Tylko kosmetyczne zmiany wiosną

8 lutego Lech Poznań rozpocznie rundę wiosenną podczas której do 19 maja rozegra w sumie 17 spotkań. Postawa Kolejorza jest jedną wielką niewiadomą. Trudno jest przewidzieć, jak będą wyglądały wyniki osiągane przez zespół w pierwszej połowie 2019 roku. Grę naszej drużyny da się przewidzieć już łatwiej tak samo jak to co czeka internautów na KKSLECH.com do 19 maja. Na łamach witryny będą tylko kosmetyczne zmiany.Mimo bardzo słabej atmosfery wokół klubu, małej liczby meczów i innych ciekawych wydarzeń związanych z Kolejorzem o dziwo ten serwis z roku na rok, a czasami nawet z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz to więcej odsłon. Trudno nam stwierdzić co jest dokładnie główną przyczyną wzrostu zainteresowania treściami, które prezentujemy co nie zmienia faktu, że duże zainteresowanie KKSLECH.com nas cieszy. W tych trudnych czasach tylko użytkownicy mobilizują nas do tworzenia czegokolwiek. Skoro jest dla kogo robić różne rzeczy, to w miarę możliwości i przede wszystkim wolnego czasu staramy się je tworzyć od serca oraz po kibicowsku.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was ten serwis jest ważnym źródłem informacji o poznańskim Lechu, dlatego w najbliższej rundzie jak zwykle podejdziemy do swoich obowiązków bardzo sumiennie. Zbliżająca się wiosna 2019 pod względem treści na KKSLECH.com nie będzie różniła się zbyt mocno od poprzednich. Wiosną będziemy bazować na rzeczach, które wcześniej sprawdziły się na KKSLECH.com, na stałych cyklach, na realizowaniu materiałów w podobny sposób, jak choćby przez cały 2018 rok oraz skupiać się głównie na analizie czy szczegółowym opisywaniu 17 meczów pierwszej drużyny Kolejorza.

Na KKSLECH.com definitywnie rezygnujemy już z przedmeczowych analiz poszczególnych spotkań. Nie chcemy też zasypywać internautów przedmeczowymi statystykami. Liczby, statystyki i inne ciekawostki będą publikowane tylko po meczach Kolejorza. Cykl materiałów po spotkaniach będzie identyczny, jak choćby jesienią 2018. Pod tym względem nic tutaj nie zmieniamy i wszystko będzie wyglądało tak jak w ostatnich miesiącach. Nowe będą za to grafiki przedmeczowe, pomeczowe i te ze składami Lecha Poznań, które będą pojawiać już od piątku na naszym profilu na Twitterze – @KKSLECHcom. Część z tych grafik będzie można znaleźć w raportach meczowych na łamach witryny.

Nasza aktywność na portalach społecznościowych wiosną 2019 będzie podobna, jak choćby jesienią. Na YouTubie będą lądować tylko filmiki z najważniejszymi wydarzeniami na trybunach, a na Twitterze przeważnie tylko ciekawostki bez zasypywania kibiców treściami, które są dostępne na łamach witryny. Od tej rundy nowością jest nasz profil na Instagramie dostępny -> TUTAJ. Instagram stanie się od wiosny 2019 naszym głównym portalem społecznościowym. Co to oznacza? Mianowicie właśnie tam będziemy najbardziej aktywni pod względem fotograficznym. To na Instagramie będzie lądowało większość zdjęć ze stadionu i z meczów Lecha Poznań na żywo. Tam też będziemy publikować większość fotograficznych ciekawostek związanych z Kolejorzem. Wkrótce rozpoczniemy także cykl pod hashtagiem „LechDawniej” w którym na naszym instagramowym koncie będzie pojawiało się wiele zdjęć z naszego Lechowego archiwum.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

W drugiej połowie 2018 roku na KKSLECH.com zaczęło pojawiać się więcej materiałów z meczów wyjazdowych. Wiosną 2019 w miarę możliwości chcemy to kontynuować. W planach jest nasza obecność na 4 spotkaniach wyjazdowych z 7 ogółem jakie czekają Kolejorza do końca tego sezonu. W tekstach, które powstaną od lutego do 19 maja nie będzie żadnej propagandy sukcesu dopóki sukcesu, czyli mistrzostwa rzeczywiście nie będzie. To w jaki sposób będziemy pisać na temat ludzi tworzących Lecha Poznań zależy tylko od nich. Optymizm, choć umiarkowany może pojawiać się w tekstach tylko po serii wygranych. W obecnej sytuacji pojedyncze zwycięstwa przy stracie punktów w kolejnym spotkaniu mogą nie dać Kolejorzowi awansu do europejskich pucharów, zatem ton wielu tekstów będzie wtedy chłodny, sceptyczny, bez żadnych niepotrzebnych uniesień. Kiedy będzie trzeba kogoś za coś zganić, to konstruktywnej krytyki na pewno tutaj nie zabraknie. Za to jeśli ktoś lub coś zasłuży wiosną na pochwalę wówczas takie pochwały oczywiście będą, lecz bez przesadnego „poklepywania po plecach” czy bujania w obłokach.

Jako twórcy uważamy, że serwis KKSLECH.com jest wystarczająco dobrze rozwinięty jak na swoje możliwości, tysiące stałych internautów wie czego można spodziewać się tutaj przed i po meczach Kolejorza, dobrze zna system działania witryny, zatem nie będziemy zmieniać czegoś co od paru lat funkcjonuje bardzo dobrze. W wielu cyklach nie chcemy nic grzebać, ulepszać czegoś na siłę, by po prostu nie zepsuć dobrze funkcjonujących rzeczy. Gdyby ktoś z kibiców miał jeszcze inne pomysły, co można by poprawić, zmienić, ulepszyć czy dodać niech da nam znać w komentarzu poniżej. Jesteśmy otwarci na propozycje kibiców, ponieważ jako kibice to w końcu dla Was poświęcamy swój czas. Na koniec zachęcamy jeszcze raz do obserwacji naszego nowego profilu na Instagramie – TUTAJ, który z każdym dniem będziemy rozkręcać. Najwięcej na tym koncie będzie się działo w dni meczowe, w godzinie danego spotkania i 2 dni po nich.

KKSLECH.com na Instagramie – instagram.com/kkslechcom
null

Nowi internauci lub kibice, którzy dotąd nie brali udziału w dyskusji na KKSLECH.com a chcieliby zacząć niech zapoznają się z zasadami zakładania kont TUTAJ. Kibice, którzy zarejestrowali się jakiś czas temu, a jeszcze ani razu nie wzięli udziału w dyskusji muszą liczyć się z utratą konta i stałego nicku w marcu. Jednocześnie moderatorzy informują, że w miarę możliwości i wolnego czasu aktywują konta 4,5 tysiąca kibiców, którzy nagle postanowili założyć swój profil po 20 grudnia.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 20

 1. legolas pisze:

  Szkoda że znikną analizy przedmeczowe, akurat ten cykl bardzo lubiłem czytać ;)

  • KKSLECH.com pisze:

   Nie miały sensu. Lech i tak nic nie gra, ostatnie dobre spotkanie rozegrał w kwietniu z Wisłą w Krakowie i później z Górnikiem w Poznaniu. Może wrócimy do przedmeczowych analiz przy okazji spotkań w europejskich pucharach.
   Za to do analiz pomeczowych w tym zawodników będziemy przywiązywać jeszcze większą uwagę. Jako nieliczni z tego typu serwisów sportowych mamy pełen dostęp do m.in. Instata dzięki czemu są możliwe szczegółowe analizy dotyczące praktycznie wszystkiego.

  • melon771 pisze:

   Też żałuję, bo był to jeden z moich ulubionych rodzaji artykułów. Analiza przeciwnika w waszym wykonaniu dobrze obrazowała jego gre. Doskonale jednak rozumiem redakcje. Ile razy w akapicie: Jak powininien zagrać Lech? – można napisać, że musi uważać na stałe fragmenty gry. Zwłaszcza, że jest to pisane od ponad pół roku.

 2. Rafal82 pisze:

  Dla mnie mogłyby wrócić oceny wraz z krótkim opisem piłkarzy po meczach tak jak to było kiedyś.Pozdrawiam

  • KKSLECH.com pisze:

   A to ciekawa opinia, bo właśnie zlikwidowaliśmy to ze względu na uwagi wielu kibiców :)

  • Rafal82 pisze:

   Pewnie kwestia gustu , zobaczymy w piątek czy będzie kogo oceniać:)

  • leftt pisze:

   Pewnie nie tyle kwestia gustu, co różnicy zdań na temat występu danego zawodnika (co? Trałka 4? Wy chyba inny mecz oglądaliście!). Ale zawsze jakiś punkt wyjścia do dyskusji.

 3. KibicWojttin pisze:

  Założenie Instagrama daje nowe możliwości. Serwis cały czas idzie w dobrą stronę :D.

  • 07 pisze:

   Dokładnie. Natomiast zarząd dotarł do środka lasu i potrzebuje przewodnika, bo nie może stamdąd wyjść…. obecne okienko to znak, że doszli do ściany.

 4. inowroclawianin pisze:

  Popularność wynika z tego, że jest tu dość sporo artykułów na istotne tematy, czego nie ma nigdzie indziej. Staracie się pisać obiektywnie i potraficie skrytykować co nie wszędzie ma miejsce. Jedynie czego tutaj brak to może artykułów na temat kibiców Kolejorza itp. Reszta, w zasadzie wszystko tutaj jest. Liczę na kolejne interesujące artykuły i obyśmy mieli więcej powodów do optymizmu(z tym niestety prawdopodobnie będzie ciężko).

 5. Erwin pisze:

  Ja myślę, że popularność trochę podskoczyła, ponieważ coraz więcej ludzi odpuszcza mecze Lecha i w związku z tym szuka innych możliwości bycia blisko z klubem, nie dając zarobić minimalistom z zarządu, być może się myle, ale taka myśl mnie naszła. Ja sam odwiedzam tą stronę od kilku lat, a konto mam od zeszłych wakacji dopiero, ale to świadczy o tym, że wykonujecie tutaj dobrą pracę i tak trzymać.

 6. zinek pisze:

  Redakcjo pomyślcie nad tym żeby wrócić do przedmeczowej analizy,bo to jeden z lepszych waszych artykułów,a także sami oceniajcie po meczu piłkarzy każdego z osobna bo to także było super.Ja mam taką propozycję żebyście zrobili sondę czy wiara chcę żeby były przedmeczowe analizy i wasze oceny po meczu,a jak wiara uzna że tak to warto do tego wrócić.

 7. Sonia_Pawel pisze:

  Przydałoby się więcej stricte kibicowskich artykułów, np. relacje z Kotła, wyjazdów, opraw. Nie tylko na zdjęciach. Nie zawsze można być na stadionie, tym bardziej na wyjazdach, a w tv to wiadomo jak to pokazują. Z meczów innych klubów niekoniecznie, choć same cyferki czy oprawy też by mogły być, ale przede wszystkim z lechowych spotkań.

  • KKSLECH.com pisze:

   Taki cykl był w latach 2011-2014. Później nie było komu tego robić. Było także niewielkie zainteresowanie tymi artykułami.

 8. Sp pisze:

  Sonda dobry pomysł. Ja osobiście dodam, że często mam problem napisać komentarz z telefonu, chodzi o to że dobrze by było jak by po kliknięciu w niebieski napis „Zaloguj się, aby dodać komentarz” odnosiło do strony z możliwością wpisania loginu i hasła a nie do strony utwórz konto. Bo często mnie z tel wywala.

  Życzę redakcji by Lech zawsze w drugiej połowie roku grał w fazie grupowej, a potem chociaż 2 mecze w nowym roku, by ta dawała nam jeszcze więcej artykułów i sama się ciągle rozwijała.

 9. Pawelinho pisze:

  W zasadzie nie ma czego się doczepić, ale w ostatnim czasie zauważyłem, że co jakiś czas wywala zarówno będąc zalogowanym na komputerze jak i telefonie bez względu na to czy jest to google chrome czy też firefox. Co do artykułów to samymi w sobie są mocnymi punktami, a np cykl „Na chłodno” wręcz obowiązkową lekturą i to bez względu na formę jaką prezentuje Kolejorz bo gdyby od tego uzależnić przeglądanie strony to już dawno musiałaby paść pod rządami pana nigdy się nie poddam.

 10. fox pisze:

  No właśnie dobrze by było żeby po zalogowaniu trochę to trwało a nie odrzucało po 2 ,3 dniach.

 11. mario pisze:

  szkoda przedmeczowych analiz, bardzo je lubiłem. Może jeszcze to przemyślcie?
  A poza tym w śmietniku na samej górze dodałbym przycisk przenoszący czytelnika na sam dół strony, tak by nie trzeba było wciąż przewijać całości.

  • robson pisze:

   Jest na klawiaturze klawisz „end”. :)

  • mario pisze:

   no jest, ale jest i „home”, a przycisk na dole stronie jest i ułatwia życie. A na tablecie przycisku nie ma :(