niestety to przeciwnik jest lepszy od Lecha.
82 min. – Obie drużyny grają otwarty futbol tylko brakuje sytuacji.
84 min. – Kamiński popędził prawym skrzydłem i wrzucił piłkę na pole karne. Prosto w ręce bramkarza.
87 min. – Na szczęście za chwilę to się skończy.
90 min. – Niestety sędzia jeszcze przedłużył ten mecz.
90+4 min. – Koniec. 4 sparing, 3 porażka, 3 zasłużona. Ciężko zauważyć cokolwiek pozytywnego w grze Kolejorza ?
Jutro ostatni sparing przed inauguracją wiosny – rywalem Szachtar Donieck.

KKS Lech Poznań – FK Vozdovac Belgrad 0:1 (0:0)

Bramki: 60.Masović

Skład Lecha: Szymański – Janicki (61.Pleśnierowicz), Goutas, De Marco, Kostevych – Skrzypczak, Cywka – Klupś (46.Kamiński), Letniowski (88.Smajdor), Radut – Tomczyk.

Kapitanowie Lecha: Janicki, Kostevych

Trenerzy: Nawałka – Anicic

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +10°C, pochmurno, przelotny deszcz

Miejsce sparingu: Bellis Sports Center (Belek, Turcja)

63 komentarze

1. Rafal82 pisze:

Bedzie transmisja?

2. inowroclawianin pisze:

Znowu inny skład, co mecz inny skład. Na tej podstawie można tylko sprawdzić kto jest najbardziej zmotywowany i komu najbardziej się chce itp. Do tego nie był potrzebny wyjazd do Turcji. Mogli zostać w Poznaniu albo we Wronkach. Ciekawe, czy jakieś minuty otrzyma Timur.

• Szafran pisze:

nie ma Timura, oto ławka – Krzysztof Bąkowski, Jasmin Burić, Karol Smajdor, Jakub Kamiński, Wiktor Pleśnierowicz, Kamil Jóźwiak

• inowroclawianin pisze:

To najdziwniejszy obóz jaki pamiętam w Lechu. Timur w ogóle doleciał? A gdzie Gytkjaer, Tiba, Amaral, Gumny??? Może w tym ostatnim sparingu zagrają w optymalnym składzie, oby.

• Grimmy pisze:

Jutro zagramy najmocniejszym składem. Tylko zastanawiam się czy jeden mecz w optymalnym składzie, w dodatku przeciwko takiemu przeciwnikowi jak Szachtar, będzie wystarczającym źródłem materiału szkoleniowego dla Nawałki. Również zastanawia mnie czy takie mieszanie składem nie odbije się na zgraniu pierwszej drużyny. Niby mało było tych zmian personalnych, bo tylko dwóch nowych piłkarzy dołączyło do kadry, zatem niby mieli wystarczająco czasu aby się zgrać do tej pory. Jednak takie mieszanie składem rzadko wychodzi drużynie na dobre. Mam wrażenie, że w klubie – chociaż nie powiedzą tego głośno – kombinują bardziej pod przyszły sezon, niż z myślą o nadchodzącej rundzie. Pewnie taki jest plan Nawałki, aby wyselekcjonować piłkarzy na sezon 2019/20. Celem dla sztabu szkoleniowego jest zakwalifikowanie się do pucharów.

A Timur czasami nie siedzi jeszcze w Poznaniu?

@Grimmy, mam te same obawy, stąd moje zdziwienie na to co się dzieje. No nic, poczekamy, ocenimy.

Timur jest na obozie, trenuje z zespołem

Jednak Timur jest już w Turcji, może jutro zagra. No i potwierdzone, że „trenuje ciężko”, więc można być spokojnym. Najważniejsze przecież, że „trenuje ciężko”.

• Pawel1972 pisze:

inowroclawianin
      >To najdziwniejszy obóz jaki pamiętam w Lechu. Timur w ogóle doleciał?<

No coś ty. Przecież bilet kosztuje, hotel też. Piothek uznał, że nie ma sensu go wysyłać na te kilka dni – na razie Timur śpi na dmuchanym materacu u Piothka, w przedpokoju 😀

Hahahah 😉 Pawle, jednak z tego co napisali inni, doleciał.

@Paweł1972,
      I trzeba tutaj nadmienić, że Piotrek niewiele kasuje od Timura za podnajem materacu i kawałka przedpokoju 😉

• Wlkp. pisze:

Mam podobne odczucie co wy, tu odbywa się realizacja planu piecioletniego na 2020 rok.
      To wyglądało jak sparing akademi Lecha wsparty graczami Lecha II gdzie obroną zarządzał największy babol Janicki wsparty przez greckie niewiadomo co.

3. 07 pisze:

Przypuszczam, że jak wrócą do Poznania to zrobią jeszcze sparing we Wronkach lub w Poznaniu. A co do gry to nie spodziewam się jakiejś rażącej poprawy. Ot – był bałagan i nadal będzie. Zespół będzie się zgrywał w trakcie rozgrywek….

4. Al pisze:

Czy jest transmisja?

5. Michu87 pisze:

jedno, dwa podanie i strata ;/ i tak w kółko.

9. John pisze:

Wystarczy spojrzeć na skład,i mamy sparing pełną gębą.Jak Nawałka chce ogrywać wszystkich,równie dobrze mogli by grać między sobą ,rotując zawodnikami.
    Trzeci bramkarz,3 ŚO do wywalenia ,Radut,Tomczyk w ataku,nr 3 ,Skrzypczak def pomocnik i cóż więcej komentować.
    Aż jestem ciekaw co to w tej lidze będzie.Aż takiej rotacji nie widziałem,przecież w 1 sparingu zagrało chyba 31!!!zawodników.

• endrjiu pisze:

No właśnie nad tym samym się zastanawiałem! Po co przeciwnicy w sparingu skoro sami między sobą bylibyśmy w stanie rozegrać…. Przecież na to co grają nie da się patrzeć na trzeźwo a pić w pracy nie wypada 😉

10. Grimmy pisze:

„Gdyby te prognozy (pogody) sprawdziły się w 100%, to Lechici wracaliby do Polski w dużo gorszych nastrojach” – Człowiek się łudził, że oni tam pojechali trenować, a oni pojechali dla pogody 😉

11. inowroclawianin pisze:

Dziadostwo

12. Grimmy pisze:

Uczta dla oczu. Podobnie jak poprzednie sparingi 🙂

13. Grimmy pisze:

Gdyby szukać pozytywów, trochę na siłę, to Skrzypczak całkiem nieźle prezentuje się na DP, a Letniowski udowadnia, że ma dobre uderzenie z dystansu, dobrze wykonuje stałe fragmenty gry, a także potrafi nieszablonowo rozgrywać piłkę i nie boi się trudnych, nieoczywistych wyborów na rozegraniu. Mogę być z niego ludzie, jeśli nie dostosuje się do reszty.

14. John pisze:

Goutas,co za ku*wa juniorskie zachowanie.;-)

15. Peterson pisze:

I już 0 do 1 dla Serbow Goutas objechany jak młodziak xd

Goutas dwukrotnie się machnął w tej sytuacji. Najpierw, gdzieś na 25 metrze, mogł z łatwością wyłuskać piłkę przeciwnikowi, ale był zbyt mało zdeterminowany i po przebitce piłka została przy nodze przeciwnika.

16. Peterson pisze:

Każdy kto ogląda polecam włączyć mecz w tle i zająć się czymkolwiek ja np oglądam lore God of Wara 😉

17. Peterson pisze:

W ogóle o co chodzi z próbowaniem Janickiego i Pleśnierowicza na prawej obrnie to nawet w fifie źle działa

18. John pisze:

Uff,dobrze ,że Radut do przestrzelił ,jeszcze by kontrakt przedłużyli do 2025r.;-)Nikt tego gościa stąd nie zabierze,jeszcze 1,5 roku na trybunach.

19. F@n pisze:

Ktoś mi wytłumaczy czemu Goutas dostaje szanse w sparingach skoro ma sobie szukać klubu? Jeszcze w tym 1 okej, ale po co teraz gra na koniec zgrupowania.

20. Michu87 pisze:

Może liczą, że ktoś się skusi na nie go.

21. inowroclawianin pisze:

Po tych kilku sparingach można powiedzieć, że Janicki nie powinien grać w podstawie i mam nadzieję, ze Nawalka posadzić go na ławkę albo na trybuny. Letniowski jak na razie obiecująco, dobre stałe fragmenty i dobry strzał z dystansu.

22. Grimmy pisze:

Czy nasi skrzydłowi mają zakaz wbiegania w pole karne, kiedy mają trochę miejsca na skrzydle? Nawiązuje do dośrodkowania Kamińskiego, ale reszta w poprzednich meczach podobnie się zachowywała. Czemu naszym brakuje zimnej krwi w takich sytuacjach? Takie granie na alibi – mam piłkę na skrzydle? A to wrzucę ją na pałę w pole karne, niech inni się martwią. Myślałem, że to tylko Jóźwiakowi brakuje takiej boiskowej inteligencji, ale nasi wszyscy skrzydłowi tak się zachowują.

23. Michu87 pisze:

Letniowskiego nam połamią.

24. inowroclawianin pisze:

Oby jutro zagrali już tym optymalnym składem. Buric, Gumny, Rogne, Vuja, Kostiewicz, Jóźwiak, Tiba, Tralka, Amaral, Makuszewski, Gytkjaer. Ewentualnie zamiast Makuszewskiego Timur.

Kostewicza nie będzie jutro skoro grał dzisiaj. Reszta powinna wybiec w pierwszym.

25. Michu87 pisze:

Nieźle ;/ we wszystkich sparingach byliśmy słabsi, zero ciekawych akcji , zero zgrania, monotonna gra w szerz boiska i bez sensowne wrzutki do nikogo. Co wiemy po tym sparingu?
    To to że De Marco, Janicki i Goutas poziom 1 liga. Środkowej formacji jak by nie było, każdy sobie coś tam kopał. Jedyny mały plusi dla Letniowskiego który chyba był najbardziej widocznym graczem w tym meczu. Skrzydła tak jak Grimmy wyżej napisał grają mega zachowawczo. No i Tomczyk na ataku który niestety wydaje mi się, że lepszy nie będzie. Oprócz szybkości niestety nic więcej nie ma do zaoferowania.

• 07 pisze:

Tomczyk pasuje bardziej do zespołu który gra z kontry.
      Co do sparingu to mimo porażki można było zobaczyć rękę Nawałki. Lepiej to wygląda taktycznie. Niestety ilość błędów indywidualnych jest przeogromna.

26. anonimus pisze:

przegrali z 12 drużyną ligi serbskiej??? to jutro czas na mocne lanie z Szachtarem

27. John pisze:

Kompletnie nie rozumiem,jaki sens ma rozgrywanie takich sparingów ,w takim składzie.Tego całego planu Nawałki.4 sparingi,ze 4 jakieś sensowne akcje nic więcej.

28. arek z Debca pisze:

Spokojnie, przecież walczymy o podium. Jestem pewien, że w lidze trochę lepiej zagrają. Na obronę piątego miejsca powinno spokojniy starczyć, ale może i czwarte i trzecie zaatakują. Będzie dobrze, może to podium będzie. Trzeba mocno kciuki trzymać za chłopaków.

29. Max Gniezno pisze:

To były dwie godziny które zachwialy moim organizmem. Pierwszy raz w życiu zasnąłem na siedząco przy kompie. Przez majaki widziałem że biegają w naszych barwach piłkarze pokroju Gutasa i Janickiego. Jak dobrze się obudzić, o kutwa to nie sen to jawa.
    PS. CIEKAWE JAK IDA KARNECIKI..

30. leftt pisze:

Programowo nie oglądam sparingów,tym bardziej, że w takim składzie Lech nigdy nie wyjdzie na boisko. Dlatego też obawiam się, że pierwsze mecze ligowe to będą właściwe sparingi.

31. Are pisze:

Kolejny bardzo,bardzo słaby mecz.
    Człapanie po boisku,zero agresji,niecelne podania,żadnego zagrożenia pod bramką przeciwnika,z akcji ani jednego celnego strzału.
    Panie Trenerze,co wy robiliście przez dwa tygodnie,jak wszyscy dotychczasowi rywale bili was na głowę w każdym elemencie?

32. Wlkp. pisze:

Zaletą tego spotkania była ładna murawa.

O, brawo! Zuch chłopak! Od siebie dodam, że pogoda była nienajgorsza i mało padało.

Skromność nie pozwoliła mi podkreślić, że doping i frekfencja był prawie jak jesienią na Bulgarskiej 🙂

33. fox pisze:

Tych tureckich sparingów kompletnie nie rozumiem,w żadnym nie zagrali chociaż 20 minut w optymalnym składzie to pytam czemu te sparingi mają służyć.Żeby odrzucić tych którzy są nie potrzebni wystarczy jeden mecz.Wiem,że to tylko sparingi ale nie wiem w co gra Nawałka.

34. Didavi pisze:

To jeszcze tylko wpierdziel jutro od Szachtara i do domu. Jutro ma wystąpić Zhamaletdinov.

35. Tomek87 pisze:

Szału nie ma, mam nadzieję że Trener wie co robi i będziemy widzieć efekty jego pracy w lidze

36. ArekCesar pisze:

Czyli w jutrzejszym sparingu zagrają wszyscy co dzisiaj nie grali. Może jest więc jakaś nadzieja, że coś strzelą, bo że coś stracą to pewne.
    Z dzisiejszego składu to dołożyłbym Letniowskiego i Kostevycha.

37. niewojnie pisze:

Dzięki za komenty. Dzisiejszy mecz sobie odpuściłem. Z waszych komentarzy wynika, że dobrze spędziłem popołudnie i uniknąłem frustracji. Jeszcze raz dzięki!

38. El Companero pisze:

Forma zawodników na zgrupowaniu nie napawa optymizmem na tydzień przed inauguracją ligi. Żeby jeszcze te cyrki ze składem wymyślane przez Nawałkę miały wyłonić grupę zawodników, których po zgrupowaniu klub wywali na bity pysk, to bym się nie przejmował, ale znając życie całą grupę leserów będziemy oglądać do lata. Nawet balast w postaci grupy przedszkolaków z akademii dostosował się do marazmu starszych kolegów. Cóż, najważniejsze dla nich chyba było poniedziałkowe zażywanie kąpieli w morzu. Gdy tylko wyszło słońce, rzucili się na plażę jak migranci do granic Europy

39. Pawel68 pisze:

Janicki kapitanem to chyba go wykupią?Mecz bardzo słaby.Następna porażka z którą sami!A my kim jesteśmy….