Tak Lech strzelał i tracił gole zimą 2019

W 5 zimowych meczach kontrolnych podczas obozu w tureckim Belek drużyna Lecha Poznań zanotowała bilans 1-0-4, gole: 3:9. W grze Kolejorza nie funkcjonowało zupełnie nic, zespół miał wielkie problemy z wykreowaniem sobie sytuacji podbramkowych, łatwo tracił gole po stałych fragmentach i grając często w dziwacznych składach dość mocno gubił się w defensywie.

Tej zimy wyniki meczów towarzyskich i tak były lepsze od gry Kolejorza w starciach z 7 zespołem ligi bułgarskiej, 6 ligi austriackiej, 3 ligi słowackiej, 12 ekipą ligi serbskiej oraz 1 drużyną ligi ukraińskiej. Lech zimą zdobył raptem 3 gole (wszystkie po 71 minucie). Po bramce strzelili Filip Marchwiński, Paweł Tomczyk i Rafał Janicki. Ten pierwszy wykorzystał podanie od bramkarza, a ostatni rzut rożny. Po asyście zimą zaliczyli Maciej Gajos oraz Vernon De Marco.

Lech dał się zimą pokonać aż 9 razy z czego 5 w drugich odsłonach spotkań. Po 71 minucie gry Kolejorz stracił aż 4 gole. Przeciwnicy zdobyli 6 bramek po akcjach środkiem boiska, 2 po wrzutkach z rzutów rożnych i 1 gola po akcji swoją lewą flanką. Najczęściej przy straconych golach winę ponosili stoperzy – Rafał Janicki i Nikola Vujadinović. W pojedynku z FK Vozdovac nie popisał się też Dimitris Goutas, który łatwo dał się ograć.

Podczas meczów towarzyskich w tureckim Belek zespół Lecha Poznań nie zdobył gola w 2 ostatnich spotkaniach. 1 raz udało mu się zachować czyste konto. W konfrontacji z Bułgarami podopieczni Adama Nawałki do 89 minuty przegrywali aż 0:3. Na końcu w potyczce z Ukraińcami nie zaliczyli już nawet honorowego trafienia.

Lech – Etar na 1:3 – Marchwiński bez asysty

W 90 minucie przy stanie 3:0 dla Bułgarów bramkarz rywala źle wyprowadził piłkę. Podał prosto pod nogi Filipa Marchwińskiego, który skorzystał z prezentu i zdobył honorowego gola.

Lech – Sturm na 1:2 – Janicki po asyście De Marco

W 90 minucie Juliusz Letniowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Najlepiej wyskoczył do niej Vernon De Marco, który oddał strzał w kierunku bramki dobity z bliska przez Rafała Janickiego.

Lech – DAC na 1:0 – Tomczyk po asyście Gajosa

W 72 minucie do dośrodkowanej piłki prawą nogą przez Macieja Gajosa z lewej strony boiska doszedł Paweł Tomczyk. Napastnik Lecha Poznań pozostający bez krycia w polu karnym tylko dołożył głowę stojąc tuż przed bramką.