Warto wiedzieć: Lech – Arka

Stały i przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami, informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze znajduje się po prostu w jednym miejscu.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Arka Gdynia (02.03.2019):

O 18 wygraną – Arka zawsze była dla Lecha bardzo niewygodnym rywalem. W niedzielę w 48 meczu na wszystkich frontach poznaniacy powalczą dopiero o 18 zwycięstwo i 12 u siebie.

Pierwszy mecz od prawie 2 lat – Lech zagra jutro z Arką u siebie pierwszy raz od sierpnia 2017 roku. Wtedy też wygrał z tym rywalem po raz ostatni w historii (3:0).

2 mecze, 0 goli – 2 ostatnie mecze poznaniaków z Arką nie były udane. Lech w Gdyni po bardzo słabych zawodach przegrał 0:1 i zremisował 0:0.

Bez porażki od 39 lat – Lech już od prawie 39 lat nie przegrał w lidze z Arką. Ostatni raz gdynianie zwyciężyli w Poznaniu na szczeblu Ekstraklasy jesienią 1980 roku.

Lech nie traci goli – Lech ostatni raz w ligowym meczu u siebie z Arką stracił gola w 2006 roku. Od tamtej pory przy Bułgarskiej notował następujące wyniki: 0:0, 2:0. 0:0, 0:0 i 3:0.

Będzie 300 strzałów? – Lech ma na swoim koncie równo 100 oddanych celnych strzałów w tym sezonie ligowym. Jutro może za to dobić do granicy 300 wykonanych uderzeń. Brakuje mu 7 strzałów.

Arka w złej formie – Arka w 6 ostatnich meczach zdobyła tylko 2 punkty czekając na wygraną od listopada. Tej wiosny przegrała wszystkie 3 mecze.

O pogoń za czołówką – Wygrana nad Legią nic Lechowi nie da jeśli poznaniacy znów nie wygrają. W tej kolejce po pełną pulę już sięgnęła Legia oraz Piast. Jeżeli Kolejorz uniknie wstydu i zwycięży wtedy utrzyma 5. lokatę.

Nawałka bez wygranej – Adam Nawałka jako trener na szczeblu Ekstraklasy jeszcze Arki nie pokonał. Dotąd 2 razy zremisował 2:2 i 1 raz przegrał 0:2.

Były Arkowiec raczej nie zagra – W Lechu wciąż występuje były zawodnik gdynian, Piotr Tomasik. 32-latek przez 2,5 roku reprezentował barwy Arki, kiedy ta grała na zapleczu Ekstraklasy.

Dalej punktować – Lech spośród 36 wywalczonych punktów aż 25 oczek ugrał w starciach z rywalami z miejsc 9-16 i tylko 8 punktów z ekipami z lokat 9-16. Jutro w meczu z niżej notowaną drużyną znów może nabić sobie punktów.

Pięciu zagrożonych – Zagrożeni pauzą będą jutro Marcin Wasielewski, Joao Amaral, Maciej Makuszewski, Robert Gumny i Mihai Radut. Kolejna kartka dla któregoś z nich będzie skutkowała wykluczeniem z meczu z Miedzią.

Śledźcie nas – Wszystkich internautów KKSLECH.com, którzy zostają jutro w domu zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Ruszamy już o 16:30. Zdjęć na żywo szukajcie na naszym Twitterze (@KKSLECHcom) i Instagramie (/kkslechcom).

Daleko do dobrej frekwencji – Frekwencja w niedzielę nie będzie zbyt imponująca i przekroczy nieznacznie 20 tysięcy widzów. Ponad 8 tysięcy miejsc zajęli kibice w ramach akcji „Kibicuj z klasą”.

Gil rozjemcą – Arbitrem jutrzejszego meczu będzie Paweł Gil z Lublina, który sędziował nam jesienny bój Pogoń – Lech 3:0.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do wygranej jutro będzie Lech. Średni kurs na Kolejorza wynosi 1.70, na remis 3.75 a na triumf Arki 5.00.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. J5 pisze:

    Gil to artysta. Nasi piłkarze muszą unikać sytuacji, aby Gil z Lublina rozwinął skrzydełka