Trener liczy na koncentrację i progres

Pojutrze o 18:00 zespół Lecha Poznań postara się wygrać 2 mecz z rzędu i ograć będącą w dużym kryzysie Arkę Gdynia, która wiosną tylko przegrywa. W ostatnich dniach zespół Kolejorza ćwiczył nawet 2 razy dziennie starając się poprawić m.in. grę w ofensywie. Adam Nawałka nie ukrywa, że w niedzielę liczby na koncentrację swojej drużyny oraz na kolejny progres w grze.O meczu z Legią i kolejnym

“W takich meczach, jak z Legią trzeba było wejść na najwyższy poziom swoich umiejętności zarówno sportowych jak i wolicjonalnych. Zespół dobrze się zaprezentował co dobrze rokuje przed kolejnym spotkaniem. Mecz z Arką moim zdaniem będzie trudniejszy od tego ostatniego. Wierzę, że drużyna zrobiła progres. Jest koncentracja na treningach i teraz będziemy wymagać jeszcze więcej.”

O Arce

“W tym tygodniu znów mogliśmy więcej popracować. Trenowaliśmy nawet 2 razy dziennie, zawodnicy pracowali ciężko i będziemy chcieli wygrać ten mecz. Arka to ciekawy rywal, choć 2 piłkarzy nie zagra za kartki. Ciekawymi zawodnikami w zespole Arki są na pewno Zarandia, Nalepa czy Janota. To niekonwencjonalnie grający zawodnik, który potrafi uderzyć z dystansu. Arka ma dużo jakości z przodu, dlatego musimy być dobrze przygotowani do tego meczu pod względem mentalnym, by nie dać się zaskoczyć.”

O pauzie Tiby i grze w środku pola

“Pedro Tiba jest bardzo dobrym zawodnikiem i ważnym piłkarzem w naszej grze. Nieobecność jednego jest szansą dla kogoś innego. W niedzielę musimy być jeszcze bardziej aktywni w środku pola i włożyć więcej trudu w akcje ofensywne niż podczas spotkania z Legią. Polska liga jest ligą bardzo trudną. Trzeba być w pełnej gotowości, żeby nasza gra była zarówno efektywna jak i efektowna. Tak właśnie chcemy grać, bo chcemy przyciągać kibiców.”

O składzie

“Stabilizacja składu jest ważna i cały czas dążymy, by była ona zwłaszcza w linii obrony. Ta formacja wymaga zgrania, odpowiedniego zrozumienia. Jak na razie nie wiem, jak będzie wyglądał skład w niedzielnym meczu. Przed nami jeszcze sobotni trening taktyczny oraz niedzielny rozruch.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Jacek_komentuje pisze:

  “Polska liga jest ligą bardzo trudną”.
  Do oglądania na pewno.
  Ale i tak ją kochamy, choć to bardzo trudna miłość.

 2. Pawelinho pisze:

  Nie chce być złośliwy, ale tak Nawałka liczy, liczy aż w końcu może się przeliczyć z takim podejściem jakie mają te wielkie “gwiazdy” w kadrze Kolejorza.

 3. Ja pisze:

  Martwi mnie jego podejście. Pewne gotowe wzorce podpowiada mu ostatnie spotkanie a mówi że jeszcze nie wie.

 4. Erwin pisze:

  Żeby nie odjebał znowu Janickiego z Vujem bo chyba mnie krew zaleje.

 5. Dula pisze:

  Co mi się u niego podoba, to to że analizuje dokładnie każdego rywala. Nie ma gadek typu: Gramy swoje niech przeciwnik się martwi itp. Tylko co innego wiedzieć co zrobić, a po prostu umieć to zrobić. Nie wiem czy te nasze piłkarzyki mają tyle umiejętności, rozumu i chęci. Trzeba jeszcze kilka meczy poczekać, żeby zobaczyć czy ten trup zacznie się podnosić, ale fajnie by było żeby po udanej ostatniej kolejce poszło wszystko do przodu. I latem niech lekarz Rutek te stare nie pracujące dobrze organy przeszczepi na nowe, zrobi transfuzje krwi i może z tego trupa rehabilant Adam zrobi zdrową istotę gotową do walki o wszystko co jest do zdobycia. Ale się k…a rozmarzyłem, a za pół roku znowu załamka.