Nie tylko Ekstraklasa zaczyna tak wcześnie

Za tydzień o tej porze 21. kolejka LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019 powoli będzie dobiegała końca. Runda wiosenna 2019 rozpocznie się najwcześniej w historii polskiej ligi z czego wielu kibiców jest zadowolonych, bowiem wreszcie zaczną się prawdziwe sportowe emocje. Czasy czekania na pierwszy mecz o stawkę aż do polowy marca to przeszłość.Piłkarska wiosna 2019 zacznie się już za 5 dni w piątek, 8 lutego, o godzinie 18:00. Tego samego dnia o 20:30 pierwszy raz w historii już 8 lutego o stawkę zagra Lech Poznań, który na nowej murawie powalczy z Zagłębiem Lubin. Runda rewanżowa w LOTTO Ekstraklasie startuje bardzo, bardzo wcześnie, ale w innych europejskich ligach grających systemem jesień-wiosna jest podobnie.

Oprócz Ekstraklasy dnia 8 lutego ligowcy wrócą do zmagań m.in. w Czechach, Danii czy w Rumunii. Dzień później 9 lutego piłkarska wiosna ruszy w ekstraklasie węgierskiej oraz w szwajcarskiej. Nieco dłużej na inaugurację rundy wiosennej 2019 będą musieli poczekać kibice w Bułgarii, w Serbii oraz na Słowacji, gdzie wiosenne zmagania rozpoczną się za 2 tygodnie.

W dniach 22-23 lutego kluby przystąpią do wiosennej rywalizacji w Austrii, na Ukrainie i Słowenii, natomiast w Rosji piłkarska wiosna ruszy 1 marca. Jeszcze długo na ligę poczekają sobie za to kibice z państw w których rozgrywki toczą się systemem wiosna-jesień. Przykładowo na Islandii walka o mistrza zacznie się uwaga! 26 kwietnia. W Szwecji, Norwegii czy w Finlandii już nieco wcześniej, bo odpowiednio 31 marca, 30 marca i 3 kwietnia.

Dodajmy, że swego czasu Ekstraklasa SA ustaliła, że ligowe rozgrywki w Polsce zawsze będą kończyły się w drugiej połowie maja. Tym razem sezon 2018/2019 zakończy się dzień wcześniej niż rok temu – 19 maja. Wiosną ligowców czeka łącznie 17 kolejek. 3 serie spotkań zostaną rozegrane w środku tygodnia (2 w fazie finałowej).Start wiosny 2019 w wybranych europejskich ligach:

18 stycznia – Niemcy
1 lutego – Chorwacja
8 lutego – Polska, Czechy, Dania, Rumunia
9 lutego – Węgry, Szwajcaria
15 lutego – Bułgaria
16 lutego – Słowacja, Serbia
22 lutego – Austria
23 lutego – Ukraina, Słowenia
1 marca – Rosja

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <