Pierwsza resuscytacja

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek szlagierowego meczu 23. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Legii Warszawa. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Pierwszy meldunek prosto z Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com już o godzinie 16:15. Zapraszamy! Multimedia na żywo prosto ze stadionu można będzie śledzić na naszym profilu na Twitterze oraz na Instagramie. Linki poniżej:

INSTAGRAM (nowość)

16:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Liczymy dziś na jakąś niespodziankę i pierwsze punkty tej wiosny.

16:27 – Na trybunach jeszcze pusto. Czekamy na obie drużyny.

16:28 – Murawa prezentuje się bardzo dobrze.

16:29 – Lech właśnie dotarł na stadion.

16:35 – Na stadionie są już pierwsi kibice.

16:35 – Poniżej skład Lecha. Wraca Rogne, Amaral na ławce.

16:36 – W „Oko na grę” będzie dziś obserwowany Gajos.

16:41 – Legioniści przyjechali właśnie na stadion.

16:54 – Pierwsi kibice Legii są na sektorze.

16:55 – Czekamy na skład Legii. Nadal go nie ma.

17:00 – Już jest. Małe rotacje w ofensywie.

17:06 – Chłodno dzisiaj w Poznaniu. W tej chwili jest około zera. Za kilkanaście minut zacznie się rozgrzewka obu ekip.

17:12 – Kibiców powitał właśnie spiker, a na murawę wybiegli bramkarze obu ekip.

17:21 – Lech w komplecie na rozgrzewce.

17:26 – Legia też już jest. Na trybunach na razie kilkanaście tysięcy osób.

17:33 – Spodziewana frekwencja to dziś około 28 tysięcy.

17:34 – Przypomnijmy, że Lech przegrał z Legią 3 ostatnie mecze. W żadnym z 16 ostatnich spotkań nie było remisu.

17:36 – W sektorze gości na razie kilkaset osób.

17:47 – Niecały kwadrans do meczu. Na trybunach nadal sporo wolnych miejsc.

17:48 – Jakiegoś specjalnego ciśnienia na stadionie nie czuć. To już nie to co kiedyś.

17:51 – Spiker czyta składy. Za chwilę hymn Lecha.

18:00 – Wychodzą. Mecz rozpocznie się z małym opóźnieniem.

18:07 – W sektorze gości race,.Wcześniej Legia spaliła fanę Lecha.

18:50 – W Kotle oprawa: Poznaniak nie pozwolił… Niemca trzymał twarz przy glebie”. 1918 niezapomniane zwycięstwo 1919.

3 min. – Legia w ofensywie od początku.
7 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vujadinović najprzytomniej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym! 1:0!

11 min. – Mecz już się wyrównał.
12 min. – Po szybkiej i efektownej akcji piłkę w ostatniej chwili wyłapał Majecki!

18 min. – Po błędzie Kostevycha źle uderzył Agra. Było niebezpiecznie.
22 min. – Więcej z gry ma Legia. Lech za to momentami przyczajony, czeka na kontry.
24 min. – Makuszewski zepsuł kontrę i jeszcze ucierpiał. Na szczęście wstał.
28 min. – Agra uderza lechitę w twarz. Nie ma nic. Nawet żółtej.

31 min. – Wrzutkę Kostevycha wyłapał Majecki.
38 min. – Typowy mecz walki od paru minut. Niewiele akcji, dużo fauli i kopaniny.
41 min. – Czas mija, na boisku leży jeden z legionistów.
42 min. – Niecelna główka Kucharczyka po dośrodkowaniu z lewej strony.
45 min. – Mecz przerwany przez dym z piro. Ta połowa potrwa jeszcze 2 minuty.
45+2 min. – Do przerwy 1:0. Legia więcej gra piłką, ale to Lech prowadzi.

48 min. – Tiba wyjaśnił groźną sytuację wybiciem piłki. Stworzyła się z tego kontra Gytkjaera, jednak Jevtić biegnący za akcją był zbyt wolny.
51 min. – Jóźwiak psuje kontrę 2 na 2 fatalnym strzałem. Czemu nie uderzał po ziemi?!
56 min. – Co zrobił Makuszewski?! zamiast uderzać dryblował na 10 metrze. Nici z gola.

62 min. – Burić świetnie wyłapał główkę Cafu!
68 min. – Walki nadal nie brakuje, lecz piłki niewiele.
69 min. – Zły strzał Jevticia z około 20 metrów. Szkoda.
72 min. – Dwie dobre interwencje naszych stoperów.
75 min. – Niecelny strzał Kucharczyka. Legia zaczęła smielej atakować.

78 min. – Będzie karny! Jóźwiak faulowany!
79 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gytkjaer!

86 min, – Cały mecz ładnie Lech walczył, jeszcze parę minut trzeba wytrzymać.
90 min. – Jeszcze 4 minuty, Legia atakuje.
90+4 min. – Koniec. Chociaż ten tydzień będzie spokojny!

23. kolejka LOTTO Ekstraklasy 2018/2019, sobota, 23 lutego, godz. 18:00
KKS Lech Poznań – Legia Warszawa 2:0 (1:0)

Bramki: 7.Vujadinović 79.Gytkjaer – k.

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – bez asysty

Żółte kartki: Makuszewski, Vujadinović, Tiba, Gumny – Jędrzejczyk, Medeiros

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 24164

Lech: Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostevych – Tiba, Gajos – Jóźwiak (87.Marchwiński)., Jevtić (79.De Marco), Makuszewski (85.Wasielewski) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Szymański, De Marco, Janicki, Wasielewski, Amaral, Marchwiński, Zhamaletdinov.

Legia: Majecki – Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Hlousek – Cafu, Martins (80.Medeiros) – Kucharczyk (80.Kulenović), Szymański, Agra (64.Nagy) – Carlitos.

Rezerwowi: Cierzniak, Astiz, Antolić, Nagy, Medeiros, Hamalainen, Kulenović.