Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Zagłębiem

W piątek, 8 lutego, o godzinie 20:30 w meczu 21. kolejki Ekstraklasy, Lech Poznań na inaugurację wiosny 2019 zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin. Sytuacja kadrowa w Kolejorzu przed tym spotkaniem jest dobra. Trener „niebiesko-białych”, Adam Nawałka będzie musiał nagłowić się kogo zabrać jutro do meczowej osiemnastki.Jutro jedynym nieobecnym zawodnikiem będzie Piotr Tomasik, który jest chory. Do pełni sił wrócili już za to zmagający się ostatnio z lekkimi, przeciążeniowymi urazami Matus Putnocky oraz Christian Gytkajer. O ile Słowak w piątkowy wieczór raczej będzie tylko zmiennikiem, to Duńczyk trenujący od wczoraj na pełnych obrotach powinien zagrać od początku.

Pod znakiem zapytania stoi z kolei znalezienie się w kadrze meczowej na inaugurację wiosny 2019 prawego obrońcy Roberta Gumnego. Uraz „Gumy” nie jest poważny, jednak sztab szkoleniowy może jutro oszczędzić 21-latka. Decyzja w jego sprawie ma zapaść dziś. W tej chwili zagadką w Kolejorzu jest obsada ataku. Jeśli Christian Gytkjaer zagra od początku wówczas na „10” będzie biegał zapewne Joao Amaral. Jeżeli natomiast Duńczyk nie wystąpi od początku wówczas Portugalczyk może wystąpić na szpicy, a wtedy na pozycji ofensywnego pomocnika zwolni się dla kogoś miejsce.

Trener Adam Nawałka ma z kogo wybierać, a skompletowanie „18” nie będzie łatwe. Kogoś z grupy graczy takich jak na przykład Vernon De Marco, Dimitris Goutas, Filip Marchwiński, Tomasz Cywka, Mihai Radut, Maciej Gajos czy Juliusz Letniowski może w piątkowy wieczór zabraknąć nawet na ławce rezerwowych. Początek jutrzejszego starcia Kolejorza z „Miedziowymi” o godzinie 20:30.PRZEWIDYWANA meczowa „18” na mecz z Zagłębiem:

Bramkarze: Jasmin Burić, Matus Putnocky

Obrońcy: Marcin Wasielewski, Rafał Janicki, Vernon De Marco, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych

Pomocnicy: Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Joao Amaral, Darko Jevtić, Tomasz Cywka, Maciej Makuszewski, Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Klupś

Napastnicy: Christian Gytkjaer, Timur Zhamaletdinov

PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Zagłębiem:

Burić – Wasielewski, Rogne, Vujadinović, Kostevych – Tiba, Trałka – Makuszewski, Amaral, Jóźwiak – Gytkjaer.

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 21

 1. leftt pisze:

  Żeby się tylko nie oszczędzali na Chrobrego.

 2. Rafal82 pisze:

  Jak dla mnie to w 18 powinni być młodzi Letniowski , Marchwiński. Brak sparingu z Chrobrym oznacza że taki Gajos, Radut wolny weekend :)

 3. John pisze:

  Jeśli Gumny nie zagra,to Wasielewski powinien mieć zakaz przekraczania linii środkowej boiska.
  W sparingach razem z De Marco grając bocznych obrońców,nakurwiali na lewym ataku,obronę mieli w dupie,to raz.

  Dwa.Amaral jako 9 to nie jest dobry pomysł,nie ma nawyków 9 ,przy piłce się nie utrzyma ,najlepiej sprawdza się za napastnikiem ,jako wolny elektron ,wbiegając w pole karne ,strzelić z dystansu,bądź w okolicach pola karnego.Tak więc dawać Timura jak już ,jest okazja trzeba sprawdzać.

  Trzy.Nie co śmiesznie brzmi,że skomplementowanie 18 nie będzie łatwe a na ławce może zabraknąć takich graczy jak, De Marco,Goutas,Radut,Gajos,na trybuny ,jaka ławka.
  Letniowskiego i Marchwińskiego faktycznie byłoby szkoda.

  • inowroclawianin pisze:

   Dokładnie, jeśli nie Gytkjaer, to niech Timur zagra od początku na szpicy. U ruskich pokazał, że strzelać potrafi, a że przygotowania miał z CSKA, to zaległości treningowych raczej nie ma.

  • DivusGomesz pisze:

   Wygląda na to, że największy tłok mamy teraz na 10. Gdzieś czytałem, że Letniowski jest całkiem niezły w odbiorze. Może lepiej ze słabszymi zespołami zrezygnować z typowej 6 i niech gra w parze z Tibą jako dwie 8.

 4. inowroclawianin pisze:

  Brak Tomasika to żadna strata. Fajnie gdyby Gumny jednak zagrał od początku. Mam nadzieję, że na ławce zabraknie takich gwiazd jak Gajos, Radut, De Marco, a w ich miejsce znajdzie się choćby Marchwinski, Letniowski, Plesnierowicz, czy Timur.

 5. 07 pisze:

  Jeszcze nie wiemy kto będzie w 18 więc bez paniki. Uważam, że jeśli z jakiegoś powodu wypadnie zawodnik na to spotkanie to powinien go zastąpić nominalny zmiennik, a nie przesuwać grojków na inną pozycję. Wypadnie Christian – gra Timur, wypadnie Gumny – gra Wasielewski….. bądźmy poważni. Amaral na 9 -ce to = Chrapek na 9. Bez jak – to nie miejsce dla kurdupli.

 6. ryszbar pisze:

  Ani 18-stki meczowej a już tym bardziej składu nie mam zamiaru przewidywać ale coś mi się wydaje, że ze dwa nazwiska niektórych z nas zaskoczą. Nie przesądzam jakie ale Nawałka lubi czasem zaskakiwać i może to uczynić już w pierwszym meczu.

 7. siara8888 pisze:

  Tralka na 6 tke Tiba na 8 ke Jevtic na 10 tke…mysle ze para jevtic tiba przy ataku pozycyjnym moze cos wymyslec …. amaral i timur pierwsi do zmiany jesli cos by nie szlo…..

 8. Didavi pisze:

  Brak Gumnego w obronie oznacza, że mamy dwie dziury. Pierwszą na środku w postaci Vujadinovica, a drugą na prawej obronie. Nawałka przekonywał, że Zhamaletdinov jest gotowy i wydaje mi się, że wyjdzie jutro w podstawie obok Gytkjaera. Amaral i Jevtic w sparingach wyglądali bardzo słabo. Przez ustawianie Tiby na 6-stce tracimy całą kreatywność i przyspieszenie akcji w środku boiska. Trałka ma przecież tyle atutów co włosów na głowie i wewnętrzny zakaz podawania do przodu.

  • Didavi pisze:

   Jeszcze jedno. To musi być runda Jóźwiaka. Forma poparta liczbami, bo tych nie ma. Zero bramek jedna czy dwie asysty, to nie są liczby dobrego skrzydłowego.

 9. Michu87 pisze:

  Ławkę mamy szeroką dużo młodych chłopaków ;> oby właśnie oni znaleźli się w 18 meczowej, a nie przegrywy których latem może tutaj nie być typu Gajos, De Marco, Radut. Tu trzeba scalać zespół z myślą o nowym sezonie.

  Co do jutrzejszego składu to również skłaniał bym się do zagrania na dwójkę napastników. Ale to jest pierwszy mecz i tak na prawdę nie wiadomo co nasze orły nam zafundują. Dlatego prędzej widział bym Cyfke jako defensywny pomocnik który na moje jest żwawszy niż emeryt Trałka i może przyśpieszyć akcje gdy nadarzy się okazja do kontry. Wyżej postawił bym Tibe i Amarala i w ataku pan Gytkjaer. Boki Jóźwiak i Maki którzy mają coś do udowodnienia. Największa bolączka to obrona. Vuja człowiek mina, czasami potrafi zagrać na poziomie Rogne, ale często potrafi przysnąć i gubi krycie. I nasz Gumny który jutro może nie zagrać i tak na prawdę nie ma zmiennika. Wasielewski ok spoko gość, ale poziom 1 ligowy. Jedynie co można mu oddać, że jest walczakiem i to by było na tyle. Po przerwie wpuścić jednego z młodych wilków Letniowskiego lub Marchwińskiego, a w ataku wpuścić Timura.

 10. Tadeo pisze:

  Zdecydowanie gwiazdy typu Gajos ,Raduc czy De Marko na trybuny.Ławka ewent.dla nowych nabytków i młodzieży

 11. J5 pisze:

  Nie wiem czy przyjemniej nie patrzyloby się na sklad Kolejorza gdyby nie bylo tam przegrywów. Mam nadzieję że Nawałka jutro nas zaskoczy nie tylko grą zespolu i taktyką, ale i fajnymi nazwiskami w skladzie i na ławce

 12. Philosopher pisze:

  To że nie będzie Gajosa czy Raduta to bardzo dobrze ale dlaczego nie miało by być Marchwinskiego czy Letniowskiego?

 13. ArekCesar pisze:

  Dobrze, że nie będę oglądał meczu, bo bym chyba zeżarł paznokcie chyba. Ta impreza firmowa jak znalazł. Mecz sobie nagram i w sobotę odtworzę … jak wynik będzie zachęcał.