Grupy juniorskie przygotowują się do wiosny

Nie tylko zespół rezerw Lecha Poznań przygotowuje się obecnie do rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Cały czas w treningu od 1,5 miesiąca są także inne najstarsze juniorskie grupy Kolejorza w tym zespoły U-18, U-17 i U-15, które rozegrały już kilka gier kontrolnych. Wiosna w CLJ rozpocznie się za niespełna miesiąc.Juniorzy starsi:

Juniorzy starsi prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego zimowe treningi rozpoczęli 7 stycznia. Lech Poznań U-18 w swoim pierwszym sparingu przegrał z niemieckim Wolfsburgiem 3:5, choć po 36 minutach i do 63 minuty prowadził 3:0. Później juniorzy starsi przegrali z Orkanem Śmiłowo 1:2 oraz wygrali z juniorską ekipą Chrobrego Głogów 4:2. Planowo gracze Bochińskiego przed startem wiosny mają jeszcze w planach 2 gry kontrolne z czeską Viktorią Pilzno oraz z Elaną Toruń. Mistrzowie Polski tytułu wiosną nie obronią. Są dopiero na 6. miejscu w tabeli ze stratą aż 11 oczek do Korony Kielce, która ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz. Wiosna w CLJ U-18 ruszy w dniach 9-10 marca.

Juniorzy młodsi:

Juniorzy młodsi także rozpoczęli przygotowania do wiosny dnia 7 stycznia. W Niemczech przegrali z Wolfsburgiem 1:2. następnie ograli Ruch Chorzów 5:3 i przegrali z Legią Warszawa 1:3. Już w marcu według planu przygotowań drużyna do lat 17 szkolona przez Huberta Wędzonkę spotka się kontrolnie z Zagłębiem Lubin oraz Bayernem Monachium U-16. Rozgrywki w grupie B CLJ do lat 17 rozpoczną się w weekend 9-10 marca. Zwycięzca grupy awansuje do 1/2 CLJ U-17.

Trampkarze starsi:

Trampkarze starsi Lecha Poznań prowadzeni przez duet Kardela & Łągiewka trenują od 7 stycznia. W pierwszym zimowym meczu towarzyskim wygrali z SMS-em Łódź 3:0. Roczniki 2004 i 2005 tej zimy przebywały już na małym obozie w Czechach, gdzie rozegrały po 2 mecze kontrolne. Zespół do lat 14 przegrał ze Spartą Praga 2:3 i zremisował ze Slavią Praga 0:0, natomiast drużyna U-15 rozbiła Spartę Praga 4:0 oraz przegrała ze Slavią Praga 2:3. Już po powrocie z Czech trampkarze starsi triumfowali nad Legią Warszawa wynikiem 2:0. Planowo mają do rozegrania jeszcze tylko sparing z Zagłębiem Lubin. Rozgrywki grupy B CLJ U-15 ruszą w połowie marca.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. Ostu pisze:

    Martwi mnie że juniorzy starsi dali sobie wbić 5 bramek w 30 minut…
    Wytrzymałość i motoryka siadły…
    Może to jednak zawsze ten sam, ciągle powtarzający się problem – w Europie jednak choduje się do piłki atletów – całej reszty d się nauczyc…
    Ograniczeń organizmu się nie przeskoczy…