Pierwsza resuscytacja

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek szlagierowego meczu 23. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Legii Warszawa. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Pierwszy meldunek prosto z Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com już o godzinie 16:15. Zapraszamy! Multimedia na żywo prosto ze stadionu można będzie śledzić na naszym profilu na Twitterze oraz na Instagramie. Linki poniżej:

INSTAGRAM (nowość)

16:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Liczymy dziś na jakąś niespodziankę i pierwsze punkty tej wiosny.

16:27 – Na trybunach jeszcze pusto. Czekamy na obie drużyny.

16:28 – Murawa prezentuje się bardzo dobrze.

16:29 – Lech właśnie dotarł na stadion.

16:35 – Na stadionie są już pierwsi kibice.

16:35 – Poniżej skład Lecha. Wraca Rogne, Amaral na ławce.

16:36 – W „Oko na grę” będzie dziś obserwowany Gajos.

16:41 – Legioniści przyjechali właśnie na stadion.

16:54 – Pierwsi kibice Legii są na sektorze.

16:55 – Czekamy na skład Legii. Nadal go nie ma.

17:00 – Już jest. Małe rotacje w ofensywie.

17:06 – Chłodno dzisiaj w Poznaniu. W tej chwili jest około zera. Za kilkanaście minut zacznie się rozgrzewka obu ekip.

17:12 – Kibiców powitał właśnie spiker, a na murawę wybiegli bramkarze obu ekip.

17:21 – Lech w komplecie na rozgrzewce.

17:26 – Legia też już jest. Na trybunach na razie kilkanaście tysięcy osób.

17:33 – Spodziewana frekwencja to dziś około 28 tysięcy.

17:34 – Przypomnijmy, że Lech przegrał z Legią 3 ostatnie mecze. W żadnym z 16 ostatnich spotkań nie było remisu.

17:36 – W sektorze gości na razie kilkaset osób.

17:47 – Niecały kwadrans do meczu. Na trybunach nadal sporo wolnych miejsc.

17:48 – Jakiegoś specjalnego ciśnienia na stadionie nie czuć. To już nie to co kiedyś.

17:51 – Spiker czyta składy. Za chwilę hymn Lecha.

18:00 – Wychodzą. Mecz rozpocznie się z małym opóźnieniem.

18:07 – W sektorze gości race,.Wcześniej Legia spaliła fanę Lecha.

18:50 – W Kotle oprawa: Poznaniak nie pozwolił… Niemca trzymał twarz przy glebie”. 1918 niezapomniane zwycięstwo 1919.

3 min. – Legia w ofensywie od początku.
7 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vujadinović najprzytomniej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym! 1:0!

11 min. – Mecz już się wyrównał.
12 min. – Po szybkiej i efektownej akcji piłkę w ostatniej chwili wyłapał Majecki!

18 min. – Po błędzie Kostevycha źle uderzył Agra. Było niebezpiecznie.
22 min. – Więcej z gry ma Legia. Lech za to momentami przyczajony, czeka na kontry.
24 min. – Makuszewski zepsuł kontrę i jeszcze ucierpiał. Na szczęście wstał.
28 min. – Agra uderza lechitę w twarz. Nie ma nic. Nawet żółtej.

31 min. – Wrzutkę Kostevycha wyłapał Majecki.
38 min. – Typowy mecz walki od paru minut. Niewiele akcji, dużo fauli i kopaniny.
41 min. – Czas mija, na boisku leży jeden z legionistów.
42 min. – Niecelna główka Kucharczyka po dośrodkowaniu z lewej strony.
45 min. – Mecz przerwany przez dym z piro. Ta połowa potrwa jeszcze 2 minuty.
45+2 min. – Do przerwy 1:0. Legia więcej gra piłką, ale to Lech prowadzi.

48 min. – Tiba wyjaśnił groźną sytuację wybiciem piłki. Stworzyła się z tego kontra Gytkjaera, jednak Jevtić biegnący za akcją był zbyt wolny.
51 min. – Jóźwiak psuje kontrę 2 na 2 fatalnym strzałem. Czemu nie uderzał po ziemi?!
56 min. – Co zrobił Makuszewski?! zamiast uderzać dryblował na 10 metrze. Nici z gola.

62 min. – Burić świetnie wyłapał główkę Cafu!
68 min. – Walki nadal nie brakuje, lecz piłki niewiele.
69 min. – Zły strzał Jevticia z około 20 metrów. Szkoda.
72 min. – Dwie dobre interwencje naszych stoperów.
75 min. – Niecelny strzał Kucharczyka. Legia zaczęła smielej atakować.

78 min. – Będzie karny! Jóźwiak faulowany!
79 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gytkjaer!

86 min, – Cały mecz ładnie Lech walczył, jeszcze parę minut trzeba wytrzymać.
90 min. – Jeszcze 4 minuty, Legia atakuje.
90+4 min. – Koniec. Chociaż ten tydzień będzie spokojny!

23. kolejka LOTTO Ekstraklasy 2018/2019, sobota, 23 lutego, godz. 18:00
KKS Lech Poznań – Legia Warszawa 2:0 (1:0)

Bramki: 7.Vujadinović 79.Gytkjaer – k.

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – bez asysty

Żółte kartki: Makuszewski, Vujadinović, Tiba, Gumny – Jędrzejczyk, Medeiros

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 24164

Lech: Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostevych – Tiba, Gajos – Jóźwiak (87.Marchwiński)., Jevtić (79.De Marco), Makuszewski (85.Wasielewski) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Szymański, De Marco, Janicki, Wasielewski, Amaral, Marchwiński, Zhamaletdinov.

Legia: Majecki – Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Hlousek – Cafu, Martins (80.Medeiros) – Kucharczyk (80.Kulenović), Szymański, Agra (64.Nagy) – Carlitos.

Rezerwowi: Cierzniak, Astiz, Antolić, Nagy, Medeiros, Hamalainen, Kulenović.

Kapitanowie: Tiba – Jędrzejczyk

Trenerzy: Nawałka – Sa Pinto

Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: -2°C, pogodnie

Miejsce: Stadion Miejski (ul. Bułgarska 17, Poznań)

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski

Autor zdjęć: Marcin Kołakowski

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

259 komentarzy

1. Pawelinho pisze:

GYTKJAER 2:0 bardzo pewnie!!! Brawo Lech w końcu może będzie nieco spokojnie, a co do sędziego i tak swojej oceny nie zmienię bo sędziuje naprawdę słabo.

2. Grimmy pisze:

Trzeba powiedzieć sobie jasno, w drugiej połowie jesteśmy po prostu lepsi. W przekroju całego meczu również. Legia tak naprawdę w ataku nie istnieje.

3. Grimmy pisze:

Dobra druga połowa Jóźwiaka, co zresztą już pisałem.

4. Michu87 pisze:

Kurwa brawo! Kamil i Krystian xD

5. kibol z IV pisze:

:):):):)….legła , legła warszawa :):):):)

6. Pawelinho pisze:

Fajnie byłoby jakby teraz Nawałka wpuścił na boisko Amarala za Makuszewskiego i Marchwińskiego za Jevtić’ia, która gra chyba swój najlepszy mecz od początku sezonu.

7. tomasz1973 pisze:

Dobra, musze iść, o 19.00 miałem być na wieczorku, obiecałem sobie, że przez Lecha się nie spóźnię i znowu jest jak zawsze….
    Mam nadzieję, że będzie 3-0, a nie tak jak myślałem 2-1!

8. ArekCesar pisze:

Coście tak cicho, hej kurwy coście tak cicho.

9. Kumoter pisze:

Wygrywamy walką, ambicją i determinacją. Wreszcie!

10. Pawelinho pisze:

Ekhm Wasialewski, a gdzie Amaral? Nawałka i jego zmiany….

11. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

I co mówił wujek WKS? Pijemy!!! Zdrówko.

12. Pawelinho pisze:

Jędrzejczyk w końcu z żółtą kartką o paręnaście minut zdecydowanie za późno.

13. Pawelinho pisze:

Marchwiński w końcu wchodzi dziwię się trochę, że Nawałka nie wpuścił Amarala, który przydałby się na ostatnie minuty.

14. anonimus pisze:

Trzeba odszczekać typerkę na remis. Przepraszam. Czemu Kolejorz tak nie może grać zawsze?? Lewa strona Kolejorza wymiata. Pomoc w osobie Gajosa czy Tiby zapie..la aż miło. Jevtic z zajebistymi podaniami. Troszkę brakuje podań do Gykjaera i Makuszewski słabo. Plus obrona naprawdę świetna.

15. Michu87 pisze:

Widać w końcu, że chopaki walczą ;> mam nadzieje, że to będzie norma w każdym meczu.

• anonimus pisze:

Oczywiście prawa strona wymiatała. Lewa czyli Kostevych i Makuszewski słabo

16. Kumoter pisze:

Nawet Kaziu zmienił płytę 🙂

17. Grimmy pisze:

Ciekawe czy w pomeczowym wywiadzie Sa Pinto powie, że czuje się zdradzony po tym meczu? 😀

• ArekCesar pisze:

Rogne i Vuja dzisiaj naprawdę świetny mecz w obronie.

• Grimmy pisze:

Może dotrze to do łepetyny Nawałki, że Rogne powinien grać w każdym meczu. Vuja – Rogne grają całkiem solidnie.

Swoją drogą, myślę, że obecność Gumy na prawej stronie też sporo daje. Zamyka otwarte korytarze, które są dostępne dla przeciwników, gdy tam gra Wasielewski, a co dopiero gdy tam jest Janicki.

20. ArekCesar pisze:

Wszystkie sprawy gwiżdże pod przyjaciółkę.

21. MaPA pisze:

Z komentatorów to już powietrze uszło.Radykalna zmiana nastroju.Żenada.

22. Michu87 pisze:

ahh jak miło w końcu zlać legie xD mimo, że u nas kryzys.

23. kibol z IV pisze:

LEGŁA LEGŁA WARSZAWA 🙂 !!!!

24. ArekCesar pisze:

Padła kurwa z Warszawy, padła kurwa z Warszawy.
    Brawo za walkę, szkoda że tylko dzisiaj.

25. ArekCesar pisze:

Legła 02 Warszawa.

26. Michu87 pisze:

Wasielewski to jednak ogór ;/

27. kilo82 pisze:

Kaziu w ocenie legii obrót o 180 stopni 🙂

A najlepsze, że oni wcale nie wyglądali jakoś rewelacyjnie w pierwszej połowie. Powiem więcej, oni przez cały mecz wyglądali równie żałośnie. Zwyczajnie Lech wyglądał w drugiej lepiej, bardziej kontrolował grę, lepiej funkcjonowała linia pomocy.

• kilo82 pisze:

Rewelacyjnie na pewno nie, choć początek faktycznie mieli lepszy, – „lepie weszli w mecz” 😉 Ale nie na tyle, żeby tak się spuszczać nad ich grą.

28. Gadzuki pisze:

I odwieczne pytanie czy my byliśmy tacy dobrzy czy legła taka słaba

Legia taka słaba. Chociaż druga połowa w naszym wykonianiu wyglądała już bardziej optymistycznie.

• Gadzuki pisze:

Było widać agresywną grę doskok do każdego zawodnika z piłką, próba rozegrania z pierwszej piłki ale na to już legła pozwala zostawiając nam dużo wolnego miejsca

29. Pawelinho pisze:

Ważne mentalnie zwycięstwo dla Lecha szczególnie, że arbiter robił prawie wszystko, aby pomóc cska, ale nawet to nie było wstanie to coś wygrać, a wręcz przeciwnie Kolejorz w końcu zagrał tak jak ma grać.

30. leftt pisze:

Cieszę się, ale przypominam, że wygraliśmy z najsłabsza drużyną z tych, z którymi graliśmy w tym roku.

Legia też przegrała z najsłabszą drużyną rundy wiosennej 😀 To było prawdziwe starcie gigantów.

• slash pisze:

Prowadził ślepy kulawego, że zacytuję prawdę ludową

@slash,
      Patrząc na przebieg meczu, powiedziałbym, że napierdalał kulawy ślepego…

31. Michu87 pisze:

To teraz Pinto na rozluźnienie może zrobić sobie sok z buraka 😀

32. Ja pisze:

Pałka już zawsze poza 18 tką. Walka I zaangażowanie, świetny mecz, brawo!

33. leftt pisze:

Aha, nie sądziłem, że to kiedyś napiszę : Vuja kandydatem do Mom!

34. smigol pisze:

Aaaa… pięknie kurwa!!!

35. Olka pisze:

Nie spodziewałam się, mile zaskoczona jestem:) oby to zwycięstwo poprawiło mental w naszych zawodnikach, wola walki, zaangażowanie ,brawo i dziękuję:)

36. deel pisze:

Gratulacje dla zespołu za walkę i determinację. Jakości w tym jednak nie było zbyt dużo.Pytanie czy w kolejnym meczu też będą umieli tak się „spiąć” jest zasadne.

37. tylkoLech pisze:

Jakie miłe uczucie. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale dzisiaj jest radość. Mało co, smakuje tak, jak ogranie ległej ???

38. Gadzuki pisze:

I nasz Portugalczyk lepszych od ich – ten Agra to śmiech na sali

39. Soku pisze:

O, wygraliśmy. Fajnie.

40. ArekCesar pisze:

No to Traka przyklepał swoją pozycję w drużynie celowym wykartkowaniem. Brak wiary miał, a reszta pokazała, że można. Nie ważne, że tez ze słabą drużyną, ale pod jaką presją.

41. leftt pisze:

A za tydzień Tiba nie zagra więc kogo zobaczymy na szóstce?

42. Kagame pisze:

Gdyby przed meczem ktoś mi powiedział, że Lech wygra 2:0, a Legia nie stworzy sobie żadnej ciekawej sytuacji, zapytałbym, skąd bierze prochy… Ekstraklasa udowadnia po raz kolejny, że tej ligi nie da się przewidzieć. Vujadinović – zdecydowanie najlepszy mecz w tym sezonie, Gajos tyle miał odbiorów w tym meczu, co pewnie w całej zeszłej rundzie albo więcej. Jóźwiak w ofensywie zdecydowanie się wyróżniał, myślę, że zmiana pozycji dobrze mu zrobiła. Tiba, lider, którego zabraknie w kolejnym meczu, a szkoda, bo to oznacza, że Trałka pewnie wróci do składu. Ten mecz też pokazuje, jak bramka potrafi zmienić mentalność. Guma dziś wyglądał jakby grał wszystko od dechy do dechy włącznie ze sparingami – nie do przejścia. Cieszy zwycięstwo, jakaś iskierka nadziei na przyszłość się pojawiła.

43. Al pisze:

Od dawna mecze Lecha nie wzbudzały u mnie tak duże emocje. Ostatnio był duży spokój i zobojętnienie.

44. 07 pisze:

Powiem tak – nie wierze to teraz. Można? Można!!! Pamiętajmy, że na 9 pkt zdobyliśmy zaledwie 3 więc mimo zwycięstwa będę ostrożny. W kolejnym meczu trzeba iść za ciosem, abyśmy mogli powiedzieć, że ruszyliśmy. Gratulacje.

45. jn pisze:

Nie ma co się za bardzo podniecać na przyszłość ale…
    Zwycięstwo nad ległą… to coś czego nie da się zastąpić żadnym innym…
    No i usłyszeć zachwyty komentatorów c+ nad Lechem!?!? Nie sadziłem że tego dożyje…
    W końcu obrońcy zaczęli lepiej bronić dostępu do bramki… a Jóźwiak w drugiej połowie zaczął grać jak Jóźwiak… 🙂
    Nie chcę się nakręcać na przyszłość ale żeby w każdym kolejnym meczu dochodziły kolejne choćby małe plusiki… step by step.

46. Grossadmiral pisze:

typowa ekstraklasa pewnie w kolejnym meczy góra remis z arką co nie znaczy że wynik dzisiaj fantastyczny 🙂

47. Slawek1978 pisze:

Poziom meczu sprowadza się do walki dwóch drużyn , które są jeszcze w czarnej d…….
    3 pkt to tylko 3 punkty ale/lecz w przypadku tej drużyny/zlepku ludzi to aż 3 pkt ….