Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Arką

W niedzielę Lech Poznań podejmie przy Bułgarskiej gdyńską Arkę, która zaprezentuje się w stolicy Wielkopolski po raz pierwszy od 2017 roku. „Arkowcy” podejdą do tego spotkania bez 2 zawieszonych zawodników. W Kolejorzu nie będzie za to pauzującego za kartki Pedro Tiby oraz na pewno 2 środkowych pomocników z powodu kontuzji.Portugalski pomocnik i kapitan Kolejorza, Pedro Tiba w tym sezonie opuścił tylko jeden mecz w Genku ze względu na pauzę za kartki. Teraz po raz pierwszy będzie będzie musiał pauzować też w Ekstraklasie. 31-latek tydzień temu obejrzał 4 żółtą kartkę w trwających rozgrywkach ligowych. Oprócz niego na pewno przeciwko Arce Gdynia nie wystąpi Juliusz Letniowski oraz Tomasz Cywka.

Ten pierwszy doznał w tygodniu poważnej kontuzji kolana przez co do zajęć wróci najwcześniej w połowie kwietnia. Za to drugi pomocnik zmaga się z kontuzją łydki. Tomasz Cywka nie odpoczywa, trenuje indywidualnie i w tym miesiącu powinien wrócić na boisko. Ze względu na niezłą sytuację kadrową kilku graczy jak np. Dimitris Goutas, Piotr Tomasik, Mihai Radut, Filip Marchwiński czy Tymoteusz Klupś znów może znaleźć się poza kadrą.

Pojutrze na kartki musi uważać aż 5 zawodników. W tym gronie są Mihai Radut, Marcin Wasielewski, Joao Amaral, Robert Gumny oraz Maciej Makuszewski, którzy są zagrożeni pauzą. Początek niedzielnych zawodów Lech – Arka o 18:00 przy Bułgarskiej.PRZEWIDYWANA meczowa „18” na mecz z Arką:

Bramkarze: Jasmin Burić, Matus Putnocky

Obrońcy: Robert Gumny, Marcin Wasielewski, Rafał Janicki, Vernon De Marco, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych

Pomocnicy: Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Joao Amaral, Darko Jevtić, Maciej Makuszewski, Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Klupś

Napastnicy: Christian Gytkjaer, Timur Zhamaletdinov

PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Arką:

Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski, Jevtić, Jóźwiak – Gytkjaer.

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz